Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία streaming της Disney θα είναι οικονομικότερη του Netflix


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο που δεν μου αρεσει στο netflix ειναι οτι δεν εχει ολους τους υπότιτλους διαθέσιμους σε ολες τις χώρες, παράδειγμα οταν παω Γερμανία (που παω συχνά) δεν εχει ελληνικούς υπότιτλους.και η απάντηση ναι όμως έχει αγγλικούς δεν με καλύπτει φιατι θελω να βλεπω με ελληνικούς,τελος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο το startrek discovery δεν έχει υπότιτλους. Και μάλλον όλες οι υπόλοιπες σειρές που είναι καινούριες και παίζουν ένα επεισόδιο την εβδομάδα.

Σε όλα τα άλλα, πλέον, δεν έχω βρει κάτι που να με ενδιαφέρει και μην έχει υποτίτλους.

 

Στην αρχή δεν είχε. Μετά τους πρόσθεσε και αυτούς και στα τελευταία 2 επεισόδια έδωσε ελληνικούς υπότιτλους μέσα σε 12-18 ώρες από την 1η προβολή στις ΗΠΑ. 

Μιλάμε η υπηρεσία από την στιγμή που μπήκα συνδρομητής πριν 1 χρόνο έχει αυξήσει σε τεράστιο βαθμό το υλικό για Ελλάδα και έχει πενταπλασιάσει τα διαθέσιμα με ελληνικούς υπότιτλους σόου. 

Δεν σταματάει να αναβαθμίζεται συνεχώς. Δεν έχω ξαναδεί ποτέ τόσο ραγδαία εξελισσόμενη συνδρομητική υπηρεσία και με τόσο μικρό κόστος. 

Ελπίζω η Disney να μην κόψει το υλικό της για τις εκτός ΗΠΑ προβολές στο Netflix. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δε βγάζουν με το που ανεβαίνει το επεισόδιο; Γιατί εγώ είμαι πίσω το βλέπω όποτε τύχει και βλέπω ότι έχει 4/5ο επεισόδιο)

 

Το punisher πάντως που ανέβηκε όλη η σεζόν τη Παρασκευή που πέρασε έχει κανονικά ελληνικούς

Και το Flash εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτο που δεν μου αρεσει στο netflix ειναι οτι δεν εχει ολους τους υπότιτλους διαθέσιμους σε ολες τις χώρες, παράδειγμα οταν παω Γερμανία (που παω συχνά) δεν εχει ελληνικούς υπότιτλους.και η απάντηση ναι όμως έχει αγγλικούς δεν με καλύπτει φιατι θελω να βλεπω με ελληνικούς,τελος!

Μία λύση είναι να βάλεις ελληνικό vpn. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος και αν είναι Blockαρισμένος. Το netflix λειτουργεί με βάση τις συμφωνίες που έχει ανά χώρα. Εξ ου και διαφορετικό περιεχόμενο σε Αμερική και Ελλάδα. Και εμένα με εκνευρίζει δυστυχώς αυτό το γεγονός. Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι αν έχεις κάποιο φίλο ή είσαι φοιτητής, το openvpn του ΕΚΠΑ λειτουργεί με το Netflix. Το χρησιμοποιεί η sis από Αγγλία για ελληνικούς υπότιτλους. Επίσης συνήθως οι υπότιτλοι webrip είναι συγχρονισμένοι για διάφορες σειρές και γενικά μπορείς να τους φορτώσεις και σε browser Και στο netflix app των windows. 

Όλα αυτά είναι σαφώς λύσεις που χαλάνε την ευκολία απλά το προτίνω για διάφορους που είτε θέλουν να βλέπουν νόμιμα από εξωτερικό είτε γενικά δεν το έχουν με το κατέβασμα. Προσωπικά αν το χρειαζόμουν και μπορούσα θα προσπαθούσα το vpn. Αν το χρειαστώ στο μέλλον θα το κοιτάξω περισσότερο. Γενικά πάντως και για αυτούς που το έχουν με το κατέβασμα και βρίσκουν υλικό, οι υπότιτλοι σε επίσημα υποστηριζόμενες σειρές στην Ελλάδα είναι σημαντικό πλεονέκτημα, αφού βγαίνουν μαζί με το επεισόδιο και όχι όποτε προλάβουν τα παιδιά στο xsubs και subztv. Το κακό για μένα είναι ότι δεν έχω βρει τρόπο να κατεβάζουμε τους ελληνικούς υπότιτλους από το netflix. Για αγγλικούς λειτουργεί αλλά οπι ελληνικοί είναι σαν encrypted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...