Προς το περιεχόμενο

Οπτική ίνα στα 100 και 200 Mbps παρέχει η Wind με τα προγράμματα Fiber Plus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Κι εγω το ιδιο,ουτε ο οτε μου δινει διαθεσιμοτητα,ουτε η wind στο vdsl,ουτε καμια καμπινα της wind υπαρχει και μου λενε απο το site διαθεσιμη!

Η αναβάθμιση των χιλιάδων νέων καφαο του ΟΤΕ που παρέχουν ήδη vdsl σε vectoring γίνεται σταδιακά. Κάποιές θα είναι έτοιμες το τελευταίο τρίμηνο 2017 (κάποιες είναι ήδη), άλλες μέσα στο 2018 (η δικιά μου 1o τρίμηνο 2018).

 

Δες το αναλυτικό excel, κλασικά πρέπει να ξέρει τον αριθμο (3ψηφιο) του καφάο στο οποίο ανήκεις.

ΟΤΕ.zip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι νομίζω, απλά κοστίζει ένα επιπλέον ποσό το μήνα.

 

Αν έψαξα καλά, αυτά παρακάτω είναι τα καλύτερα που έχουν να προσφέρουν οι OTE και WIND. Βασικά, για την WIND δεν βρήκα πακέτο διεθνών κλήσεων από σταθερό...

 

Και ο ΟΤΕ το καλύτερο που έχει να προσφέρει έχει cap τα 300 λεπτά ομιλίας.

 

Για περίπου τα ίδια χρήματα η Forthnet δίνει πραγματικά απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς 40+ διεθνείς προορισμούς.

 

Δεν υπάρχει κάποιος άλλος που να δίνει απεριόριστο χρόνο ???

 

Έδινε η OnTelecoms πριν από καμιά δεκαετία και βάλε απεριόριστο χρόνο ομιλίας για καμιά 40αριά χώρες με περίπου 7 ευρώ...

 

... δεν είναι δυνατόν τόσα χρόνια μετά και να μην υπάρχει τίποτα αντίστοιχο!!!

 

1)

 

ΟΤΕ για κινητή τηλεφωνία "COSMOTE International Σταθερά 180'" στα 7,56€/μήνα

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=InternationalAddons24697399-6211-4984-bcf0-dc229d456847

 

ΟΤΕ για σταθερή τηλεφωνία "COSMOTE Home Διεθνή 300' για 30 χώρες" στα 6,35€

 

https://www.germanos.gr/corporate/prostheta_paketa_diethni/

 

2)

 

WIND για κινητή τηλεφωνία "Πακέτα Διεθνών Κλήσεων" στα 4,44 με 7,06€/μήνα με επιλογές που έχουν το πολύ 6 χώρες...

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/paketa-kai-upiresies/paketa-diethnon-kliseon/

 

WIND για κινητή τηλεφωνία "International Talk 120' για 38 χώρες" στα 7,56€μήνα

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/paketa-kai-upiresies/international-talk/

 

Για σταθερή τηλεφωνία δεν βρήκα κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το αναλυτικό excel, κλασικά πρέπει να ξέρει τον αριθμο (3ψηφιο) του καφάο στο οποίο ανήκεις.

πως το βρισκω?Εχω 3 καφαο γυρω μου σε ιδιες αποστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

WIND για κινητή τηλεφωνία "Πακέτα Διεθνών Κλήσεων" στα 4,44 με 7,06€/μήνα με επιλογές που έχουν το πολύ 6 χώρες...

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/paketa-kai-upiresies/paketa-diethnon-kliseon/

 

WIND για κινητή τηλεφωνία "International Talk 120' για 38 χώρες" στα 7,56€μήνα

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/paketa-kai-upiresies/international-talk/

 

Για σταθερή τηλεφωνία δεν βρήκα κάτι...

https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/statheri/PDFs/September2017/64_timok_ypiresion_double_play_broadband_telephony.pdf

 

2η σελίδα. Wind International 7.41 euro το μήνα

 

Αφορούν για διεθνής κλήσεις της Ζώνης 1:

 

"Αίγυπτος, Ανδόρα, Αυστραλία, Αυστρία, Βατικανό, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ηνωμένο Βασίλειο, Η.Π.Α. , Ιαπωνία, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ισραήλ, Ιταλία, Καναδάς, Κίνα, Κορέα Νότιος, Κροατία, Κύπρος,

Λιχτενστάιν, Λουξεμβούργο, Μαλαισία, Νέα Ζηλανδία, Νορβηγία, Ολλανδία, Πολωνία, Πορτογαλία, Πουέρτο Ρίκο, Ρουμανία, Σαν Μαρίνο, Σιγκαπούρη, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Ταϊβάν, Ταϊλάνδη, Τουρκία, Τσεχία, Φινλανδία,

Χονγκ Κονγκ"

 

Αν ψάξεις σε .pdf αναλυτικών τιμοκαταλόγω όλοι έχουν αντίστοιχο πακέτο. Μέσα στα sites δυστυχώς δεν το γράφουν πλέον, πρέπει να ψάξουμε... :(

 

 

πως το βρισκω?Εχω 3 καφαο γυρω μου σε ιδιες αποστασεις

Στον κατανεμητή σου λογικά θα έχουν γράψει τον τριψήφιο αριθμό του καφάο στο οποίο ανήκεις. Αν μένεις σε μονοκατοικία κοιτάς από ποια κολώνα έρχεται το εναέριο προς το σπίτι. Λογικά εκεί θα υπάρχει ένα πλαστικό ή μεταλλικό κουτί πάνω στο οποίο γράφει τον αριθμό του καφάο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/statheri/PDFs/September2017/64_timok_ypiresion_double_play_broadband_telephony.pdf

 

2η σελίδα. Wind International 7.41 euro το μήνα

 

Αφορούν για διεθνής κλήσεις της Ζώνης 1:

 

"Αίγυπτος, Ανδόρα, Αυστραλία, Αυστρία, Βατικανό, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ηνωμένο Βασίλειο, Η.Π.Α. , Ιαπωνία, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ισραήλ, Ιταλία, Καναδάς, Κίνα, Κορέα Νότιος, Κροατία, Κύπρος,

Λιχτενστάιν, Λουξεμβούργο, Μαλαισία, Νέα Ζηλανδία, Νορβηγία, Ολλανδία, Πολωνία, Πορτογαλία, Πουέρτο Ρίκο, Ρουμανία, Σαν Μαρίνο, Σιγκαπούρη, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Ταϊβάν, Ταϊλάνδη, Τουρκία, Τσεχία, Φινλανδία,

Χονγκ Κονγκ"

 

Αν ψάξεις σε .pdf αναλυτικών τιμοκαταλόγω όλοι έχουν αντίστοιχο πακέτο. Μέσα στα sites δυστυχώς δεν το γράφουν πλέον, πρέπει να ψάξουμε... :(

 

Ααα ωραία, καλό είναι :D Σ' ευχαριστώ!

 

Πολύ περίεργο που δεν το διαφημίζουν στο σάιτ τους ως add-on μαζί με τα double play πακέτα τους :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ααα ωραία, καλό είναι :D Σ' ευχαριστώ!

 

Πολύ περίεργο που δεν το διαφημίζουν στο σάιτ τους ως add-on μαζί με τα double play πακέτα τους :huh:

Όσοι το θέλουν (όπως πχ η μάνα μου) ρωτάνε στο τηλέφωνο τον πωλητή.

 

Επίσης σε τηλεφωνικές προσφορές (νέοι πελάτες/φορητότητες/αντιπροσφορές) πέφτει έκπτωση στο 7κάτι euro, το δίνουν και μισοτιμής αν όχι και πιο κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι το θέλουν (όπως πχ η μάνα μου) ρωτάνε στο τηλέφωνο τον πωλητή.

 

Επίσης σε τηλεφωνικές προσφορές (νέοι πελάτες/φορητότητες/αντιπροσφορές) πέφτει έκπτωση στο 7κάτι euro, το δίνουν και μισοτιμής να όχι και πιο κάτω...

 

Είναι πάντως κάπως πιο φτηνοί από την Microsoft που στο Skype έχει πακέτο "World Unlimited" για σταθερά σε 63 χώρες και κινητά σε 8 χώρες με 16,12 ευρώ το μήνα (αν και δίνει και βιντεοκλήσεις για να λέμε και το δίκιο τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο Vectoring αλλά και Vplus και G.Fast και FTTH.

 

Δες τον αναλυτικό πίνανα (excel) της Wind (έχει και της Voda) ανά καμπίνα.

Και η Vodafone το ιδιο κανει με την Wind? Τα αρνητικα ποια ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και η Vodafone το ιδιο κανει με την Wind? Τα αρνητικα ποια ειναι?

Είναι πρότυπα και για μεγαλύτερες ταχύτητες, πάνω από 200Mbps, πχ το G.Fast πιάνει και 1000Mbps. Τα αρνητικά είναι ότι πρέπει να είσαι σχετικά κοντά στις καμπίνες, δεν θυμάμαι απέξω απόστασεις. Θα ψάξω για διάγραμμα μόλις γυρίσω στο desktop.

 

gfast-vs-vdsl-35b-vplus-3-638.jpg?cb=143

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται ρε παιδιά στην Καλλιθέα που έιμαι να έχει διαθεσιμότητα VDSL στη Wind, ΟΤΕ και όχι Vodafone; Και τους λέω μα δε θα πάρετε από ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ; Και μου είπαν ναι. Μα ο ΟΤΕ έχει διαθεσιμότητα τους ξαναλεω, μου απάντησε δεν ξέρει τι γίνεται με τον ΟΤΕ. Ξέρετε τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πως γίνεται ρε παιδιά στην Καλλιθέα που έιμαι να έχει διαθεσιμότητα VDSL στη Wind, ΟΤΕ και όχι Vodafone; Και τους λέω μα δε θα πάρετε από ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ; Και μου είπαν ναι. Μα ο ΟΤΕ έχει διαθεσιμότητα τους ξαναλεω, μου απάντησε δεν ξέρει τι γίνεται με τον ΟΤΕ. Ξέρετε τι συμβαίνει;

 

Την Καλλιθέα την έχει αναλάβει η Wind, από δικά της καφάο θα μισθώνουν όλοι πόρτες για να πάρέχουν VDSL και βάλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης balema είπε:
Πως γίνεται ρε παιδιά στην Καλλιθέα που έιμαι να έχει διαθεσιμότητα VDSL στη Wind, ΟΤΕ και όχι Vodafone; Και τους λέω μα δε θα πάρετε από ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ; Και μου είπαν ναι. Μα ο ΟΤΕ έχει διαθεσιμότητα τους ξαναλεω, μου απάντησε δεν ξέρει τι γίνεται με τον ΟΤΕ. Ξέρετε τι συμβαίνει;
 
Την Καλλιθέα την έχει αναλάβει η Wind, από δικά της καφάο θα μισθώνουν όλοι πόρτες για να πάρέχουν VDSL και βάλε...

 

Γύρω μου έχει πόσα ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ αλλά ακόμα και έτσι και όπως μου λες φίλε μου η Wind έχει διαθεσιμότητα μέχρι 100 κιόλας... η Vodafone άρα γιατί δεν έχει; Ευχαριστώ κιόλας για την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααχαχχαχα αρε Ελλαδιστάν αθάνατο πουλάν φυκια για μεταξωτες κορδέλλες οπτική ινα λέει ενώ στην ουσία θα έχει χαλκό οπτικη ινα μεχρι το ΚΑΦΑΟ και μεχρι το σπιτι χαλκός που το όφελος?Πουθενα και 400 mbs  να σου δώσει αν στο σπιτι σου εχεις χαλκο τι να το κανεις και επισης σε ποση αποσταση απο το κεντρο υποστηριζει αυτες τις ταχύτητες? η όπως με το ADSL μετα απο λιγα μετρα πεφτει κατακόρυφα .Ασε ευχαριστώ δε θα παρω θα μεινω με το προπληρωμενο Frthnet με 15 ευρώπουλα οταν δω πραγματικη ευκαιρία τοτε μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...