Προς το περιεχόμενο

Οπτική ίνα στα 100 και 200 Mbps παρέχει η Wind με τα προγράμματα Fiber Plus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Γύρω μου έχει πόσα ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ αλλά ακόμα και έτσι και όπως μου λες φίλε μου η Wind έχει διαθεσιμότητα μέχρι 100 κιόλας... η Vodafone άρα γιατί δεν έχει; Ευχαριστώ κιόλας για την απάντηση σου.

 

Αν είναι του ΟΤΕ τότε μάλλον δεν ανήκεις στο Αστικό Κέντρο της Καλλιθέας. Ταυτόχρονα 2 πάροχοι στην ίδια περιοχή ενός Αστικού Κέντρου δεν πρόκειται να βάλουν δικά τους ΚΑΦΑΟ, ή ένας ή άλλος.

 

Η Vodafone δεν έχει ανακοινώσει ακόμα πακέτα. επίσης δεν δίνουν διαθεσιμότητα όλοι ταυτόχρονα, κάποιοι καθυστερούν μερικές φορές.

 

Πχ πριν 4 χρόνια στο δικό μου έδωσε πρώτος ο ΟΤΕ (λογικό), μετά από κάνα μήνα και κάτι η Wind κι η Vodafone άργησε ακόμα περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ο χρήστης balema είπε:
 
Γύρω μου έχει πόσα ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ αλλά ακόμα και έτσι και όπως μου λες φίλε μου η Wind έχει διαθεσιμότητα μέχρι 100 κιόλας... η Vodafone άρα γιατί δεν έχει; Ευχαριστώ κιόλας για την απάντηση σου.
 
Αν είναι του ΟΤΕ τότε μάλλον δεν ανήκεις στο Αστικό Κέντρο της Καλλιθέας. 
 
Η Vodafone δεν έχει ανακοινώσει ακόμα πακέτα. επίσης δεν δίνουν διαθεσιμότητα όλοι ταυτόχρονα, κάποιοι καθυστερούν μερικές φορές.
 
Πχ πριν 4 χρόνια στο δικό μου έδωσε πρώτος ο ΟΤΕ, μετά από κάνα μήνα και κάτι η Wind κι η Vodafone άργησε ακόμα περισσότερο...

 

Κατάλαβα, άρα δε μπορώ να ξέρω πότε... για την ADSL πάντως παίρνω από το αστικό κέντρο Καλλιθέας στον ιππόδρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κατάλαβα, άρα δε μπορώ να ξέρω πότε... για την ADSL πάντως παίρνω από το αστικό κέντρο Καλλιθέας στον ιππόδρομο.

Δεν είσαι στης Καλλιθέας τότε που έχει αναλάβει η Wind, αλλά στου Μοσχάτου υποθέτω που όπως είπες είναι του ΟΤΕ.

 

Από ότι βλέπω στα excel που έδωσα σε προηγούμενο post, όλα τα καφαο θα υποστηρίζουν Vectoring από φέτος. Οπότε λογικά θα δεις διαθεσιμότητα σύντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το ιδιο,ουτε ο οτε μου δινει διαθεσιμοτητα,ουτε η wind στο vdsl,ουτε καμια καμπινα της wind υπαρχει και μου λενε απο το site διαθεσιμη!

 

Εβαλα αριθμο με πηρε τηλεφωνο καποιος και δεν μου ειπε τιποτα επιβεβαιωτικο ,απλα οτι θα με παρει καποιος τηλεφωνο!

 

Wind,τι περιμενεις..

Έβαλα και εγώ και το ίδιο, 

 

Είναι γιατί τα νέα πλάνα επιτρέπεται να πουληθούν από Δευτέρα. Βάσει της ρυθμιστικής αρχής κανείς δεν μπορεί να πουλήσει οπτική πριν τις 20/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης balema είπε:
Κατάλαβα, άρα δε μπορώ να ξέρω πότε... για την ADSL πάντως παίρνω από το αστικό κέντρο Καλλιθέας στον ιππόδρομο.

Δεν είσαι στης Καλλιθέας τότε που έχει αναλάβει η Wind, αλλά στου Μοσχάτου υποθέτω που όπως είπες είναι του ΟΤΕ.

Από ότι βλέπω στα excel που έδωσα σε προηγούμενο post, όλα τα καφαο θα υποστηρίζουν Vectoring από φέτος. Οπότε λογικά θα δεις διαθεσιμότητα σύντομα...

 

Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κανένας από Λάρισα που να ξέρει γιατί καμία εταιρεία δεν μας αναφέρει πουθενά;

Από ότι βλέπω η Λάρισσα έχει ουσιαστικά 4 Αστικά Κέντρα.

 

Αυτά της Μεταμόρφωσης και το Αβέρωφ τα έχει αναλάβει ο ΟΤΕ νομίζω.

 

Τα άλλα 2, Ακαδημίας και Φιλελλήνων τα έχει αναλάβει η Wind.

 

 

Να υπενθυμίσω ότι δεν αλλάζονται ΚΑΦΑΟ που βρίσκονται σε ακτίνα μικρότερη των 550 μέτρων από το κάθε Αστικό Κέντρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αργυρούπολη-Ελληνικό πουθενά στον ορίζοντα; Άλιμος;

Στο excel του .zip στο post #31 έχει αναλυτικά τα καφαο για τις περιοχές του ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τιμές ειναι LOL, τα δε upload OMG & 3xLOL. Οποιος μπορει να παει σε inalan - hcn να το πράξει. Μου φαινεται την ακουσαμε στερεοφωνικα εκει στις μεγαλες telecoms και βαραμε οπου βρουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναβάθμιση των χιλιάδων νέων καφαο του ΟΤΕ που παρέχουν ήδη vdsl σε vectoring γίνεται σταδιακά. Κάποιές θα είναι έτοιμες το τελευταίο τρίμηνο 2017 (κάποιες είναι ήδη), άλλες μέσα στο 2018 (η δικιά μου 1o τρίμηνο 2018).

 

Δες το αναλυτικό excel, κλασικά πρέπει να ξέρει τον αριθμο (3ψηφιο) του καφάο στο οποίο ανήκεις.

Γιατί δεν βρίσκω τπτ για Δήμο πυλαίας (Θεσσαλονίκη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί δεν βρίσκω τπτ για Δήμο πυλαίας (Θεσσαλονίκη)

Εκεί έχετε το Αστικό Κέντρο Φοίνικα έτσι? Αυτά τα έχει αναλάβει ο ΟΤΕ από ότι βλέπω, κάποια θα έχουν διαθεσιμότητα vectoring φέτος, άλλα 1o τρίμηνο του 2019. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...