Προς το περιεχόμενο

διαρροια πεντε μερες


ΕΤΕΡΩΝΥΜΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανένας αν απανταται αυτο το φαινόμενο σε απλή γαστρεντερίτιδα; μην πείτε να παω σε γιατρο, χαίρω πολυ, τον άντρα μου περιμενω να σχολάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να'χει ο οργανισμός έχει εξαντληθει και αφυδατωθεί.ΠΡΕΠΕΙ να πας στο γιατρό για ηλεκτρολύτες κτλ.

Επίσης μπορεί να μην είναι ίωση.5 μέρες είναι πολλές χωρίς διαγνωση.Περαστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρολύτες έχουν και οι μπαταρίες αυτοκινήτων μακριά όμως από αυτές. :P

 

Αναρωτήθηκες  μήπως παίζει να είσαι ματιασμένη και χρειάζεσε ένα ισχυρό ξεμάτιασμα;;;

Μακριά από φασολάδα,ρεβύθια,φακές αλλά καλού κακού κάνε και ένα στεγνό πιλάφι.Βοηθάει στην εύρυθμη και 

καλή λειτουργία του εντέρου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα σε παρομοια φαση η χλωριδα του εντερου τα ειχε ηδη παιξει, και χρειαστηκα προβιοτικα για 3 μερες για να επανελθω... μεγαλη ταλαιπωρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το πήρα ως τρολάρισμα αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς ας αναφέρω δική μου περίπτωση.
 
Παλαιότερα υπέφερα από σπαστική κολίτιδα με μεγαλύτερα συμπτώματα αυτό της διάρροιας.Είχα δοκιμάσει κάτι χάπια αλλά δεν μου έκαναν και πολλά πράγματα άσε που δεν είμαι υπέρ των φαρμάκων και δεν τα έπαιρνα και συχνά.

Με προτροπή φίλου άρχισα να χρησιμοποιώ πίτουρο βρώμης (κοινώς κουάκερ)

 

Τρεις μεγάλες κουταλιές σκέτο πίτουρο βρώμης (με 1 έως 2 ευρώ το μισόκιλο από το Σκλαβενίτη  και όχι αυτές τις παπαριές που βάζουν μέσα ότι φανταστεί ο νους σας να το κάνουν πιο ελκυστικό),σε μία κούπα με λίγο γάλα και αλατάκι κάθε πρωί και 1 λεπτό στο φούρνο μικροκυμάτων.

Έφτασα στο σημείο  δυσκοίλιας μετά από κάποιο διάστημα και έκτοτε το αραίωσα και το τρώω όχι σε καθημερινή βάση αλλά πιο αραιά και το πρόβλημα εξαφανίσθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω περσι μετα απο 4 μερες διαρροια και εχοντας εξαντληθει σωματικα και ψυχικα πηγα στο φαρμακειο σαν τελευταια λυση πριν το γιατρο και μου εδωσε προβιωτικα χαπακια. Τσουξανε λιγο στην τιμη 15 ευρω αλλα σε 24 ωρες η διαρροιες εξαφανιστηκαν. 4 χαπακια χρειαστηκε να πιω οχι περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...