Προς το περιεχόμενο

Ξεπούλησε μέσα σε λίγα λεπτά το Apple iPhone X στη Ν. Κορέα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

I travel the world

And the seven seas,

Everybody's looking for ... food

Ξεπούλησε μέσα σε λίγα λεπτά το Apple iPhone X στη Ν. Κορέα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι άκρως ανησυχητικό.

 

Δεν το λέω επειδή δεν έχω τα χρήματα η την προτίμηση

να το πάρω αλλά όταν σε γενική κλίμακα και όχι ονομαστικά για χώρες κατά κύριο λόγο σε μια μέρα γίνονται sold out "απλά'' κινητά της τάξεως χονδρικά των 1000 ευρώ, κάτι πάει πραγματικά λάθος. 

 

Σαν πλανήτης επιτρέψτε μου να σχολιάσω ότι πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία και προτεραιότητες.

Αυτήν την λογική δεν την συμμερίζομαι καθόλου και είμαι άκρως αντίθετος. 

 

όσο κλισέ και αν ακουστεί πραγματικά θα χαιρόμουν να είχαν γίνει sold out " χριστουγεννιάτικα θέματα '' παροχής παγκόσμιας βοήθειας / αγαθοεργίας σαν αυτό που είχε γίνει πριν από κάποια χρόνια με τον πυρηνικό αντιδραστήρα στην Κίνα παρά για το I-Phone X .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα τα λεφτα αρηηηηη :)

 

Οτι ειναι κινηταραααα οκ ειναι οπως ειναι και το Note της samsung αλλα στα 1000+ euro αρχίζει και γίνετε πιασοκωλε το θεμα , βεβαιως ,βεβαιως αμα καποιος τα εχει τα φρανγκα ποσος τον ενδιαφερει αν κανει και 2000 euro  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακη ειδηση ,ειδικα αν την δεις σε σχεση με το ποσο  τεχνολικα προηγμενη ως χωρα ειναι η Ν.Κορεα αρα και οι πολιτες της .

 

Αν το καλοσκεφτεις, LG και SAMSUNG ειναι εταιριες της "πατριδας" και παρολ΄αυτα σπανε το ρεκορ με το iphone...

Πρεπει να ειναι γεματη με Λαλακηδες εισαγωμενους η Ν. Κορεα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογικό να συμβαίνει αυτό παντού. Εκτός των άλλων είναι και το πρώτο μοντέλο μετά το 6 που είναι όντως διαφορετικό (η εμφάνιση παίζει μεγάλο ρόλο, να νιώθει ο άλλος ότι πήρε κάτι καινούργιο) οπότε είναι πολύς κόσμος που έχει μείνει 2-3 γενιές πίσω και τώρα βρίσκει πραγματικά λόγο να αναβαθμίσει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως του χρόνου, αν το βγάλει με 6.5" οθόνη... θα το σκεφτώ. Να ενοποιήσω τις συσκευές μου. Αφού πρώτα πουλήσω και το χωράφι στο χωριό....

 

Και θα συμφωνήσω με κάποιον στην αρχή:

 

Είναι ακριβό, poul mour, marketing....  προσθέστε και ότι άλλο θέλετε. Δεν μπορεί όμως, δεν μπορούν να "κοροϊδεύουν" τόσο κόσμο, κάνει κάτι ΣΩΣΤΑ.

 

Και αν κρίνω από το macbook μου (που ΔΕ θα ξαναγυρίσω ΠΟΤΕ σε windows)....  σίγουρα κάτι κάνουν σωστά.

 

Τώρα αν αυτό αρκεί για να ξεπεράσει την υψηλότατη τιμή... αυτό θα το κρίνει ο καθένας που το πληρώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όσο και να το κάνουμε είναι premium συσκευή όπου για αυτές τις χώρες συγκριτικά με τους μισθούς δεν είναι τόσο ακριβό όσο εδώ.

Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ όμως είναι γιατί οι αγοραστές αυτής της εταιρείας δεν διαμαρτυρονται έντονα για θέματα όπως ο απαράδεκτος τρόπος προβολής των notification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το καλοσκεφτεις, LG και SAMSUNG ειναι εταιριες της "πατριδας" και παρολ΄αυτα σπανε το ρεκορ με το iphone...

Πρεπει να ειναι γεματη με Λαλακηδες εισαγωμενους η Ν. Κορεα...

Μπα μαλλον οι λαλακηδες ειναι εδω  και γενικα οσοι κανουν  τετοιου ειδους κριτικες .

Η πραγματικοτητα ειναι  πως  ξεπουλησε σε μια χωρα τεχνολογικα προηγμενη με εγχωρια βιομηχανια υψηλης τεχνολογιας   που συγκαταλεγεται αναμεσα στις καλυτερες στον κοσμο .

Αυτο για καθε καλοπιστο και λογικο ανθρωπο ειναι ενδειξη του ποσο καλα ειναι τα  προιοντα της Apple και  γιατι θεωρουνται κορυφαια ,οι αντιθετες αποψεις λοιπον ειναι εξ'ορισμου γραφικες η' εμπαθεις  .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πανεμορφο παντος , Τωρα για να πουλαει τοσο πολύ προφανος και κατι κανει σωστα που εγω δεν μπορω να καταλαβω .

Σέβομαι ότι για πολους είναι ότι καλυτερο υπαρχει , απλα για μενα δεν κανει το λειτουργικό  .

 

 

Ωκ

 

Εμπεριστατωμένη απάντηση όπως συνηθίζετε αλλωστε , δεν περίμενα κατι διαφορετικο από  ( ΟΚ , ΝΑΙ, XIAOMI, Πρόβατα, Γιατι ? Γιατι ΕΤΣΙ !!! , Ότι να ναι , κτλ κτλ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπεριστατωμένη απάντηση όπως συνηθίζετε αλλωστε , δεν περίμενα κατι διαφορετικο από  ( ΟΚ , ΝΑΙ, XIAOMI, Πρόβατα, Γιατι ? Γιατι ΕΤΣΙ !!! , Ότι να ναι , κτλ κτλ ) 

Εγώ δεν το κατάλαβα για ειρωνικό πάντως, απλά σα να του φάνηκε λογική ή άποψή σου μου φάνηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...