Προς το περιεχόμενο

Cosmote : Προγράμματα Double Play Fiber για νοικοκυριά και εταιρείες με ταχύτητες 100 και 200 Mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω την αληθεια βαριεμαι να ασχοληθω αλλα νομιζω πως ισχυει και οτι ειπε ο απο κατω .Το πλανο ειναι να αλλαχτει το 2i με αλλο που να εχει σοβαρο wi fi οποτε δεν με πολυνοιαζει .

Σε ποια περιοχή είσαι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι απόθεμα έχει μείνει δίνουν τα Τεχνικά Τμήματα, τα shops σχεδόν καθόλου, μόνο το entry 2i κατά κόρον και σε λίγο διάστημα θα έρθει η νέα έκδοση...

Αν δεν κανω λαθος το 2i  δεν μπορει να παρεχει την 200αρα   οποτε  θα δωσουν αλλη συσκευη ,βεβαια καλο ηταν να τo δωσουν απο την αρχη .

Εγω για παραδειγμα θελω να βαλω και 200αρα ,θα μου ξαναστειλουν αλλο ρουτερ ?

 

Μην ντρέπεσαι. :P

Του ειπα σε pm  ρε χαχα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο σκατο και εγω στην cosmote μου κανανε την τιμη και ενεργοποιησανε την καινουρια καμπινα και ημουν ο πρωτος που εκανε αιτηση για 50αρα vdsl! Η διαφορα που ειδα ειναι οτι πριν που δεν κλειδωνε ουτε καν 25mbps τωρα κλειδωνει τερμα 50! Ουτε πολλα σφαλματα σταθερη ταχυτητα και αρκετα καλο snr πανω απο 18 και στο upload 31! Εχω και τη δυνατοτητα για 100αρα στο ρουτερ βλεπω απο 89 μεχρι 95! Για upload λεει ως 39 αλλα αστο καλυτερα αφου δινει 10. Ο οτε μου ειπε για εγγυηση 90 με 100 ταχυτητα στα 52 ευρω. Το θεμα ειναι να κανω την κινηση τι λετε?? Το snr μου θα πεσει αν το κανω η θα παραμεινει σε αυτα τα νουμερα? Ειμαι γυρω στα 250-270 μετρα απο καμπινα με attenuation 9.1up 6.1 down! Τη γνωμη σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6832082542.png

Αυτο ειναι 50αρα δεν εχει σχεση με το θεμα :)

 

 

Πολυ ενδιαφερουσες οι δηλωσεις του κ.Τσαμαζ  σχετικα με την ΕΕΤΤ

 

 

http://www.capital.gr/epixeiriseis/3257318/-keraunoi-tsamaz-kata-eett-kai-antagoniston

 

 

Μεταξυ αλλων αναφερει ρητα  πως θα φερουν FTTH  σε επιλεγμενες περιοχες  μεσα στο 2018 .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουμε vdsl όταν θα ενεργοποιηθεί το vectoring στην καμπίνα θα δούμε attainable μεγάλα και θα το καταλάβουμε από εκεί ή καμία σχέση; Εγώ τώρα βλέπω 55860/17270 και current 49999/4999..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ανάλογα το VDSL router παίζει να υπάρχει κι ένδειξη ότι έχει ενεργοποιηθεί το Vectoring, σίγουρα πάντως θα μεγαλώσει το attainable...

 

Πχ είδα περιπτώσεις που από 60Mbps attainable πήγε στα 115, σε μένα που είμαι 126 ήδη χωρίς Vectoring δεν νομίζω ότι θα αυξηθεί τόσο (+50) το attainable...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...