Προς το περιεχόμενο

Απορια σχετικα με τροποποιητικη δηλωση Ε1


pokemonhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, 

ειχα ξεχασει να βαλω στην δηλωση μου οτι ειμαι φιλοξενουμενος απο τους γονεις μου 

και εκανα τροποποιητικη σημερα και το συμπληρωσα το πρωι.

Στη συνεχεια η δηλωση μου εβγαλε το εξης :

 

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ !!

Για να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση της δήλωσής σας που υποβάλατε ηλεκτρονικά, πρέπει να προσκομίσετε αντίγραφο της υποβληθείσας δήλωσης με τα σχετικά δικαιολογητικά στη Δ.Ο.Υ. εντός τριάντα (30) ημερών από την υποβολή της.

 

Tωρα δηλαδη εγω πρεπει να παω εφορια ? Και αν ναι τι ακριβως δικαιολογητικα? Το συμβολαιο του σπιτιου που ειμαι φιλοξενουμενος ?

Συγγνωμη που ρωταω εδω απλα παιρνω τηλεφωνο εφορια σημερα 1 ωρα ++ και δεν το σηκωνουν.

Οποιαδηποτε πληροφορια μου ειναι χρησιμη.

Ευχαριστω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γινεται οταν κατι δεν επιβεβαιωνεται..Προφανως στους γονεις σου(στην δηλωση τους) δεν υπαρχει κανενας φιλοξενουμενος.Πρεπεθ να κανεις τροποποιητική και απο εκει,αυτο ειναι αλλα 100 ευρω πρόστιμο.Τωρα την επισκεψη δεν την γλυτωνεις αλλα λογικα αυτο θα σου πουνε και εκει.Εμενα οταν μπυ εβγαλε το μυνημα ηξερα τι ειχα κανει λαθος και χρειαζοταν το μισθωτήριο του σπιτιού τωρα σε αυτη την περιπτωση πηγαινε ετσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γινεται οταν κατι δεν επιβεβαιωνεται..Προφανως στους γονεις σου(στην δηλωση τους) δεν υπαρχει κανενας φιλοξενουμενος.Πρεπεθ να κανεις τροποποιητική και απο εκει,αυτο ειναι αλλα 100 ευρω πρόστιμο.Τωρα την επισκεψη δεν την γλυτωνεις αλλα λογικα αυτο θα σου πουνε και εκει.Εμενα οταν μπυ εβγαλε το μυνημα ηξερα τι ειχα κανει λαθος και χρειαζοταν το μισθωτήριο του σπιτιού τωρα σε αυτη την περιπτωση πηγαινε ετσι..

τι εννοεις αλλα 100? Τωρα εχω προστιμο 100 επειδη εκανα διορθωση ?

επισης στην δηλωση των γονιων μου ειμαι δηλωμενος στον πινακα 8 σαν εξαρτωμενο μελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι εκπροθεσμες δηλωσεις εχουν 100 ευρω προστιμο..Σε άλλους ερχεται το προστιμο σε άλλους οχι.Προσωπικα επειδη ειχαν γινει μεγαλα λαθη στις δηλώσεις μου εκανα πολλες τροποποιητικες και για αλλες ηρθε προστιμο για αλλες όχι..Ισως επειδη καποτε βγαζουν να κανεις τροποποιητικες χωρις προστιμα.Τοτε πηγαινε εφορια με το ε1 σου το καινούριο και το ε1 των γονεων.Σε εμενα ειχαν μπει (πολυ) λαθος οι δαπανες ενοικιων σε Τροποποιητικη και φαινοταν "ύποπτο" στο συστημα και μου εβγαλε το μυνημα που σου βγαλε.Οταν πηγα εκει μου ειπε οτι ο λογιστης ειχε κανει φοβερα λαθη και για να κανει εκκαθαριση πρεπει να κανει νεα τροποποιητικη και θα μου ερθει προστιμο 100 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...