Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Απο την παραπανω προεπιλογη οι Μαντζαρης / Παπανικολαου. Ελπιζω αυτη την φορα να μην επικρατησουν τα βυσματα τους τουλαχιστον.

Δηλαδη αυτοι οι δυο παιχτες ειναι καλοι για την ομαδα τους τον Ολυμπιακο, αλλα δεν είναι καλοι για την Εθνικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, rus said:

Δηλαδη αυτοι οι δυο παιχτες ειναι καλοι για την ομαδα τους τον Ολυμπιακο, αλλα δεν είναι καλοι για την Εθνικη?

Το τι ειναι για τον συλλογο τους, ειναι μια εντελως διαφορετικη ιστορια με το τι κανουν εδω και χρονια καθε φορα που ηταν μερος της ομαδας στην εθνικη. Και τουλαχιστον σε αυτη την φαση, υπαρχουν καλυτερες προεπιλογες που θελουν και μπορουν να παιξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Το τι ειναι για τον συλλογο τους, ειναι μια εντελως διαφορετικη ιστορια με το τι κανουν εδω και χρονια καθε φορα που ηταν μερος της ομαδας στην εθνικη.

Τι κανουν, εννοεις ότι δεν εχουν αποδωσει τοσα χρονια τα αναμενομενα? Μηπως εχουν και οι προπονητες ευθυνη σε αυτό?

Παντως το να λεμε οτι αυτοι οι δυο χρειαζονται βυσμα για να παιξουν στην Εθνικη δε μου φαινεται και πολύ σοβαρο, δεδομενου ότι ο Ολυμπιακος σαν ομαδα ειναι καλυτερος απο την Εθνικη. 

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, rus said:

Τι κανουν, εννοεις ότι δεν εχουν αποδωσει τοσα χρονια τα αναμενομενα? Μηπως εχουν και οι προπονητες ευθυνη σε αυτό?

Παντως το να λεμε οτο αυτοι οι δυο χρειαζομνται βυσμα για να παιξουν στην Εθνικη δε μου φαινεται και πολύ σοβαρο, δεδομενου ότι ο Ολυμπαικος σαν ομαδα ειναι καλυτερος απο την Εθνικη. 

Ακομα και να υπηρχε προβλημα με ολους τους προπονητες που εχουν υπαρξει ολα τα χρονια οπου και τους καλουν, πως εξηγεις την πορεια τους ως παικτες; Δεδομενου φυσικα των υπολοιπων επιλογων.

Δεν εχω κανενα λογο ουτε διαθεση να μιλησω σε συλλογικο ουτε οπαδικο επιπεδο. Αν τωρα εσυ πιστευεις πως βλεπεις κατι αξιολογο απο αυτους στο συλλογο τους, τα στατιστικα βαση της αποδοσης τους, αλλα και αυτα που "κανουν" εδω και 3-4 χρονια στην εθνικη, προφανως εχουμε εντελως διαφορετικες αντιληψεις.

Οπως και να εχει, η ολη αυτη επιρροη των αντζεντηδων για το ποιος μπαινει και βγαινει, πρεπει επιτελους να σταματησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Ακομα και να υπηρχε προβλημα με ολους τους προπονητες που εχουν υπαρξει ολα τα χρονια οπου και τους καλουν, πως εξηγεις την πορεια τους ως παικτες; Δεδομενου φυσικα των υπολοιπων επιλογων.

Δεν εχω κανενα λογο ουτε διαθεση να μιλησω σε συλλογικο ουτε οπαδικο επιπεδο. Αν τωρα εσυ πιστευεις πως βλεπεις κατι αξιολογο απο αυτους στο συλλογο τους, τα στατιστικα βαση της αποδοσης τους, αλλα και αυτα που "κανουν" εδω και 3-4 χρονια στην εθνικη, προφανως εχουμε εντελως διαφορετικες αντιληψεις.

Οπως και να εχει, η ολη αυτη επιρροη των αντζεντηδων για το ποιος μπαινει και βγαινει, πρεπει επιτελους να σταματησει.

Kακη πορεια εννοεις γενικα σαν παιχτες ή κακη πορεια στην Εθνικη μόνο? Κακη πορεια στην Εθνικη εχουν/ειχαν και πολλοι αλλοι παιχτες.

Ουτε εγω μιλαω συλλογικα/οπαδικα, αλλωστε δεν εχω προτιμηση σε καποιο συλλογο, για την Εθνικη ενδιαφερομαι μόνο. Ώστε εσυ λες ότι δεν βλέπεις τιποτα αξιολογο από αυτους στο συλλογο τους, αρα ολοι οι προπονητες  που τους χρησιμοποιησαν τοσα χρονια είναι κουτοι? ή μηπως εχουν και στους συλλογους τους βυσμα?

Ο εκάστοτε προπονητης της Εθνικης λοιπον κατ' εσε επιλεγει παιχτες με βαση την επιρροή ατζέντηδων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, rus said:

Kακη πορεια εννοεις γενικα σαν παιχτες ή κακη πορεια στην Εθνικη μόνο? Κακη πορεια στην Εθνικη εχουν/ειχαν και πολλοι αλλοι παιχτες.

Ουτε εγω μιλαω συλλογικα/οπαδικα, αλλωστε δεν εχω προτιμηση σε καποιο συλλογο, για την Εθνικη ενδιαφερομαι μόνο. Ώστε εσυ λες ότι δεν βλέπεις τιποτα αξιολογο από αυτους στο συλλογο τους, αρα ολοι οι προπονητες  που τους χρησιμοποιησαν τοσα χρονια είναι κουτοι? ή μηπως εχουν και στους συλλογους τους βυσμα?

Ο εκάστοτε προπονητης της Εθνικης λοιπον κατ' εσε επιλεγει παιχτες με βαση την επιρροή ατζέντηδων?

Μιλαω για αυτα που ειδαμε και ξερουμε απο την εθνικη, το θεμα δεν εχει καμια σχεση με συλλογους. Δεν διαφωνω πως εχουν ξαναυπαρξει προβληματικοι παικτες η και βυσματα, εχω αναφερθει στο παρελθον επισης. Αναφερε εσυ αν θες κακη πορεια καποιου παικτη που να ειναι εδω και 3 χρονια μελος της ομαδας.

Δεν βλεπω κατι αξιολογο διοτι... δεν καναν κατι αξιολογο. Δεν θελαν; Δεν μπορουσαν; Κατι αλλο; Δεν ξερω. Γεγονος ειναι πως ο Μαντζαρης ζητημα να εχει κανει 2-3 καλα παιχνιδια στην εθνικη ανδρων, και ο Παπανικολαου απλα κουναει την πετσετα απο τον παγκο. Δικαιολογησε αν θες την παρουσια τους με αυτα που ειδαμε.

Το οτι παιζουν ρολο ειναι γεγονος.  Δεν ειναι δα και μυστικο. Ουτε φυσικα κατι αποκλειστικα στην Ελλαδα. Αλλα οχι και να ξαναδουμε τον Μαντζαρη να δινει πασες μεχρι τελικης πτωσης, και τον Παπανικολαου να νομιζει πως ειναι μονος στο γηπεδο. Παει πολυ. 3 χρονια τα ιδια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎25‎/‎5‎/‎2018 στις 7:57 ΜΜ, Getta Robo είπε

Μιλαω για αυτα που ειδαμε και ξερουμε απο την εθνικη

 

Στις ‎25‎/‎5‎/‎2018 στις 7:57 ΜΜ, Getta Robo είπε

Δεν βλεπω κατι αξιολογο διοτι... δεν καναν κατι αξιολογο. Δεν θελαν; Δεν μπορουσαν; Κατι αλλο; Δεν ξερω. Γεγονος ειναι πως ο Μαντζαρης ζητημα να εχει κανει 2-3 καλα παιχνιδια στην εθνικη ανδρων, και ο Παπανικολαου απλα κουναει την πετσετα απο τον παγκο. Δικαιολογησε αν θες την παρουσια τους με αυτα που ειδαμε.

....................Αλλα οχι και να ξαναδουμε τον Μαντζαρη να δινει πασες μεχρι τελικης πτωσης, και τον Παπανικολαου να νομιζει πως ειναι μονος στο γηπεδο. Παει πολυ. 3 χρονια τα ιδια πραγματα.

Εγω δε θελω να το παιζω "προπονητης του καναπε",  μπορει να συμφωνησω μαζι σου στη κριτικη για τους συγκεκριμενους αλλα ασφαλως η δικη μου γνωμη στα τεχνικα θεματα δεν εχει την ιδια βαρυτητα με αυτη του επαγγελματια τεχνικου. Και οι δυο παιζουν στην Ανδρων από το 2011, κατι παραπανω θα ξερουν αυτοι που τους βαζουν. Ή μπορει να μην υπηρχαν καλυτεροι αντικαταστατες. Εξαλλου αν ρωτουσαμε 50 φιλαθλους πιθανοτατα θα προτειναν 50 διαφορετικες 12δες :)

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, rus said:

Εγω δε θελω να το παιζω "προπονητης του καναπε",  μπορει να συμφωνησω μαζι σου στη κριτικη για τους συγκεκριμενους αλλα ασφαλως η δικη μου γνωμη στα τεχνικα θεματα δεν εχει την ιδια βαρυτητα με αυτη του επαγγελματια τεχνικου. Και οι δυο παιζουν στην Ανδρων από το 2011, κατι παραπανω θα ξερουν αυτοι που τους βαζουν. Ή μπορει να μην υπηρχαν καλυτεροι αντικαταστατες. Εξαλλου αν ρωτουσαμε 50 φιλαθλους πιθανοτατα θα προτειναν 50 διαφορετικες 12δες :)

Προπονητης του καναπε; Τι θα ελεγες δηλωσεις επαγγελματιων αθλητων; Με τελευταια πχ του Γιανκοβιτς.
http://www.sdna.gr/mpasket/eyropaika-protathlimata/acb/article/470722/giankovits-sto-sdna-exo-koyrastei-me-tin
Φυσικα εχουν υπαρξει και αλλοι με κατηγοριες για παικτες που πανε εθνικη για διακοπες.

Υγ. Δεν καλεστηκαν για ακομα μια φορα οι Μπραμος και Μαυροκεφαλιδης, ενω εχουν διαψευσει τις φημες πως δεν θελουν να παιξουν. Αυτοι ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, margaritagr said:

Σοβαρα τωρα, ποιος Γιανκοβιτς και ποιος Μαυροκεφαλιδης;;; 

Ο Γιανκοβιτς που εκανε μια πολη καλη χρονια με την Ανδορα, και ο Μαυροκεφαλιδης της Ριτας.

Δεν υπαρχει λογος να παιξουμε την κολοκυθια για το ποιος Μαντζαρης κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Getta Robo είπε

Προπονητης του καναπε; Τι θα ελεγες δηλωσεις επαγγελματιων αθλητων; Με τελευταια πχ του Γιανκοβιτς.
http://www.sdna.gr/mpasket/eyropaika-protathlimata/acb/article/470722/giankovits-sto-sdna-exo-koyrastei-me-tin
Φυσικα εχουν υπαρξει και αλλοι με κατηγοριες για παικτες που πανε εθνικη για διακοπες.

Υγ. Δεν καλεστηκαν για ακομα μια φορα οι Μπραμος και Μαυροκεφαλιδης, ενω εχουν διαψευσει τις φημες πως δεν θελουν να παιξουν. Αυτοι ειμαστε.

Ολοι εμεις που σχολιαζουμε τι ειμαστε? προπονητες του καναπε.

Ο Μπραμος?? Θυμαμαι όταν ειχε πρωτοκληθει -πριν μερικα χρονια-  οι  περισοοτεροι φιλαθλοι γελαγανε. Τι εγινε, στο μεταξυ εχει βελτιωθει? Για τον Μαυροκεφαλιδη μετα τη τελευταια του εμφανιση που απλα πασαρε τη μπαλα και εκανε σκριν πολλοι τον χαρακτηριζαν 'κρεας':)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, rus said:

Ολοι εμεις που σχολιαζουμε τι ειμαστε? προπονητες του καναπε.

Ο Μπραμος?? Θυμαμαι όταν ειχε πρωτοκληθει -πριν μερικα χρονια-  οι  περισοοτεροι φιλαθλοι γελαγανε. Τι εγινε, στο μεταξυ εχει βελτιωθει? Για τον Μαυροκεφαλιδη μετα τη τελευταια του εμφανιση που απλα πασαρε τη μπαλα και εκανε σκριν πολλοι τον χαρακτηριζαν 'κρεας':)

Δεν ξερω πως αυτοπροσδιοριζεται ο καθενας, ισως καποιοι να αρεσκονται και στον ορο, οχι ομως εγω.

Προφανως δεν θυμασαι καθολου καλα τα παιχνιδια του Μπραμου, ηταν κομβικοτατος στο παιχνιδι με την Ισπανια τοτε, και αξιο μελος της αποστολης. Το ποιος γελαει δεν με απασχολει, ειδικα οταν ο μεσος ορος που βλεπει μπασκετ καθε καλοκαιρι και αν.
Ο Μαυροκεφαλιδης επαιξε καλα, πολυ καλυτερα πχ απο οτι διαφοροι αλλοι, και κακως δεν του δινεται η ευκαιρια ενω θελει και μπορει να προσφερει.

Απαντα μου αν θες τι προσεφεραν οι Μαντζαρης / Παπανικολαου τα τελευταια 3-4 χρονια στην εθνικη και γιατι πιστευεις πως τους αξιζει η ευκαιρια εναντι αλλων παικτων που θελουν και μπορουν να προσφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Δεν ξερω πως αυτοπροσδιοριζεται ο καθενας, ισως καποιοι να αρεσκονται και στον ορο, οχι ομως εγω.

Προφανως δεν θυμασαι καθολου καλα τα παιχνιδια του Μπραμου, ηταν κομβικοτατος στο παιχνιδι με την Ισπανια τοτε, και αξιο μελος της αποστολης. Το ποιος γελαει δεν με απασχολει, ειδικα οταν ο μεσος ορος που βλεπει μπασκετ καθε καλοκαιρι και αν.
Ο Μαυροκεφαλιδης επαιξε καλα, πολυ καλυτερα πχ απο οτι διαφοροι αλλοι, και κακως δεν του δινεται η ευκαιρια ενω θελει και μπορει να προσφερει.

Απαντα μου αν θες τι προσεφεραν οι Μαντζαρης / Παπανικολαου τα τελευταια 3-4 χρονια στην εθνικη και γιατι πιστευεις πως τους αξιζει η ευκαιρια εναντι αλλων παικτων που θελουν και μπορουν να προσφερουν.

Είναι χαρακτηρισμος για ολους, ολοι εμεις που σχολιαζουμε τι ειμαστε, κανονικοι προπονητες? όχι βεβαια, προπονητες του καναπε ειμαστε. Και ο καθενας μας εχει τη δικη του αποψη. Θυμηθηκα τωρα που καποτε ειχαν πει για τη Βραζιλια ότι εχει 170 εκατομμυρια προπόνητες, δηλαδή οσο και ο πληθυσμος της.

Όπως δε σε απασχολει ποιος γελαει, ετσι και τους αλλους δε τους απασχολει η αποψη σου. Από το Μπραμο θυμαμαι ότι ηταν ενας απλα καλος παιχτης, όχι όμως επιπεδου Εθνικης Ελλαδος. Θες να τον  ξαναφερουμε μετα από 5 χρονια?

Για Μαντζαρη/Παπανικολάου τα ειπαμε.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...