Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη Η/Υ] AOC Q3279VWF 32in QHD Freesync με 250€ @ amazon.co.uk (pre-order)


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, KANAR είπε

Εχει tuner το tvbox.  Την ερωτηση την εκανα για την ποιοτητα της εικονας.

Την έχω για ταινίες είναι πολύ καλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 535
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, KANAR είπε

Εχει tuner το tvbox.  Την ερωτηση την εκανα για την ποιοτητα της εικονας.

ναι το καταλαβα σε σχεση με μια καλη τιβι 32" που λες το ανεφερα,επειδη εχει μονο μια hdmi πρεπει το pc σου να εχει και αλλους τροπους συνδεσης,καλυτερα display port και να σηκωνει την αναλυση

Επεξ/σία από wannaplay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, KANAR είπε

Καλημερα. Μια ερωτηση για καποιον που ξερει το μονιτορ. Βλεπω tv μεσω ενος android box το οποιο διαθετει tuner σε μια 32αρα hd ready lg , δεκαετιας. Τι θα ηταν καλυτερο? Μια φθηνη  fullhd tv ( LG 32LJ500V, Samsung UE32M5000) ή η συγκεκριμενη?

Δοκίμασα το ίδιο σενάριο με STB tuner Ferguson Ariva T650i. Η εικόνα ειναι πάρα πολύ καλή, με το αναμενόμενο shift της εικόνας (αφήνει ενα μικρό μαυρο κενό αριστερά και λίγο πανω και κάτω) που δεν διορθώνεται, αλλά ούτε και ενοχλεί τόσο. Το Android box πιθανόν εχει περισσότερα ρυθμιστικά για να ειναι η εικόνα τελεια.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι οτι δε μπορεί να εξάγει τον ήχο απο το HDMI και να τον περάσει στην έξοδο ακουστικών για να πάει σε ηχεία. Αναγκαστικά δηλαδη πρέπει να πάρεις τον αναλογικό ήχο απο την έξοδο SCART. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά ευελπιστώ οτι μπορει να γίνει....

Το παραπάνω πρόβλημα υπάρχει μόνο με την AOC και όχι με διάφορες οθόνες-τηλεόρασεις (με δικά τους ηχεία) που έχω δοκιμάσει κατα καιρούς. Άρα δεν είναι θέμα του δέκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό λεπτό παιδιά η οθόνη έχει έξοδο ήχου τι θύρες έχει,γιατί με ενδιαφέρει να την χρησιμοποιήσω μέσω του κατάλληλου υλισμικού ας πούμε ως τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, sintalkas είπε

μισό λεπτό παιδιά η οθόνη έχει έξοδο ήχου τι θύρες έχει,γιατί με ενδιαφέρει να την χρησιμοποιήσω μέσω του κατάλληλου υλισμικού ας πούμε ως τηλεόραση

 HDMI, DP, DVI, VGA

Q3279VWF-rear.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι καταλαβαινω στο θεμα εικονας , συμφωνουν ολοι. Ο αριθμος θυρων δεν με επηρεαζει. Το pc το πουλησα, ενα λαπτοπ που εχω συνδεεται μεσω vga.

Το tvbox εχει ρυθμιση zoom in-out ,το οποιο χρησιμοποιω και τωρα.

Τωρα αυτο για τον ηχο προβληματιζει λιγο. Εχω 2 ηχειακια , τα οποια δεν ειναι και πολυ καλης ποιοτητας. Αν το αποφασισω μαλλον θα πρεπει να παρω καλυτερα ηχεια.
Θελει λιγο σκεψη.  Παντως ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sintalkas είπε

ωραία από ότι φαίνεται έχει υποδοχή καουστικών ,μπορείς να μου πεις και πόσο είναι στο φάρδος πάνω και πόσο ή βάση?

To φάρδος του panel είναι 73cm, το φάδρος της βάσης 35cm και το ύψος του panel με την βάση 53cm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, KANAR είπε

Απ'οτι καταλαβαινω στο θεμα εικονας , συμφωνουν ολοι. Ο αριθμος θυρων δεν με επηρεαζει. Το pc το πουλησα, ενα λαπτοπ που εχω συνδεεται μεσω vga.

Το tvbox εχει ρυθμιση zoom in-out ,το οποιο χρησιμοποιω και τωρα.

Τωρα αυτο για τον ηχο προβληματιζει λιγο. Εχω 2 ηχειακια , τα οποια δεν ειναι και πολυ καλης ποιοτητας. Αν το αποφασισω μαλλον θα πρεπει να παρω καλυτερα ηχεια.
Θελει λιγο σκεψη.  Παντως ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια.

Αν εχεις σκοπο να συνδεσεις την οθονη σε vga η σε οτιδηποτε αλλο και να κανεις zoom, μην την παρεις καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...