Προς το περιεχόμενο

Η απάντηση της ΕΕΤΤ στο χθεσινό δριμύ κατηγορώ του ΟΤΕ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η ΕΕΤΤ εργάζεται αδιαλείπτως με γνώμονα την ενθάρρυνση επενδύσεων στη χώρα και την προώθηση καινοτόμων προϊόντων ηλεκτρονικών επικοινωνιών προς όφελος της εθνικής οικονομίας και της προστασίας των καταναλωτών.

 

 

Μην σκοτώνεστε τόσο πολύ στην δουλειά.

Μην εργάζεστε τόσο πολύ υπερ των καταναλωτών.

Προσωπικά αν ήμουν Τσαμαζ και πρόστιμα να ρίχνατε δεν θα σας έδινα ούτε 1€ και ας πηγαίνατε και στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.Δεν θα σας πλήρωνα τους παχυλούς σας μισθούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανείς και οι 2 ένοχοι είναι. Παιχνίδι παίζουν ο καθένας με το σκοπό του και εμείς διαλέγουμε στρατόπεδα. Αυτό το «έως 24» πονάει ποτέ από το 2007 δέν χω δει πάνω από 2.1DL. Χαλκό του Παπαδόπουλου καλά λέει ο φίλος. Εφόσον τα έχουν κάνει μπάχαλο στις χάλκινες γραμμές της χούντας, έτσι και θα υπάρχει ΕΕΤΤ να παίζει μπαλίτσα με καθυστερήσεις και πρόστιμα. Φτιάξτε ο καθένας τις υποδομές σας και μετά δεν θα έχετε κανέναν ανάγκη. Μέχρι τότε σκύψτε στον ΟΤΕ, τον ΟΤΕ θα την ”σκύβει” η ΕΕΤΤ και όλοι μαζί εμάς τους έως 24mbit.

Αλλά εδώ που φτάσαμε θα λέμε αφού μπαίνουμε και στο fb καλά είμαστε, άντε μας φορτώνει και το YouTube, άντε και με το Netflix.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαλκό του Παπαδόπουλου καλά λέει ο φίλος. Εφόσον τα έχουν κάνει μπάχαλο στις χάλκινες γραμμές της χούντας, έτσι και θα υπάρχει ΕΕΤΤ να παίζει μπαλίτσα με καθυστερήσεις και πρόστιμα. Φτιάξτε ο καθένας τις υποδομές σας και μετά δεν θα έχετε κανέναν ανάγκη. Μέχρι τότε σκύψτε στον ΟΤΕ, τον ΟΤΕ θα την ”σκύβει” η ΕΕΤΤ και όλοι μαζί εμάς τους έως 24mbit.

Παίζει παγκοσμίως να μην ασχολείται κανείς πλέον με χάλκινο last mile, δεν έχει νόημα κι είναι ακριβός κι ο χαλκός. Τα έργα που κάνουν για FTTC (που μπορούν να γίνουν FTTB/FTTH αργότερα, δεν είναι αδιέξοδο) είναι το μέλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να έχει, από τη στιγμή που κάνω καταγγελία για κάτι και δεν παίρνω εγώ την αποζημίωση (που και έχω πληρώσει και δεν εξυπηρετούμε και ταλαιπωρούμε) αλλά την παίρνει η ΕΕΤΤ από τον πάροχο, όλα τα άλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΕ ... τι μου φέρνει στο μυαλό ...

 

 

Λίγο πριν γεννηθώ το 1973, είχε κάνει η μάνα μου αίτηση για τηλέφωνο !

 

Δεν είχα καν πάρει πτυχίο το 1992, όταν μας το έβαλαν το τηλέφωνο .

 

Τα ίδια σκατά είναι από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να χαρώ εγώ ΕΕΤΤ και προστασία καταναλωτών που έχω κάνει καταγγελία...

εγώ πάντως όταν έκανα καταγγελία μου λύθηκε το πρόβλημα σε 2-3 ήμερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν τα μαχαίρια και φαίνεται ότι η υπόθεση έχει ζουμί, γιατί δεν μπορούμε να έχουμε φθηνότερα πακέτα λόγω της νομοθεσίας, γιατί θα είμαστε είλωτες απαρχαιωμένων αντιλήψεων, γιατί τα πάγια είναι κοπανιστός αέρας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τοποθετήσεις του τύπου «το χαλκό που έφτιαξε ο Παπαδόπουλος και το κράτος και τον χρησιμοποιούν τώρα τζάμπα κάποιοι», να υπενθυμίσουμε ότι παρελθοντικές Κυβερνήσεις πούλησαν το μεγάλυτερο ποσοστό του ΟΤΕ και ΕΙΣΕΠΡΑΞΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ που πήγαν στον κρατικό κουμπαρά. Δεν χαρίστηκε το Δίκτυο.

 

Το αστείο είναι ότι τέτοιες τοποθετήσεις γίνονται και άμεσα δημοφιλείς εδώ μέσα, το οποίο σημαίνει ότι η παραπληρoφόρηση, η άγνοια και το χαμηλό mentality πάνε σύννεφο. Να μιλάμε με στοιχεία και όχι με πιστολιές πυροτεχνημάτων για να πούμε την τραμπαριφιά μας κι εμείς σήμερα αφού μπορούμε. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τοποθετήσεις του τύπου «το χαλκό που έφτιαξε ο Παπαδόπουλος και το κράτος και τον χρησιμοποιούν τώρα τζάμπα κάποιοι», να υπενθυμίσουμε ότι παρελθοντικές Κυβερνήσεις πούλησαν το μεγάλυτερο ποσοστό του ΟΤΕ και ΕΙΣΕΠΡΑΞΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ που πήγαν στον κρατικό κουμπαρά. Δεν χαρίστηκε το Δίκτυο.

 

Το αστείο είναι ότι τέτοιες τοποθετήσεις γίνονται και άμεσα δημοφιλείς εδώ μέσα, το οποίο σημαίνει ότι η παραπληρoφόρηση, η άγνοια και το χαμηλό mentality πάνε σύννεφο. Να μιλάμε με στοιχεία και όχι με πιστολιές πυροτεχνημάτων για να πούμε την τραμπαριφιά μας κι εμείς σήμερα αφού μπορούμε. ;)

Σχετικά με τα παραπάνω και τα χρήματα που εισέπραξε το ελληνικό κράτος από μια από τις πιο κερδοφόρες κρατικές εταιρίες, θα αφήσω εδώ την επίσημη τοποθέτηση του εκπροσώπου της MIG στη βουλή. Η MIG απέκτησε το 20% του ΟΤΕ το 2008 και το πούλησε στη συνέχεια στην DT.

 

"Βγενόπουλος: "Μόνη κερδισμένη από την πώληση ΟΤΕ η MIG" (https://goo.gl/SwkZof)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σχετικά με τα παραπάνω και τα χρήματα που εισέπραξε το ελληνικό κράτος από μια από τις πιο κερδοφόρες κρατικές εταιρίες, θα αφήσω εδώ την επίσημη τοποθέτηση του εκπροσώπου της MIG στη βουλή. Η MIG απέκτησε το 20% του ΟΤΕ το 2008 και το πούλησε στη συνέχεια στην DT.

 

"Βγενόπουλος: "Μόνη κερδισμένη από την πώληση ΟΤΕ η MIG" (https://goo.gl/SwkZof)

Δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήταν μέσα στην αγοραπωλησία όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα παραπάνω και τα χρήματα που εισέπραξε το ελληνικό κράτος από μια από τις πιο κερδοφόρες κρατικές εταιρίες, θα αφήσω εδώ την επίσημη τοποθέτηση του εκπροσώπου της MIG στη βουλή. Η MIG απέκτησε το 20% του ΟΤΕ το 2008 και το πούλησε στη συνέχεια στην DT.

 

"Βγενόπουλος: "Μόνη κερδισμένη από την πώληση ΟΤΕ η MIG" (https://goo.gl/SwkZof)

 

Αυτά ελέγχονται. Από εκεί και πέρα, το γεγονός δεν αλλάζει ότι η DT κατέβαλε ένα σημαντικό ποσό για να αγοράσει το ποσοστό που αγόρασε. Το αν έβγαλε η MIG από την αγοραπωλησία σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει και ότι «κάποιοι βγάζουν σήμερα τζάμπα από το χαλκό που έστησε η χούντα».

 

Είτε μάς αρέσει είτε όχι, είτε θεωρούμε ότι έχασε το κράτος είτε όχι, είτε ο,τιδήποτε ... σήμερα μια ιδιωτική εταιρεία κατέχει το δίκτυο έχοντας αγοράσει το σχετικό ποσοστό μετοχών.

 

Πρέπει να μπει ένας τέλος στη διάδοση ανακριβών στοιχείων κάθε φορά περί κάποιων που βγάζουν χρήματα από το χαλκό που πληρώσαμε «όλοι εμείς».

 

Μια καλή συζήτηση για το κρατικό χρήμα που πληρώσαμε όλοι εμείς, είναι σε ΠΟΙΕΣ οικονομικές τρύπες πήγαν τα χρήματα που εισέπραξε το κράτος από την πώληση του ποσοστού του ΟΤΕ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...