Προς το περιεχόμενο

budget build


kaper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα....θελω να κανω ενα pc build ..η χρηση που κανω ειναι κυριως σερφαρισμα και μιας και θα κανω καινουριο pc αν μπορουσα να παιξω και κανενα pubg battlefield xsgo δεν θα με χαλουσε χωρις να εχω απαιτησεις σε fps 

 

case: mastebox lite 3.1

psu: Thermaltake Smart SE 630W 80+ Bronze Efficiency Modular

cpu: ryzen 3 1300x

ram:Corsair VALUESELECT 8GB DDR4 2133MHz 

mobo:ASRock AB350M Pro4

gpu:gtx 1050ti

hdd:υπαρχει απο το παλιο

ssd:θα βαλω αργοτερα για να μην ανεβασω το μπατζετ και σκεφτομαι για m.2

 

θα ηθελα γνωμες και προτασεις 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το αντίστοιχο Thermaltake στα 530W, τον Ryzen 1200, και θα χωρέσει νομίζω μια 1060 3GB. Θα παίζεις τα παιχνίδια αυτά (πλην του PUGB λόγω optimization) αρκετά καλά. Γιατί όχι και έναν SSD


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε προτεινεις να πεσω σε επεξεργαστη και να ανεβω σε καρτα γραφικων;

Επισης το pubg θα ηθελα να το παιξω μιας και κερδισα ενα κλειδι για το steam οποτε εχω ηδη το game..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε προτεινεις να πεσω σε επεξεργαστη και να ανεβω σε καρτα γραφικων;

Επισης το pubg θα ηθελα να το παιξω μιας και κερδισα ενα κλειδι για το steam οποτε εχω ηδη το game..

Δεν λες ποσα χρηματα διαθετεις ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1060 3gb, πιστεύω είναι καλύτερη επιλογή, 1050τι θα σε δεσμεύει από την πρώτη μέρα αγορά της, και η διαφορά τους δεν είναι μεγάλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ssd σιγουρα θα βαλω αλλα τον επομενο μηνα οχι τωρα μην μαζευτουν πολλα σκεφτομαι η κατι σε m.2 η σε ocz...μιας και δεν γνωριζω πολλα ο 1200 σε συγκριση με 1300x δεν αξιζει σε σχεση με την αποδοση; επισης το τροφοδοτικα πουμου εστειλες ειναι σχετικα αξιοπιστα μια και το θεωρω σημαντικο parts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα τροφοδοτικά είναι εντάξει. 1200 με 1300Χ είναι μικρή η διαφορά, μη ξεχνάς ότι με ένα OC στον 1200 φτάνεις τον 1300Χ. Για Μ.2 δεν θα έλεγα ότι αξίζει, καλύτερα έναν 2.5", σε καθημερινή χρήση δεν θα δεις διαφορά. Πρόσθεσα στην παραπάνω σύνθεση την 1060 3GB, και βγαίνει περίπου στα 600.


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολουμε με overclock δεν ξερω καν πως να το κανω...βεβαια με λιγο διαβασμα και ενα οδηγο δεν θα δυσκολευτω απλα διαλεξα τον 1300 για να μην μπω σε αυτη τη διαδικασια αλλα αμα αξιζει περισσότερο τα ρεστα απο psu και cpu να τα ριξω στην καρτα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...