Προς το περιεχόμενο

Εκπληκτικό το τρέιλερ του Avengers: Infinity War


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Εκτός απο τον thor και γενικά τους εξωγήινους ποιος άλλος δεν είναι;

Black Panther (κι η αδερφή του), Black Widow, Scarlet Witch, Wong και τυπικά ο Vision :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αχαχαχαχα Η αμερικανιά. Όλοι αυτοί οι υπερήρωες είναι αμερικανοί υπήκοοι? lol

 

Σοβαρά τώρα απο όλο το trailer αυτό κράτησες??

Νομίζω θα είναι μια απο τις καλύτερες ταινίες του είδους.

Όσο ποιο φαντασία τόσο το καλύτερο.. αλλιώς δεν έχει νόημα να δώ ταινία. Αν ήταν να δώ κάτι που μπορεί να γίνει στην πραγματικότητα θα έβγαινα και απο το σπίτι!!11!1! :) :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο και μονο που ναι ολοι αυτοι μαζεμενοι να βαρανε τυπου τσακ νορις επι 2 μιση ωρες τους κακους και να πεταν και μια ατακα,

ε ΝΑΙ θελω να δω κατι πιο ρεαλιστικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 9 στους 10 μπηκαν για να κραξουν ....  να πληροφορησω τους παραπανω σχολιαστες οτι το session για τις κουλτουριακες ταινιες βρισκεται σε αλλο σημειο του site και εκει μπορουν να συζητησουν για τον αστακο του λανθιμου η το τελευταιο καταπληκτικο εργο του lars fon trier (ps. ουτε καν ξερω ποιο ειναι  .....  ) .

 

ΥΓ Και γαμω τις ταινιες θα ειναι .

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φονιάδες των ταινιών ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΊ .

Άσχετο αν έχω iphone και οι κακοι Αμερικανοί μετά το Μικρασιατικό εκοβαν Βιβλία για τους Ελληνες μαθητές και εσωσαν καποιες χιλιαδες. :) Έχω θέμα με τις Αμερικανιες μου χαλάνε το επαναστατικό εγώ μου:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black Panther (κι η αδερφή του), Black Widow, Scarlet Witch, Wong και τυπικά ο Vision :P

Nταξ η black widow (Ρωσίδα ) ξεκίνησε σαν η κακιά της υπόθεσης (φυσικά :P) και μάλλον παίζει να της δώσανε τον ρόλο της καλής για να πεθάνει γιατί κάποιος πρέπει να πεθάνει με την μάχη με τους εξωγήινους :P 

 

O black panther οκ δεν είναι αλλά ειναι το γελοίο σκαρίφημα τόσο λόγω του ονόματος που θυμίζει την οργάνωση των αφροαμερικανών στις ΗΠΑ το 60-70 όσο και για την καταγωγή του και επίσης κάτι μου λέει ότι μπήκε για να πεθάνει και αυτός απο τα χέρια των εξωγήινων γιατι οι μαύροι συνήθως πεθαίνουν πρώτοι στις αμερικάνικες ταινίες :P

 

O wong ειναι κομπάρσος

 

Τέσπα φάση θα έχει εγώ θα πάω να την δω αν δεν κάτσει κάνα καλό tinder αλλιώς θα περιμένω να την κατεβάσω απο θείο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία αυτή και "ο πόλεμος τον κόσμων"με τον Galactus για μερικούς από εμάς ίσως είναι η ολοκλήρωση ενός παιδικού ονείρου. Θυμάμαι περιμέναμε να βγει μια εβδομάδα για να βγει η συνέχεια στο επόμενο κόμικ ή ο σπαιντερμαν να πάρει την εξωγήινη μαύρη ζωντανή στολή ή ο ντ. Ντουμ πήρε τελικά την δύναμη του Galactus. Φανταζόμασταν πως θα ήταν στο σινεμά και τρελενομασταν με την ιδέα να βγει στους κινηματογράφους. Στηνομασταν απέξω πρωί πρωί από το "πρακτορείο τύπου" έχοντας μαζέψει και την τελευταία δραχμούλα από το χαρτζιλίκι μας για να πάρουμε Αυτά τα κόμικ. Συγγνώμη αν σας ζαλισα με αναμνήσεις μιας περασμένης εποχής αλλά ωραίας και πάνω από ανέμελης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το τρειλερ και βαρεθηκα. ρε την εχω ηδη δει. ειναι το ιδιο σκατο σε καθε ταινια της μαρβελ. και παντα η νεα υορκη.

θα ανοιξει το βορτεξ θα βγει ο κακος να λεει μπουχαχα θα πανε να τον πολεμησουνε κ θα φανε τα μουτρα τους .μπορει να πεθανει κ καποιος για το δραμα.θα τους παρει το πετραδι κ τελικα θα μαζευτουνε ολοι μα ολοι για την τελικη μαχη που θα εχει ενα στρατο απο τερατα εναντιον τους. θα φανε τους κακους κ μετα ολοι μαζι τον κακο

ακριβως οτι γινεται σε καθε ταινια. κ επειδη θα παιξουν ολοι θα εχεις λιγα δευτερολεπτα για τον καθενα ηρωα οποτε θα ειναι πολυ ριχο κ επιφανειακο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι να γερασω ,ακομα και στην τελευταια μου πνοη στα 90 χρονια ζωης μου (ειμαι αισιοδοξος),αν βγαλει ταινια η Marvel ή η DC θα παω σινεμα να την δω.

Ειμαι εθισμενος...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία αυτή και "ο πόλεμος τον κόσμων"με τον Galactus για μερικούς από εμάς ίσως είναι η ολοκλήρωση ενός παιδικού ονείρου. Θυμάμαι περιμέναμε να βγει μια εβδομάδα για να βγει η συνέχεια στο επόμενο κόμικ ή ο σπαιντερμαν να πάρει την εξωγήινη μαύρη ζωντανή στολή ή ο ντ. Ντουμ πήρε τελικά την δύναμη του Galactus. Φανταζόμασταν πως θα ήταν στο σινεμά και τρελενομασταν με την ιδέα να βγει στους κινηματογράφους. Στηνομασταν απέξω πρωί πρωί από το "πρακτορείο τύπου" έχοντας μαζέψει και την τελευταία δραχμούλα από το χαρτζιλίκι μας για να πάρουμε Αυτά τα κόμικ. Συγγνώμη αν σας ζαλισα με αναμνήσεις μιας περασμένης εποχής αλλά ωραίας και πάνω από ανέμελης.

Μια διόρθωση: Αναφέρεσαι νομίζω στο Secret Wars (το original), αν και δε θυμάμαι πως είχε μεταφραστεί ο τίτλος στα ελληνικά (Καμπανάς, σωστά; ). Ο βασικός πάντως κοσμικός αντίπαλος (αν μπορούσες να τον πεις έτσι) ήταν ο Beyonder. Υπήρχε και ο Galactus αλλά τον είχε βουτήξει και αυτόν μαζί με τους άλλους κακούς ο Beyonder. Όσο για τον Doom (εξαιρετικός villain και ενδιαφέρον το redemption του τώρα στα κόμικς), είχε καταφέρει να πάρει και τη δύναμη του Galactus και του Beyonder.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μονο και μονο που ναι ολοι αυτοι μαζεμενοι να βαρανε τυπου τσακ νορις επι 2 μιση ωρες τους κακους και να πεταν και μια ατακα,
ε ΝΑΙ θελω να δω κατι πιο ρεαλιστικο ???? 

 

επειδη σε τετοιου ειδους ταινιες (επιστημονικης ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ) δεν υπαρχει τιποτα ρεαλιστικο, καλυτερα να επιλεγεις να δεις αλλες ταινιες.  

 

υπαρχουν και αλλων ειδων ταινιες, που μαλλον θα σου αρεσουν.  Μυστηριου, Θριλερ, περιπετειες, κλπ..! 

γιατι κολλας σε αυτην ?    αν δεν σου αρεσει κατι, απλα δεν το βλεπεις..!! 

 

στην συγκεκριμενη κατηγορια ομως.... ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ o ρεαλισμος.....!!!! 

 

 

 

και ενα σχολιο για αυτες τις ταινιες. πιστευω οτι σε ολες αυτες τις ταινιες, το μεγαλυτερο ενδιαφερον, δεν το εχουν οι σουπερ ηρωες, που ξερουμε εξ αρχης οτι θα κανουν ο,τι πρεπει να κανουν για να σωσουν τον κοσμο, για 1.000.000στη φορα, αλλα οι κακοι των ταινιων. αλλωστε αυτοι ειναι η αιτια που κινειται η ιστορια καθε φορα. 

εγω περισσοτερο περιεργεια εχω να δω τι εχουν σκεφτει οι σεναριογραφοι για την ιστορια του κακου, παρα ο,τιδηποτε αλλο...!! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...