Προς το περιεχόμενο

Η Philips λανσάρισε την 35” οθόνη 356M6QJAB/11 με FreeSync και Ambiglow


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά είναι τα 1080p. Μου μάθατε όλοι οικαλομαθημενοι το 4Κ. Λες και θα καθησεις σε αυτή την οθόνη σε απόσταση λιγότερη του μέτρου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια χαρά είναι τα 1080p. Μου μάθατε όλοι οικαλομαθημενοι το 4Κ. Λες και θα καθησεις σε αυτή την οθόνη σε απόσταση λιγότερη του μέτρου...

 

Με 2 οθόνες (διπλα δίπλα) μπροστά μου 2560Χ1440 η καθεμία, 70-80cm το πολύ...

 

Δεν είναι ανάγκη 4Κ, 2560Χ1440 ή 3440Χ1440 είναι μια χαρά, το 1920Χ1080 είναι χάλι ακόμα και σε 27αρι...

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος εδώ και χρόνια μιας philips 9703, την οποία είχα πληρώσει ένα σκασμό λεφτά, το μόνο καλό είναι ο οπίσθιος φωτισμός με τον οποίο πράγματικά προσφέρει σε θέαμα ΑΛΛΑ... έως εκεί...κατά τα άλλα είναι μια αποτυχία, μια απογοήτευση είχε MPEG2 και είχε διαφήμιση HD READY... ΑΠΑΤΗ = PHILIPS TV, το πιο σύντομο ανέκδοτο Philips tv...καλύτερα να πάρετε τάμπλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααρε Philips μας τα χαλάς,ενω είναι πολύ όμορφη και το ambilight απο πιο παλιές τηλεοράσεις που έχω δει,πολύ ωραίο,πετάς ενα 1080 σε ενα τούμπανο σε μέγεθος μόνιτορ του 2018 ? για 24άρα (άντε 27)  μια χαρά,αλλά οχι για τόσο μεγάλη οθόνη,μόνιτορ είναι,δεν είναι τηλεόραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερη και η αναλυση μια χαρα ειναι

 

εχω lg των 3500 (και τωρα καινουργια σε site 2000 εχει απο αχες του 2016 !) 65αρα 120 ηζ πανελ 10 μπιτ 4κ και ολο 1080 10μπιτ αρχεια βλεπω ..σιγα και υποψιν βλεπω απο display port 4k 60hz

 

τα 1080 υπεραρκετα ειναι 

 

Μια χαρά είναι τα 1080p. Μου μάθατε όλοι οικαλομαθημενοι το 4Κ. Λες και θα καθησεις σε αυτή την οθόνη σε απόσταση λιγότερη του μέτρου...

 

Είναι οθόνη υπολογιστή, όχι τηλεόραση. Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, αν έχετε δει 1920x1080 ακόμα και στις 27 ίντσες τότε θα καταλάβετε γιατί χρειάζονται οι μεγαλύτερες αναλύσεις.

 

Έχω Dell 27άρα IPS και υποφέρω όποτε συνδέω το laptop για να δουλέψω (αφού το τελευταίο δεν πάει πάνω από 1080).  Τουναντίον το PC σηκώνει την native ανάλυση της οθόνης (2560x1440) και η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.

 

Φυσικά τα πάντα θα εξαρτηθούν από την τιμολογιακή πολιτική της Philips. Αν η οθόνη διατεθεί στα ~250-300 ευρώ (όσο έχει σε ορισμένα αυστραλιανά site), τότε θα είναι ενδιαφέρουσα επιλογή για όσους δεν ψάχνουν για τελειότητες.

 

ps: κατά τη γνώμη μου ambilight και τα συναφή θα έπρεπε να έχουν ΟΛΕΣ οι οθόνες πάνω από μια τιμή. Εδώ και πολλά χρόνια αδυνατώ να παρακολουθήσω τηλεόραση ή να κάτσω σε οθόνη υπολογιστή αν δεν υπάρχει οπίσθιος φωτισμός. Συνήθως η λύση που προτιμώ είναι μια αυτοκόλλητη LED-οταινία που παίρνει ρεύμα μέσω USB ή έστω κανα πορτατιφάκι με λάμπα LIFX.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος εδώ και χρόνια μιας philips 9703, την οποία είχα πληρώσει ένα σκασμό λεφτά, το μόνο καλό είναι ο οπίσθιος φωτισμός με τον οποίο πράγματικά προσφέρει σε θέαμα ΑΛΛΑ... έως εκεί...κατά τα άλλα είναι μια αποτυχία, μια απογοήτευση είχε MPEG2 και είχε διαφήμιση HD READY... ΑΠΑΤΗ = PHILIPS TV, το πιο σύντομο ανέκδοτο Philips tv...καλύτερα να πάρετε τάμπλετ.

Καμία απάτη. Απατηλές είναι οι γνώσεις σου:P hd ready σημαίνει ότι έχει ανάλυση 720p όχι ότι υποστηρίζει mpeg2.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ambiglow και μέντολες... ακόμη περιμένω μια οθόνη με ανθρώπινη φωτεινότητα 500+ trueHDR και quantum dot  ή παρόμοια τεχνολογία <10ms UWQHD πάνω απο 30"

βγάλτε κάτι τέτοιο και θα τα πάρετε τα λεφτά μου όσο γελοία τιμολόγηση και αν κάνετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 οθόνες (διπλα δίπλα) μπροστά μου 2560Χ1440 η καθεμία, 70-80cm το πολύ...

 

Δεν είναι ανάγκη 4Κ, 2560Χ1440 ή 3440Χ1440 είναι μια χαρά, το 1920Χ1080 είναι χάλι ακόμα και σε 27αρι...

Όχι και χάλι. 27άρα 1080p έχω, και 20/20 όραση. Στο μισό μέτρο (άντε 70 πόντους αν τραβηχτώ πίσω), μιας χαρά είναι.

 

Στα 35'' όμως οχι, είπαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Maximosb είπε:

Ως κάτοχος εδώ και χρόνια μιας philips 9703, την οποία είχα πληρώσει ένα σκασμό λεφτά, το μόνο καλό είναι ο οπίσθιος φωτισμός με τον οποίο πράγματικά προσφέρει σε θέαμα ΑΛΛΑ... έως εκεί...κατά τα άλλα είναι μια αποτυχία, μια απογοήτευση είχε MPEG2 και είχε διαφήμιση HD READY... ΑΠΑΤΗ = PHILIPS TV, το πιο σύντομο ανέκδοτο Philips tv...καλύτερα να πάρετε τάμπλετ.

 Καμία απάτη. Απατηλές είναι οι γνώσεις σου hd ready σημαίνει ότι έχει ανάλυση 720p όχι ότι υποστηρίζει mpeg2.

 

Λάθος φίλε μου έκανα εγώ, δεν διαφήμιζαν HD READY... έτοιμο για τα ψηφιακά κανάλια έγραφαν....από τα νεύρα μου έγραψα HD READY...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι και χάλι. 27άρα 1080p έχω, και 20/20 όραση. Στο μισό μέτρο (άντε 70 πόντους αν τραβηχτώ πίσω), μιας χαρά είναι.

 

Στα 35'' όμως οχι, είπαμε...

 

Αν την βάλεις δίπλα σε 23" 1080p ή 27αρα 2560Χ1440 δεν θα θες να την βλέπεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...