Προς το περιεχόμενο

επιλογή ram 2*8 για την asrock x370 sli killer


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαίρεται,

 

επειδή έδωσα ενα σετ μνήμες 2 * 8 gb ddr4 στα 2400 που είχα θέλω να κάνω μια αναβάθμιση ως προς τη συχνότητα.

στο site της asrock μπήκα στο support για ραμ (δυστυχώς δεν έχει πολλές επιλογές για υψηλή συχνότητα)

 

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν σε κάποιο μέλος, σε αυτή τη μητρική του δούλεψαν οι μνήμες του στα 3000 ή 3200 χωρίς oc και ρυθμίσεις, απλά με το κούμπωμα να τις έπιασε αυτές τις ταχύτητες.

και ποιες είναι αυτες οι ραμ για να τις πάρω :)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρεται,

 

επειδή έδωσα ενα σετ μνήμες 2 * 8 gb ddr4 στα 2400 που είχα θέλω να κάνω μια αναβάθμιση ως προς τη συχνότητα.

στο site της asrock μπήκα στο support για ραμ (δυστυχώς δεν έχει πολλές επιλογές για υψηλή συχνότητα)

 

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν σε κάποιο μέλος, σε αυτή τη μητρική του δούλεψαν οι μνήμες του στα 3000 ή 3200 χωρίς oc και ρυθμίσεις, απλά με το κούμπωμα να τις έπιασε αυτές τις ταχύτητες.

και ποιες είναι αυτες οι ραμ για να τις πάρω :)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

αυτη εδω η ραμ ειναι συμβατη με την μητρικη σου tωρα το τσεκαρα απο το σιτε  της crucial και σ επισυνάπτω και ενα λινκ απο το skroutz γ να δεις ποια ειναι 

 

 https://www.skroutz.gr/s/12157871/Crucial-Ballistix-Elite-8GB-DDR4-3200MHz-BLE8G4D32BEEAK.html#specs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ εδώ Link.png Site: https://www.asrock.com/mb/AMD/X370%20Killer%20SLI/index.asp#Memory    γιατί βλέπω ότι όλες τις crucial μέχρι στα 2600 τις βλέπει ? δε το κοιτάω σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ εδώ Link.png Site: https://www.asrock.com/mb/AMD/X370%20Killer%20SLI/index.asp#Memory    γιατί βλέπω ότι όλες τις crucial μέχρι στα 2600 τις βλέπει ? δε το κοιτάω σωστά ?

εχω  μπηκα στο crucial memory finder και αυτη π σ εστηλα μ λεει οτι ειναι κομπλε με την μητρικη σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ φίλε!

θα περιμένω  αν υπάρχει και άλλη γνώμη, βασικά αν κάποιος του έχει δουλέψει κάποιο άλλο μοντέλο.

post-360146-0-62172900-1512385095_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρήγγειλα τις crucial elite (8-16 μέρες λέει θα αργήσουν).

Ειχα τις ιδιες σε 3466mhz ,στην δικη μου μητρικη μονο με σκαλισμα στα timings επαιξαν στα 3200 γιατι η μητρικη τους εβαζε πολυ χαμηλα με αποτελεσμα να μην ειναι stable, ελπιζω να ειναι κομπλε στην δικη σου και να περναει απευθειας σωστα timings. Aμα δεις οτι εχεις θεμα στειλε μου να σου δωσω τα timings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε!!

θα τις δοκιμάσω και θα σου στείλω αν έχω πρόβλημα :)

 

(άσε την είδα την αγγελία σου και τρελάθηκα που δε πρόλαβα να σου στείλω μήνυμα να τις έπαιρνα, τώρα θα περιμένω 2 βδομάδες και πιο πολλά λεφτά θα δώσω χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε!!

θα τις δοκιμάσω και θα σου στείλω αν έχω πρόβλημα :)

 

(άσε την είδα την αγγελία σου και τρελάθηκα που δε πρόλαβα να σου στείλω μήνυμα να τις έπαιρνα, τώρα θα περιμένω 2 βδομάδες και πιο πολλά λεφτά θα δώσω χαχα)

Και εγω γυρω στις 2 βδομαδες εκανα να τις παρω στα χερια μου ειναι βασανο να περιμενεις... εμενα φυγανε αμεσως δεν περιμενα να τις πουλησω τοσο γρηγορα και θα παρω αυτες που εχω παραγγειλει μεθαυριο στα χερια μου... Παντως αφου τις βγαζει και στο site της crucial συμβατες φανταζομαι δεν θα εχεις θεμα. Εμενα μου εβαζε η μητρικη απο μονη της το tfaw 34 ενω στο spd για τα 3200 ηταν 38 πραγμα που τις εκανε ασταθεις.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...