Προς το περιεχόμενο

Gaming 27άρι monitor 144hz


agelosLX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διάβασα και εγώ στο internet που λένε οτι έχει καλυτερο QC η viewsonic αποφάσισα να την πάρω και εγώ. Απο amazon φυσικά που σέβεται τον πελάτη.

Σε χαλαει κατι συγκεκριμενο στην Acer που εχεις?

 

Για amazon που λες το σκεφτηκα και εγω,αλλα δεν ειναι εν μερη ταλαιπωρεια οι αποστολες αν δεν σου κατσουν καλα κομματια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χαλαει κατι συγκεκριμενο στην Acer που εχεις?

 

Για amazon που λες το σκεφτηκα και εγω,αλλα δεν ειναι εν μερη ταλαιπωρεια οι αποστολες αν δεν σου κατσουν καλα κομματια?

Όχι αλλά επειδή μου βγήκε μια φορά σκάρτη λέω να πάω σε κάτι λίγο πιο σίγουρο αν και απο εμφάνιση μου αρέσει η acer πιο πολύ.

 

Καλύτερα να ταλαιπωρηθώ με αποστολή παρά με το service της κάθε εταιρίας που θα μου στέλνει refurbished αν πάθει κάτι. Αν την είχα πάρει απο κάποιο ελληνικό μαγαζί θα περίμενα 2 μήνες να πάει στο service και να επιστρέψει ενώ τώρα σε μια εβδομάδα έχω καινούρια.

Όταν λέτε αμαζον ποιό εννοείτε ακριβώς? το US ή το UK?

Εγώ την acer την πήρα απο το ιταλικό γιατί τα άλλα δεν στέλνανε Ελλάδα. Το αμερικάνικο έχει τελωνεία που χρεώνεσαι έξτρα και θα θέλει πολύ καιρό να πάει και να έρθει αν θες να την επιστρέψεις. Άσε που αν χρειαστεί να την στείλεις στο service θα πρέπει να πάει αμερική πρέπει να πληρώσεις μεταφορικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως αξίζει να πάω σε 34άρα αλλά προβληματίζομαι για το πως θα είναι η εμπειρια σε Dota 2 το οποίο παίζω κυρίως...το έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό? Δηλαδή MOBA σε ultrawide 34' ?

 

Επίσης ποιές θεωρούνται οι καλύτερες 34άρες με g-sync, 100+ hz ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 900 σε 34 και gsync είναι αυτά τα 2

 

https://geizhals.eu/?cmp=1621380&cmp=1568141&mobile=1

 

Από εξωτερικό αναγκαστικά γιατί Ελλάδα είναι 200 ευρώ παραπάνω ...

 

Το lg με χαλάει το 2560*1080 αλλά είναι 144hz όχι 100

Στο aoc με χαλάει το μεγάλο bezel που είναι και glossy

 

Λίγο πιο ψηλά είναι το pg348 από asus και το X34A από την Acer που είναι άψογα και τα 2 ... Επίσης η Acer έχει βγάλει και το Ζ35 που αντί IPS είναι VA panel και αυτό με εξίσου κορυφαίες κριτικές ..

 

Στην ίδια φάση με εσένα είμαι ψάχνω μέχρι το ίδιο budget και παρόμοια κριτιρια και η επιλογή είναι εξίσου δύσκολη ... Έχω προβληματιστεί τόσο πολύ που λίγο θέλω να ανεβάσω budget και να πάω να πάρω το pg348 (asus rog fanboy )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως αξίζει να πάω σε 34άρα αλλά προβληματίζομαι για το πως θα είναι η εμπειρια σε Dota 2 το οποίο παίζω κυρίως...το έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό? Δηλαδή MOBA σε ultrawide 34' ?

 

Επίσης ποιές θεωρούνται οι καλύτερες 34άρες με g-sync, 100+ hz ? 

παιζω heroes of the storm στη 34αρα μου και ειναι super. Εχεις περισσοτερο vision. Και η Dota 2 υποστηριζει κανονικα ultrawide. Δες τις pg348q, acer X34, aw3418dw. Μην πας σε 34αρι 1080p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω την Asus και είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ. Ήμουν βέβαια και τυχερός στο κομμάτι που μου ήρθε. 

Απίστευτη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε η Viewsonic.

Πολύ καλή, έχει ακόμα λιγότερο bleeding απο την Acer και λίγο καλύτερα χρώματα.

Την εγκρίνω.

Τα χρωματα τα καλιμπραρεις. Δευτερον το bleeding δεν εχει να κανει με τη φιρμα. Και δυο ιδιες viewsonic να ειχες μπορει η μια να ειχε περισσοτερο. Τυχερος εισαι μεγειες ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρωματα τα καλιμπραρεις. Δευτερον το bleeding δεν εχει να κανει με τη φιρμα. Και δυο ιδιες viewsonic να ειχες μπορει η μια να ειχε περισσοτερο. Τυχερος εισαι μεγειες ;)

 

Μα με καλιμπραρισμένα χρώματα έχουν διαφορά.  Η Viewsonic δείχνει λίγο καλύτερα τα μπλε.

Ναι το bleeding είναι τυχαίο αλλά σε εμένα έτυχε να έχει πιο λίγο απο την Acer η οποία και αυτή είχε πολύ λίγο σε σχέση με τον μέσο όρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθονάρα πηρες. Ένα χρόνο την είχα και ήταν φοβερή, αλλά την πούλησα σε κάποιον τυχερό γιατί ήθελα 34αρα wide.

 

Πάρε και μια 1080ti να την εκμεταλλευτείς στο έπακρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθονάρα πηρες. Ένα χρόνο την είχα και ήταν φοβερή, αλλά την πούλησα σε κάποιον τυχερό γιατί ήθελα 34αρα wide.

 

Πάρε και μια 1080ti να την εκμεταλλευτείς στο έπακρο.

και ποια γουσταρεις πιο πολυ;

btw, η 34αρα ειναι ultrawide. Οι wide ειναι οι 16:9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...