Προς το περιεχόμενο

Ενδεχόμενο πολέμου ΗΠΑ- Β.ΚΟΡΕΑΣ


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε δεν ειπε ο Τραμπας οτι θα... ξανακανει την Αμερικη μεγαλη ξανα ? Ε τι εννουσε αν οχι το στρατοκαυλο σανο.Τα ανθρωπινα δικαιωματα και τις δαπανες για την υγεια ? Για αυτο δεν ψηφισαν την προεδραρα ? Να κανει καουμποιλικια ? Να βλεπουν οτι αντιμαχεται τον ..κομμουνιστικο κινδυνο, την ιδια ωρα που τα στελεχη της Γουωλ στρητ κανουν μπανιο στην πισινα τους πινοντας σαμπανια , με τα λεφτα που εβγαλαν απο τα παραγωγα ?   :-D

Τωρα βεβαια το οτι Wall Street/Corporate America ηθελαν τον Obama (γιατι τους χαρισε τρισεκατομμυρια απο τα λεφτα των φορολογουμενων), ποιοτητα ζωης και δημοσιονομικα καταποντιστηκαν επι Obama (γιατι καποιος επρεπε να πληρωσει για το κερασμα) και το καουμποιλικι πηγαινε συννεφο με Obama/Hitlery (ο κρατισμος θελει μονιμως πολεμο) δεν φαινεται να σε πειραξε ιδιαιτερα. Ουτε μισος αιωνας κομμουνιστικης εξαθλιωσης σε πειραξε ιδιαιτερα. Ουτε ο Κιμ σε πειραζει ιδιαιτερα (κι ας κανεις το παπι). Μηπως να πας εκει να μεινεις? Παρε και τους φιλους σου εδω, ειναι πολλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου. Δεν έχω κανένα ενδιαφέρον στο πόσοι Βορειοκορεάτες πχ πέθαναν από τη πείνα στο λιμό τη δεκαετία του 90, ούτε στο πόσοι ζουν ως σκλάβοι μιας τρελλης ολιγαρχίας.

Και αυτος που τα προκαλεσε αυτα στους ιδιους του τους πολιτες εχει πυρηνικα οπλα και τωρα διηπειρωτικους πυραυλους. Γιατι να μας νοιαζει το ολο ζητημα? Δεν ειναι και ο Ντανος στο Survivor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτος που τα προκαλεσε αυτα στους ιδιους του τους πολιτες εχει πυρηνικα οπλα και τωρα διηπειρωτικους πυραυλους. Γιατι να μας νοιαζει το ολο ζητημα? Δεν ειναι και ο Ντανος στο Survivor

 

 

Φίλε ποιος ασχολείται με τον Ντάνο...Τόσες γκόμενες είχε εκεί...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ποιος ασχολείται με τον Ντάνο...Τόσες γκόμενες είχε εκεί... ;)

Θα γινουμε εμεις οι γκομενες με το ζορι ετσι οπως πανε τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παγκοσμιοι τρομοκρατες ΗΠΑ θα παρουν οποια αποφαση παρουν οπως κανουν παντα. Τις τελευταιες δεκαετιες που ζω εχω δει απειρες επεμβασεις των παγκοσμιων τρομοκρατων σε ολες τις γωνιες της γης. Μεχρι και στα βαλκανια ηρθαν. Της Λαικης Δημοκρατιας της Κορεας (ναι ετσι την λενε τη βορεια κορεα αλλα ούτε αυτο δεν την αφηνουν να διαλεξει) δεν εχω δει καποια επεμβαση. Το μεγαλο προβλημα της ΗΠΑ ειναι οτι ο Κιμ εχει τοσα οπλα και δεν τα αγορασε απο αυτους. Το ISIS ειναι πληρως εξοπλισμενο απο τους αμερικανους και τους γαλλους. Μας κοροιδευουν κανονικα και καθομαστε εμεις τωρα και συζηταμε τελειως λαθος. Ο ψυχακιας τραμπ ήρθε την καταλληλη στιγμη να το παιξει  χιτλερ και μερικοι τον λενε και πλανηταρχη χωρις να τους χαλαει καθολου αυτο. Τωρα κατι ψευτοευαισθησιες σχετικα με το πως ζουν εκει και τι τραβανε οι κακομοιροι τις ακουω βερεσε γιατι δε πιστευω τιποτα και γιατι τα σκυλια του κιμ δεν εφαγαν κανεναν οπως τελικα αποδεικτηκε.  Το επιπεδο του Κιμ ειναι για γελια, του τραμ χειροτερο αλλα νομιζω οτι μαζι θα κανουν τρελο γκρουπακι και ο κοσμος θα χορευψει στους ρυθμους τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Τι να πάθουν οι πολυεθνικές; Αυτές βγάζουν χρήμα από παντού. Οι άνθρωποι όμως που ζουν εκεί τι θα πάθουν όταν δεν υπάρχει πολυεθνική στον τομέα του φαγητού; Το πολύ πολύ να τρώνε κατσαρίδες που είναι και το κατεστημένο.

 

 

*γιατί το άλλο το θεωρώ βλακεία και δεν έχει νόημα να χάσω τον χρόνο μου γράφοντας σεντόνια

 

 

Πάρε να μαθαίνεις

http://www.news.com.au/world/asia/north-korea-which-countries-support-kim-jongun/news-story/bc2c51df544fb8afede42d310c70757f

 

 

 

Γενικά αυτό το παρατράγουδο που ονομάζεται ΒΚ και θέλει να βομβαρδίσει τον πλανήτη πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει να υφίσταται. Απορώ πάντως με τους υποστηρικτές της που μου φαίνονται ότι είναι ανίδεοι ή επιτήδειοι.

 

Θυμάμαι σε μια δημοσίευση του τιτανομέγιστου που είχε αναφερθεί σε ένα σούργελο που ζούσε εκεί. Ήταν τόσο σουπερ ουαου εκεί που ήθελε να μιλήσει για τη ζωή στη χώρα χωρίς στερεότυπα και προκαταλήψεις αλλά υπό το φίλτρο της προσωπικής άποψης (το πιάσατε το υποννοούμενο, έτσι;  ;))

 

Σε τι ακριβως σε ενοχλει η Β κορεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ουτε μισος αιωνας κομμουνιστικης εξαθλιωσης σε πειραξε ιδιαιτερα. Ουτε ο Κιμ σε πειραζει ιδιαιτερα (κι ας κανεις το παπι). Μηπως να πας εκει να μεινεις? Παρε και τους φιλους σου εδω, ειναι πολλοι

 

 

Οι παγκοσμιοι τρομοκρατες ΗΠΑ θα παρουν οποια αποφαση παρουν οπως κανουν παντα. Τις τελευταιες δεκαετιες που ζω εχω δει απειρες επεμβασεις των παγκοσμιων τρομοκρατων σε ολες τις γωνιες της γης. Μεχρι και στα βαλκανια ηρθαν. Της Λαικης Δημοκρατιας της Κορεας (ναι ετσι την λενε τη βορεια κορεα αλλα ούτε αυτο δεν την αφηνουν να διαλεξει) δεν εχω δει καποια επεμβαση. Το μεγαλο προβλημα της ΗΠΑ ειναι οτι ο Κιμ εχει τοσα οπλα και δεν τα αγορασε απο αυτους. Το ISIS ειναι πληρως εξοπλισμενο απο τους αμερικανους και τους γαλλους. Μας κοροιδευουν κανονικα και καθομαστε εμεις τωρα και συζηταμε τελειως λαθος. Ο ψυχακιας τραμπ ήρθε την καταλληλη στιγμη να το παιξει  χιτλερ και μερικοι τον λενε και πλανηταρχη χωρις να τους χαλαει καθολου αυτο. Τωρα κατι ψευτοευαισθησιες σχετικα με το πως ζουν εκει και τι τραβανε οι κακομοιροι τις ακουω βερεσε γιατι δε πιστευω τιποτα και γιατι τα σκυλια του κιμ δεν εφαγαν κανεναν οπως τελικα αποδεικτηκε.  Το επιπεδο του Κιμ ειναι για γελια, του τραμ χειροτερο αλλα νομιζω οτι μαζι θα κανουν τρελο γκρουπακι και ο κοσμος θα χορευψει στους ρυθμους τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να πας εκει να μεινεις? Παρε και τους φιλους σου εδω, ειναι πολλοι

 

Είδες πως ξεπετάγονται εδώ μέσα;;

 

Τελικά είναι απελπιστικά προβλέψιμοι. Μηδέν αυθεντικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κίμ πάντως είναι παλικάρι που τα βάζει με την Αμερικανική υπερδύναμη. Εδώ δεν χωράνε οπαδικά...

Ενας τρελος ειναι που θα προτιμησει να τιναξει τον πλανητη στον αερα μπροστα στο ενδεχομενο να χασει την καρεκλα του απολυτου δικτατορα

 

Είδες πως ξεπετάγονται εδώ μέσα;;

 

Τελικά είναι απελπιστικά προβλέψιμοι. Μηδέν αυθεντικότητα.

Εδω μεσα ειναι λιγοι. Εκει εξω ειναι πολυ περισσοτεροι. Ζουν και ευημερουν στον καπιταλισμο αλλα προμοταρουν το σοβιετ (στο οποιο ομως επιλεγουν να μην πανε). Αριστεροι με δεξιες τσεπες, τζαμπα μαγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ακριβως σε ενοχλει η Β κορεα?

Θα απαντήσω απευθείας στον DrLo για να καταλάβεις

 

Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου.

 

Διαφωνώ για τον εξής λόγο. Ο χοντρούλης από καιρό λέει αλλά και κάνει απόπειρες με πυραύλους. Τη μία στην Ιαπωνία, την άλλη στη Ν.Κορέα, την άλλη στις ΗΠΑ, μετά στα Ηνωμένα Έθνη, γενικά όποιος δεν τον υπακούει ή δεν τον στηρίζει ή δεν του διαγράφει χρέη είναι εχθρός του.

 

Οπότε μπορεί για την Ιαπωνία ή τις ΗΠΑ να χεστήκαμε γιατί βρίσκονται στην άλλη άκρη του κόσμου, ή αν βομβαρδίσει την Γερμανία τότε πάλι χεστήκατε γιατί germany, αλλά όλες αυτές οι απειλές αποτελούν χειροπιαστό κίνδυνο για την ανθρωπότητα και τον πλανήτη.

 

 

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ δεν έχω καμία όρεξη να περιμένω πότε θα σκάσει το μανιταράκι δίπλα μου ή πάνω μου. Τόσο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα απαντήσω απευθείας στον DrLo για να καταλάβεις

 

 

Διαφωνώ για τον εξής λόγο. Ο χοντρούλης από καιρό λέει αλλά και κάνει απόπειρες με πυραύλους. Τη μία στην Ιαπωνία, την άλλη στη Ν.Κορέα, την άλλη στις ΗΠΑ, μετά στα Ηνωμένα Έθνη, γενικά όποιος δεν τον υπακούει ή δεν τον στηρίζει ή δεν του διαγράφει χρέη είναι εχθρός του.

 

Οπότε μπορεί για την Ιαπωνία ή τις ΗΠΑ να χεστήκαμε γιατί βρίσκονται στην άλλη άκρη του κόσμου, ή αν βομβαρδίσει την Γερμανία τότε πάλι χεστήκατε γιατί germany, αλλά όλες αυτές οι απειλές αποτελούν χειροπιαστό κίνδυνο για την ανθρωπότητα και τον πλανήτη.

 

 

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ δεν έχω καμία όρεξη να περιμένω πότε θα σκάσει το μανιταράκι δίπλα μου ή πάνω μου. Τόσο απλά.

Μα δεν εχεις καταλαβει οτι οι απειλες προερχονται απο απειλες... Ειναι φαυλος κυκλος.. Εξαιτιας εμπαργκο της αμερικης και αλλων χωρων διαλεγει να απειλει πχ .

 

Εγω αναρωτιεμαι γιατι τους ενοχλει η βορεια κορεα και οχι η κινα η η κουβα σημερα..

Θα απαντήσω απευθείας στον DrLo για να καταλάβεις

 

 

Διαφωνώ για τον εξής λόγο. Ο χοντρούλης από καιρό λέει αλλά και κάνει απόπειρες με πυραύλους. Τη μία στην Ιαπωνία, την άλλη στη Ν.Κορέα, την άλλη στις ΗΠΑ, μετά στα Ηνωμένα Έθνη, γενικά όποιος δεν τον υπακούει ή δεν τον στηρίζει ή δεν του διαγράφει χρέη είναι εχθρός του.

 

Οπότε μπορεί για την Ιαπωνία ή τις ΗΠΑ να χεστήκαμε γιατί βρίσκονται στην άλλη άκρη του κόσμου, ή αν βομβαρδίσει την Γερμανία τότε πάλι χεστήκατε γιατί germany, αλλά όλες αυτές οι απειλές αποτελούν χειροπιαστό κίνδυνο για την ανθρωπότητα και τον πλανήτη.

 

 

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ δεν έχω καμία όρεξη να περιμένω πότε θα σκάσει το μανιταράκι δίπλα μου ή πάνω μου. Τόσο απλά.

Μα δεν εχεις καταλαβει οτι οι απειλες προερχονται απο απειλες... Ειναι φαυλος κυκλος.. Εξαιτιας εμπαργκο της αμερικης και αλλων χωρων διαλεγει να απειλει πχ .

 

Εγω αναρωτιεμαι γιατι τους ενοχλει η βορεια κορεα και οχι η κινα η η κουβα σημερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν εχεις καταλαβει οτι οι απειλες προερχονται απο απειλες... Ειναι φαυλος κυκλος.. Εξαιτιας εμπαργκο της αμερικης και αλλων χωρων διαλεγει να απειλει πχ .

 

Εγω αναρωτιεμαι γιατι τους ενοχλει η βορεια κορεα και οχι η κινα η η κουβα σημερα..

 

 

 

 

Για τη Κούβα χέστηκαν. Η Κίνα τους ενοχλεί, αλλά εκεί δεν μπορούν να κάνουν μαγκιές για πολλούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...