Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

M8S II (2GB/8GB) παίζει μια χαρά χωρίς πρόβλημα Ultra HD, με την stock rom, το app κατεβασμένο απο το store

Ουτε με σφαιρες....480p παιζει ουτε καν HD. Καμια συσκευη δεν παιζει ultra HD παρα μονο οι "εγκεκριμενες" που αναφερονται στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

από το φορουμ του kodi μια λιστα για netflix hd

 

1080p/4K Android Netflix / Amazon Video is only possible on media players boxes that include Widevine L1 & HDCP 1.x/2.2 support in device Firmware.

  • NVIDIA Shield (4K HDR Netflix / 4K HDR Amazon Video)
  • Xiaomi Mi Box (4K Netflix - no HDR)
  • Amazon Stick / FTV1 + FTV2 (4K) + 2017 FireTV 4K (4K HDR Netflix / 4K HDR Amazon Video)
  • Intel / AMD x86-64 computers with GeForce GT 1030 or later Nvidia graphics card solution running Win10, using either dedicated Apps or a Web Browser.
  • WeTek's Core (1080p touchscreen Netflix, audio is 2.0 only) 
  • WeTek Hub & Play2** (4K Netflix with ATV ROM) 
  • ** ATV Netflix on Play2 also allows 5.1 Audio via SPDIF, joining the Amazon FireTV1 that can also do this. 
  • Apple TV4 & 4K TV5
  • MECOOL M8S Pro Plus** (S905X) (1080p Netflix)
    **BEWARE there has been hardware reliability issues with the MECOOL M8S Pro Plus box.
  • MEECOOL M8S Pro L (1080p Netflix, faster than M8S Pro Plus)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με τα HDCP και τα Widevine όμως, γιατί το να λέει η τηλεόραση ότι υποστηρίζει το πρωτόκολλο δεν σημαίνει και πολλά για κουτιά όπως το Xiaomi Mi Box. Το δικό μου δεν κάνει handshake με τίποτα σε τηλεόραση ούτε 5ετίας και άρα το HDCP παραμένει unprotected και άρα Netflix ντεν παίζει ό,τι και να κάνω. Περιμένω αντάπτορα HDMI splitter για να δω αν θα λυθεί το πρόβλημα.

 

Επίσης από τη συγκεκριμένη (και πολύ χρήσιμη) συζήτηση, θεωρώ πως καλά θα ήταν να αποφύγουμε εντελώς αναφορές σε σαπάκια μηχανήματα των 20-30 ευρώ με s905w και σία. Υποτίθεται μιλάμε για δοκιμασμένες και αξιοπρεπείς λύσεις. Προσωπικά έχω πάψει να κοιτάω για Android TV boxes κάτω των 50-60 ευρώ εδώ και πολύ καιρό. Έτσι όπως πάει σε λίγο θα ανεβάσω το ελάχιστο όριο στα 100, γιατί τελικά μου φαίνεται μόνο εκεί γίνεται σοβαρή δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά , έχω Panasonic smart tv αγορασμένη πριν 3 χρόνια ,και ενώ το Netflix είναι προεγκατεστημένο δεν μου έχει ελληνικούς υπότιτλους .αγγλικα και τουρκικά μόνο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το thread θελουμ σιγουρα και δοκιμασνες λυσεις , και οχι "μαλλον , φενεται , κλπ "

Αν έμπαινες στον κόπο να ρίξεις μιά ματιά στο review του VaderGR που έχω παραθέσει, θα έβλεπες ότι παίζει κανονικά HD Netflix.

 

To παιδί προσπαθεί να πουλήσει ... 

Να πουλήσω τί; Για να προσέχουμε λίγο τί λέμε. Είμαι πάρα πολά χρόνια σε Fora και δεν έχω προσπαθήσει να εκμεταλλευτώ κανέναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά , έχω Panasonic smart tv αγορασμένη πριν 3 χρόνια ,και ενώ το Netflix είναι προεγκατεστημένο δεν μου έχει ελληνικούς υπότιτλους .αγγλικα και τουρκικά μόνο .

Μάλλον την πάτησες.... Το ίδιο κάνει το western media player live. Αν μπορεί να αναβαθμιστεί το app καλώς. Αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Μίλησα και με netflix support για το media player. Μόνο αν η εταιρεία βγάλει update για το app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μας πει στα σίγουρα πιο TV box παίζει απροβλημάτιστα Netflix και με ελληνικούς υπότιτλους; Πήρα αυτό  

M8s PRO 4k Android TV Box OEM (Cortex-S905X/2GB/8GB/Android)

και δεν παίζει... Κατέβασα και το apk μπας και αλλά τίποτα... Είναι επείγον γιατί το πήρα για τους γονείς μου και πρέπει να το επιστρέψω σήμερα και να βρω ένα άλλο που να είναι συμβατό...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μας πει στα σίγουρα πιο TV box παίζει απροβλημάτιστα Netflix και με ελληνικούς υπότιτλους; Πήρα αυτό M8s PRO 4k Android TV Box OEM (Cortex-S905X/2GB/8GB/Android)

και δεν παίζει... Κατέβασα και το apk μπας και αλλά τίποτα... Είναι επείγον γιατί το πήρα για τους γονείς μου και πρέπει να το επιστρέψω σήμερα και να βρω ένα άλλο που να είναι συμβατό...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :-) :-)

Για δες αυτό μπας και σου κάνει!

https://mega.nz/#!hGpyTA5Y!iDG0vknIEccmt3YIwaIh3H1o6dlqsOF7HWVm7nqYx-0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες αυτό μπας και σου κάνει!

https://mega.nz/#!hGpyTA5Y!iDG0vknIEccmt3YIwaIh3H1o6dlqsOF7HWVm7nqYx-0

 

Ευχαριστώ αλλά δεν λειτουργεί! όταν το ανοίγω απο το pc το ανοίγει κανονικά αλλά όταν το ανοίγω απο το box μου λέει οτι δεν μπορώ να το κατεβάσω σε κινητο για κάποιο λόγο (ενώ δεν είναι κινητό) και ότι μπορώ να το ανοίξω μόνο μέσα απο την εφαρμογή mega αλλα που και αυτή δεν μου την ανοιγει...  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε σε Pc και μετα με φλασακι στο tvbox

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά το έκανα και αυτό και αφου το κατέβασα , πάει να ανοίξει το netflix και μου λέει error κλπ, οπότε μάλλον θα χρειαστεί να το επιστρέψω... Μακάρι να γνώριζε κάποιος ένα player που να ξέρει ότι το λειτουργεί εγγυημένα...  :unsure:

M8S PRO 4k Android 7.1 TV Box OEM (Octa Core, Cortex-S912Amlogic/2GB/16GB)

Αυτό λειτουργεί άραγε κανονικά με Netflix, υπάρχει και στην λίστα με τα συμβατά αλλά εκεί το γράφει ως me cool και αναρωτιέμαι αν εννοεί το ίδιο με αυτό.. αν αυτό λειτουργεί μήπως και μπορέσω να το αλλάξω και να πάρω αυτό μιας και το έχει το κατάστημα από όπου το πήρα (βέβαια με 45 ευρώ παραπάνω...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...