Προς το περιεχόμενο

Πιστωτικές Για Παιδιά


thepcbest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Πρόσφατα μίλησα με τον ξάδερφό μου στην Αμερική και μου είπε πως έχει βγάλει πιστωτική για το παιδί του. Όταν τ'άκουσε ο γιός μου -12 χρονών- μου ζήτησε και αυτός. Έψαξα αλλά βρήκα μόνο για Αμερική και Αγγλία. Έχει κανείς ιδέα μπας και υπάρχει τίποτα;Κάτι σαν  την Revolut καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι γινεται...και εστω οτι στην ζητησε,γιατι να το κανεις?Αν σε 5 μηνες σου ζητησει μηχανακι επειδη στην αμερικη τους εδωσαν θα το παρεις?Η αν σου ζητησει οπλο επειδη στην Αμερικη ειναι νομιμα?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως ανεφερε ο #mtsalla11 ειτε τον εκανε add στην ηδη υπαρχουσα δικη του card(συνηθες φαινομενο εδω) , ή του εβγαλε prepaid card....

 

Μονο 18+ αλλα θα πρεπει να αποδειξει οτι εχει verifiable income.

 

Και παλι δεν δεχονται ολες οι τραπεζες να εισαι co signer σε under 21 για credit card.

 

:-)

 

ps: αναφερομαι μονο για US.

Επεξ/σία από Unabomber
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα αμφιβάλλω αν γίνεται να βγάλεις πιστωτική,εκτός και αν είσαι Έλληνας κροίσος με νησί.Πάντως προπληρωμένες/χρεωστικές υπάρχουν σίγουρα με ειδικά προγράμματα για παιδιά(στα πλαίσια της αποταμίευσης).Στα 13 μου είχα μία τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ανεφερε ο #mtsalla11 ειτε τον εκανε add στην ηδη υπαρχουσα δικη του card(συνηθες φαινομενο εδω) , ή του εβγαλε prepaid card....

 

Μονο 18+ αλλα θα πρεπει να αποδειξει οτι εχει verifiable income.

 

Και παλι δεν δεχονται ολες οι τραπεζες να εισαι co signer σε under 21 για credit card.

 

:-)

 

ps: αναφερομαι μονο για US.

Έχω δει να πουλάνε visa debit στο safeway και costco που τις γεμίζεις στο ταμείο μέχρι 1000$ νομίζω κάτι τέτοιο θα εννοεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δικο σας ειναι το παιδι?

Αμα δν εχει οικονομικη αναγκη ο ανθρωπος τι σας πειραζει?

Την τραπεζα πειραζει, εχει ηδη αναφερθει

 

Στην Ελλάδα αμφιβάλλω αν γίνεται να βγάλεις πιστωτική,εκτός και αν είσαι Έλληνας κροίσος με νησί.

Εχω τρεις, no island

 

Λογικά θέλει να του βγάλει μια κάρτα για να μην του πρήζει τα @@@ για αγορές μέσω ίντερνετ, καλή ιδέα αν έχεις χρήμα.

Κακη ιδεα, δεν δινει η τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...