Προς το περιεχόμενο

Alita: Battle Angel (2018)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν πειραζει, προαποφασιζω εγω για εμενα και εσυ αποφασισε για εσενα. και ειμαστε ολοι μια χαρα.

 

οχι, δεν θα βγει μαπα, γιατι

IN THE KING WE TRUST

 

Ναι, εννοείται ότι όλοι θα αποφασίσουμε για τον εαυτό μας, αν και άλλο αποφασίζω και άλλο προαποφασίζω (εγώ θα βγάλω συμπέρασμα για τον αν μου άρεσε αφού δω την ταινία πρώτα) καθώς δεν είμαι κανενώς fanboy.

 

Εμένα απλώς μου φάνηκε αστείο το γεγονός ότι όταν πρόκειται πχ για Nolan, Villenueve, είσαι ο αυστηρός και αδέκαστος κριτής που δεν συγχωρεί και όταν πρόκειται για Cameron (in the king we trust), σε ποιάνει... παλιμπαιδισμός.

 

ΟΚ πλάκα έχει δε λέω αλλά εκτίθεσαι πολύ και δεν μπορούμε να σε πάρουμε στα σοβαρά όταν κάνεις κριτική.  :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα απλώς μου φάνηκε αστείο το γεγονός ότι όταν πρόκειται πχ για Nolan, Villenueve, είσαι ο αυστηρός και αδέκαστος κριτής που δεν συγχωρεί και όταν πρόκειται για Cameron (in the king we trust), σε ποιάνει... παλιμπαιδισμός.

 

 

Ωπου αθηναϊκές πινακίδες, βάλε ταινία Νόλαν ή Βιλνέβ... :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγινε το Comic Con panel της ταινιας προχτες. η αντιδραση ηταν θετικη, το CGI λενε ειναι απιστευτο,  ειδικα οσο αφορα τα μεγαλα της ματια, μοιαζουν σαν αληθινα. επιβεβαιωσαν οτι το motorball θα ειναι στην ταινια. ειπανε οτι σχεδιαζουν πολλαπλα σηκουελς αν η ταινια γινει επιτυχια. δειξανε footage με την Alita να πολεμαει τρια cyborgs. και φυσικα η Alita θα ειναι  η ψυχη και καρδια του franchise. οτι θα περιμενε κανεις απο μια ταινια του Cameron.

εψαξα να βρω κανα leaked βιντεο απο το πανελ, αλλα τζιφος. αν καποιος τυχει να βρει κατι, pm me.

αυριο θα βγει το 2ο τρειλερ και θα  γινει στο FB ενα ζωντανο QA panel με JC και RR. αν θελετε να τους στειλετε καποια ερωτηση, πατε εδω:

https://www.facebook.com/AlitaMovie/?__fns&hash=Ac1XaNGNX5AavwtB

επισης οι  WETA και Hottoys ειχαν τα δικα τους πανελ στην ComicCon για να προμοταρουν την ταινια:

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν μπορω να συνηθισω τα ματια αλα anime,αλλα το κυριο θεμα ειναι πως θα βγει η ταινια.Θελω να διαβασω και το manga πριν βγει η ταινια για να εχω μια πληρη αποψη και ελπιζω σε θετικο αποτελεσμα.Το trailer δεν δειχνει πολλα και καλα κανει ας μας αφησει να τα δουμε ολα στον κινηματογραφο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλυση του τρειλερ απο τον μεξικανο:

https://www.empireonline.com/movies/features/robert-rodriguez-explains-alita-battle-angel-vibrant-worlds/

δουλευουν ακομη στο motorball sequence, ιαυτο δεν το ειδαμε στο τρειλερ. θα ειναι το moneyshot της ταινιας πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρίμα που χάσαμε και τον Rodney Dangerfield

Rodney Dangerfield in Meet Wally Sparks (1997)

Δεν θα χρειαζόντουσαν CGI για anime-like μάτια....τα είχε έτοιμα...

Επεξ/σία από masteripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...