Προς το περιεχόμενο

Πακετο απο Ελτα προς Αγγλια


stefanosn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες εχω στείλει ενα πακετο συστημενο απο ελλαδα με ελτα συστημενο προς αγγλια εδω και ενα μηνα εχει. Το πακετο εφτασε μεσα σε 5 μερες στο τελωνειο στην αγγλια και απο τοτε βλεπω στο sote των ελτα το ιδιο πραγμα (οτι εφτασε δηλαδη στο τελωνειο. Στο site της royal mail βγαζει

System Problem

The system is currently unable to confirm the status of your item with reference ... . Please try again later.

Συνεχεια αυτο. Εστειλα μυνημα στον αγοραστη δυο φορες αλλα δεν μου απανταει αν το παρελαβε. Στα ελτα που ρωτησα μου λενε ειναι τελωνειο. Παιρνω τηλεφωνο στην royal mail μου λενε δεν θα υπαρξει αλλη ενημερωση για αυτο το πακετο!!! Στο τελος θα κανω αιτηση αναζητησης αλλα αν καποιος εχεις στειλει προσφατα καποιο πακετο και γνωριζει ας μου πει αν υπαρχει σε συστημενα απο ελλαδα προς αγγλια ενημερωση για τα tracking number τα συστημενα. Ειναι η πρωτη φορα που στελνω αγγλια συστημενο με ελτα! Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω οτι εχει προβλημα το site των ελτα και δεν ανανεωνεται εδω και καποιες μερες γιατι κατι φτιαχνουν...Εμενα πχ μου παραδοθηκε δεμα την παρασκευη και στο site γραφει οτι ειναι ακομα στο αεροδρομιο..
Θα ενημερωθει αργοτερα προφανως.
Στην αγγλια εστειλα πριν 2 εβδομαδες περιπου συστημενο και σε 2 εργασιμες παραδοθηκε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Αγγλία είναι ΕΕ, δεν υπάρχει τελωνείο

 

Γιατί τόσο άγχος για το αν παραδόθηκε απτη στιγμή μάλιστα που το αγοραστής δεν έκανε κάποιο παράπονο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πληρωσει με paypal αν δεν μου πουν οτι παραδοθηκε μπορει να ζητησει τα χρηματα πισω μεσα σε 180 μερες. Επισης θελω να δω αν παραδοθηκε γιατι αλλιως δεν ξαναστελνω αγγλια αν δεν δουλευει το συστημενο σωστα

Εγω ξερω οτι εχει προβλημα το site των ελτα και δεν ανανεωνεται εδω και καποιες μερες γιατι κατι φτιαχνουν...Εμενα πχ μου παραδοθηκε δεμα την παρασκευη και στο site γραφει οτι ειναι ακομα στο αεροδρομιο..

Θα ενημερωθει αργοτερα προφανως.

Στην αγγλια εστειλα πριν 2 εβδομαδες περιπου συστημενο και σε 2 εργασιμες παραδοθηκε

1 μηνας περασε ποτε θα ανανεωθει! Πως εμαθες οτι παραδοθηκε το δικο σου; λογικα μιλησες με αυτον που παρελαβε σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στείλει και εγω πίσω ένα δέμα από τις 15 του Νοέμβρη κολλημένο ότι έφθασε στην χώρα προορισμού τίποτα αλλο

Καταλαβα οτι να ναι δηλαδη...ρωτησες πουθενα Ελτα?

Η Αγγλία είναι ΕΕ, δεν υπάρχει τελωνείο

 

Γιατί τόσο άγχος για το αν παραδόθηκε απτη στιγμή μάλιστα που το αγοραστής δεν έκανε κάποιο παράπονο;

Εχει πληρωσει με paypal αν δεν μου πουν οτι παραδοθηκε μπορει να ζητησει τα χρηματα πισω μεσα σε 180 μερες. Επισης θελω να δω αν παραδοθηκε γιατι αλλιως δεν ξαναστελνω αγγλια αν δεν δουλευει το συστημενο σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα οτι να ναι δηλαδη...ρωτησες πουθενα Ελτα?

 

 

Ναι και μου δώσανε την απάντηση που περίμενα ....

 

Ότι δεν φταίνε τα ελτα αφού από αυτούς φαίνεται ότι έφτασε Αγγλία και μετά είναι ευθύνη των Άγγλων

 

 

Και υπομονή γιατί δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...