Προς το περιεχόμενο

Βιβλιο για Ασφαλισεις


Nikos200

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα ψαχνω καποιο βιβλιο ασφαλισεων το οποιο να παρουσιαζει τις εισαγωγικες εννοιες ασφαλισεων μεχρι και τις πιο συνθετες.Εχω βρει καποια βιβλια Ασφαλιστικου Δικαιου στο διαδικτυο αλλα δεν εχω πληρη εικονα του περιεχομενου τους.Εχει κανεις να με προτεινει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες ασφαλίσεις μιλάς για μαθηματικά; δηλαδή συμβάντα ζωής και θανάτου, θεωρία κινδύνου κτλ ή για ασφαλίσεις με την έννοια που θα εκπαιδευτεί ένας ασφαλιστικός πράκτορας;

 

Στην πρώτη περίπτωση πάντως δεν παίζουν βιβλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ηδη ενα βιβλιο με τιτλο "Μαθηματικα Ασφαλισεων Ζωης" και περιλαμβανει το μαθηματικο υποβαθρο σε οτι αφορα τις ασφαλισεις με ανωτερα μαθηματικα.Οποτε ψαχνω κατι θεωρητικου χαρακτηρα σε ακαδημαικο επιπεδο δηλαδη να εξηγει απο την αρχη τι ειναι ασφαλιστρο,ασφαλισμενος,ποια ειναι τα προγραμματα ασφαλισεων ζωης κτλ.Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες κάτι σε στυλ σαν αυτό αυτό του νεκτάριου που αν θυμάμαι (πάνε χρόνια) το χρησιμοποιούν σε ακαδημαϊκό επίπεδο για εισαγωγικό μάθημα σε ασφαλίσεις πριν μπούνε στα "βαριά" (για τα οποία βαριά θες σημειώσεις δεν παίζουν βιβλια)

 

https://www.politeianet.gr/books/9789603515883-nektarios-miltiadis-stamoulis-asfaliseis-zois-kai-ugeias-174494

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...