Προς το περιεχόμενο

Zyxel Prestige 650R-33 & Intracom Dslam


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι εδω και 15 μερες που πηρα αυτο το modem (πριν ημουν με Intracom Jetspeed 500) ειχα το εξης προβλημα:

Ενω συνδεομουν κανονικα με Otenet καθε μια εως δυο ωρες το πολυ επεφτε η συνδεση μου....

Στην αρχη υπεθεσα οτι φταιει κατι στον Οτε ο οποιος μας εχει συνηθησει σε υπηρεσιες υψηλης ποιοτητας :evil: :evil: ή στην Otenet, αλλα μετα απερριψα τα ενδεχομενα αυτα γιατι πηγα και δανειστικα απο ενα φιλο μου το modem του που ειναι αυτο που προτεινει ο Οτε και συγκεκριμενα το Intracom Jetspeed 500i.

Βαζω επανω το modem στον υπολογιστη μου και ολα δουλευαν ρολοι, 7 ωρες σερι online χωρις το παραμικρο.....

Τελικα αφου εφαγα τα ρουχα μου και ζαλισα και αυτους στην Zyxel (ενα mail καθε 2ωρες εστελνα) παραδεχτηκαν οτι το προβλημα ειναι γνωστο σε αυτους (μετα απο 2 μερες και την ανταλλαγη πανω απο 35 mail) και οτι το ολο σκηνικο συμβαινει διοτι ειχα την καρτα δικτυου ρυσθμισμενη στα 100M ενω στο συγκεκριμενο dslam (Intracom) θα επρεπε η καρτα να ειναι στα 10M...

Τελικα αφου μειωσα την ταχυτητα και εκανα και ενα firmware update(το οποιο ειχα κανει και στο παρελθον χωρις αποτελεσμα :( ) καταφερα να συνδεθω πια χωρις να εχει πεσει η dsl μου για πανω απο 28ωρες.... :wink:

Οποτε οποιος λοιπον αντιμετωπιζει προβληματα με το συγκεκριμενο modem και ειναι σε dslam Intracom καλα θα κανει να μειωσει την ταχυτητα σου στα 10M ετσι ωστε να συνεχισει να δουλευει απροβληματιστα.... :wink: 8) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File to ksero... Eixa to idio provlima... Mexri pou allaksa to zyxel kai pira Ena pio megalo zyxel me firewall kai router...

Otan bebaia brika ti ftaei itan arga...alla toulaxiston me to kainourgio zyxel epaizan ola mia xara..

Kala ekanes kai to ekanes post pantws... sigoura kapoioi tha exoun paromoio provlima

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drapetis profanos pires to 652R or 653HW mias pou sthn ellada einai spanio eos k api8ano na vreis 652H....

Pi8anologo oti pires to 652R...!

Pio apo ta parapano pires, poso, k apo pou???

Tygxanei na 3ereis mipos ton megisto ari8mo sessions pou sikonei toso h seira 650 oso k h 652?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Ρε σεις αυτά τα παιδιά της Zyxel είναι φοβεροί! Δεν σας είπαν μήπως το κάνει και σε Siemens DSLAM!! Πώπω κουφάθηκα εντελώς, με φωνάζει η γυναίκα μου και δεν ακούω τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kala 1 xrono meta pou to ksethapses??????

xaxaxaxa wraios......ante vres kai kanena 2-3 xronia prin......

 

 

(btw an se endiaferei exw to episimo mail tis zyxel akoma sta incoming k apla mou anaferane tote oti to provlima itane to 10M k ypirxe lathos sto firmware tou router mou k mou eixan steilei allo gia update....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μα ανέφερα ότι όλα τα άλλα ητανε ημιμέτρα......

 

Μόλις έβαλα ενα firmware που μάλλον είναι ίδιο με το beta που λές ήτανε όλα οκ....Μήπως θυμάμαι....έχει περάσει και κάνας χρόνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...