Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η παραγωγή του “σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων εντός οθόνης” της Synaptics


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ήμουν υπέρμαχος του finger scanner στη πρόσοψη σε κουμπί όπως το Samsung S7.

 

Αυτή τη στιγμή έχω και το S7 αλλά και το P10 lite το οποίο έχει το sensor στο πίσω μέρος και τα οποία χρησιμοποιώ καθημερινά. 

 

Νομίζω ότι τελικά το καλύτερο σημείο στο 90% των περιπτώσεων είναι στο πίσω μέρος της συσκευής και όχι μπροστά σε κουμπί ή στην οθόνη.

 

Προσωπική άποψη με βάση την εμπειρία χρήσης σύμφωνα με τις δικές μου συνήθειες. 
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ η apple με την ασύρματη φόρτιση που έβαλε στο Χ λέει πως αν σπάσει το πίσω τζάμι θα κοστίζει όσο ένα iPhone 7.

Αυτό μόνο η Apple θα μπορούσε να το κοστολογήσει έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου τώρα, πόσο πίσω θα είναι το επόμενο iphone που θα κουβαλάει την κατάρα του knotch, ενώ οι άλλοι θα έχουν fingerprint στην οθόνη;

Πίσω θα είναι οποιοδήποτε τηλέφωνο, οποιασδήποτε εταιρίας που αγοράστηκε πριν λίγους μήνες.

 

 

 

Περισσότερο ενοχλημένοι με την επιλογή τους πρέπει να είναι όσοι αγοράζουν μια συσκευή 700-1000 euro, με σκοπό να την κρατήσουν 2+ χρόνια, ιδίως όσοι ενοχλούνται πραγματικά από την επιλογή της Samsung να τοποθετήσει το fingerprint scanner δίπλα στην κάμερα και όσοι ενοχλούνται από την εξολοκλήρου αφαίρεση fingerprint scanner από το iPhone X.

 

Δεν νομίζω να νοιάζονται ιδιαίτερα όσοι ανανεώνουν την συσκευή τους κάθε χρόνο

 

Γενικά το 2017 δεν είχε συγκλονιστικές καινοτομίες, το 2018 θα φέρει πολύ περισσότερα δώρα, νέα trends στον σχεδιασμό του hardware αλλά και το software πρέπει να αναπροσαρμοστεί για να ενσωματώσει γραφικά τις νέες δυνατότητες που δημιουργούνται με αισθητήρα δακτυλικού κάτω από την οθόνη.

 

Αναμένεται κάτι αντίστοιχο με την Synaptics να παρουσιάσει και η Qualcomm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω οτι αυτη η τεχνολογια θα ερθει και θα μεινει σαν το νεο standard απλα.

 

Πολυ καλυτερο και απο fingerprint sensor στο home button και απο πισω στην πλατη και φυσικα απο το εντελως αντιεργονομικο ξεκλειδωμα του iphoneX

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Synaptics δεν ειναι αυτη που στο HP laptop μου ειχε "ξεχασει" καποιο malware η backdoor (απενεργοποιημενο) στο driver ;

 

Οποτε τωρα bye-bye privacy γενικα, θα ξερουν και τι σωβρακο φοραμε, με το ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ήθελα να πιέζεις οπουδήποτε στην οθόνη και ταυτόχρονα να συνυπάρχει με το οπίσθιο που με βολεύει αυτή τη στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ήθελα να πιέζεις οπουδήποτε στην οθόνη και ταυτόχρονα να συνυπάρχει με το οπίσθιο που με βολεύει αυτή τη στιγμή...

 

Τίποτε άλλο θα ήθελες; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πείτε μου τώρα, πόσο πίσω θα είναι το επόμενο iphone που θα κουβαλάει την κατάρα του knotch, ενώ οι άλλοι θα έχουν fingerprint στην οθόνη;

 

Ενώ οι άλλοι θα έχουν ας πούμε μόνο ένα κομμάτι οθόνη μπροστά που θα είναι απο άκρη σε άκρη χωρίς τις κάμερες και τους άλλους αισθητήρες ε?  :ph34r:

 

Όπως και να έχει, το face id δεν το αλλάζω πλεον με τίποτα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ήθελα να πιέζεις οπουδήποτε στην οθόνη και ταυτόχρονα να συνυπάρχει με το οπίσθιο που με βολεύει αυτή τη στιγμή...

Από μπρος και από πίσω, δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα με ενα μηνα χρησης του χ θεωρω το αποτυμα ξεπερασμενο και δε μου ελειψε καθολου

η αναγνωριση προσωπου ειναι πολυ πιο βολικη και κανει λιγουτερα λαθη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω iPhone x ούτε έχω δοκιμάσει ακόμα, πιστεύω πάντως ότι είναι πολύ πιο βολικό το fingerprint scanner από το face id. Το πρώτο είναι πολύ πιο βολικό και δεν χρειάζεται swipe στην οθόνη ούτε χρειάζεται να έχεις το κινητό μπροστά στο πρόσωπο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ οι άλλοι θα έχουν ας πούμε μόνο ένα κομμάτι οθόνη μπροστά που θα είναι απο άκρη σε άκρη χωρίς τις κάμερες και τους άλλους αισθητήρες ε?  :ph34r:

 

Όπως και να έχει, το face id δεν το αλλάζω πλεον με τίποτα! 

 

Όχι, αλλά δεν θα μπαίνουν ΜΕΣΑ στην οθόνη, και ΜΕΣΑ στο fullscreen video...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ οι άλλοι θα έχουν ας πούμε μόνο ένα κομμάτι οθόνη μπροστά που θα είναι απο άκρη σε άκρη χωρίς τις κάμερες και τους άλλους αισθητήρες ε?  :ph34r:

 

Όπως και να έχει, το face id δεν το αλλάζω πλεον με τίποτα! 

 

καλα η αληθεια βεβαια ειναι οτι δεν αλλαζετε τπτ που σας εχει πασαρει η apple

 

αν πχ το Χ ειχε on screen fingerprint scanner αυτο θα υπερασπιζοσασταν τωρα ως την ultimate λυση ασφαλειας 

 

να τα λεμε κ αυτα γιατι καπου "ξερομαστε" δω μεσα

 

meanwhile το ποσο βολικο ειναι το να πρεπει να φερεις ενα κινητο πανω απο ενα ορισμενο υψος για να ξεκλειδωσει

 

η το οτι το face id εχει ξεγελαστει 

 

ε το κανουμε γαργαρα 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν λεει οτι το face Id ειναι χαλια και οτι δεν βολευει καθολου, αυτο που υποστηριζουν οι περισσοτεροι ειναι οτι καλο θα ηταν να εχει και fingerprint scanner, ειτε ειναι πανω στην οθονη ειτε στο πισω μερος. Καλο ειναι οι εταιριες να κινηγανε τους πελατες και οχι οι πελατες τις εταιριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...