Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η παραγωγή του “σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων εντός οθόνης” της Synaptics


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω iPhone x ούτε έχω δοκιμάσει ακόμα, πιστεύω πάντως ότι είναι πολύ πιο βολικό το fingerprint scanner από το face id. Το πρώτο είναι πολύ πιο βολικό και δεν χρειάζεται swipe στην οθόνη ούτε χρειάζεται να έχεις το κινητό μπροστά στο πρόσωπο σου.

Αυτο και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εκαναν.Πρεπει που πρεπει να το σηκωσεις να βλεπει προσωπο αστο τουλαχιστον να ξεκλειδωσει χωρις αλλη κινηση.
 
Το δοκιμασα και απο περιεργεια με το Smart Lock(οχι πως εχει βεβαια καμια σχεση με του iPhone X τεχνολογικα) και ενω ως ιδεα δεν ειναι ασχημη αυτο το swipe σε χαλαει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

καλα η αληθεια βεβαια ειναι οτι δεν αλλαζετε τπτ που σας εχει πασαρει η apple

 

αν πχ το Χ ειχε on screen fingerprint scanner αυτο θα υπερασπιζοσασταν τωρα ως την ultimate λυση ασφαλειας 

 

να τα λεμε κ αυτα γιατι καπου "ξερομαστε" δω μεσα

 

meanwhile το ποσο βολικο ειναι το να πρεπει να φερεις ενα κινητο πανω απο ενα ορισμενο υψος για να ξεκλειδωσει

 

η το οτι το face id εχει ξεγελαστει 

 

ε το κανουμε γαργαρα

 

Υπερασπιζόμαστε κάτι αφού το δοκιμάσαμε πρώτα και μας εντυπωσίασε. Και όχι ...θεωρητικά ή σύμφωνα με όσα ακούσαμε ή διαβάσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους αυτη είναι πραγματική τεχνολογία. Όχι faceid και τρίχες κατσαρες.  Εγώ γουστάρω να βάζω δάχτυλο και όχι να στήνω πρόσωπο. Άντε με το καλό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα με ενα μηνα χρησης του χ θεωρω το αποτυμα ξεπερασμενο και δε μου ελειψε καθολου

η αναγνωριση προσωπου ειναι πολυ πιο βολικη και κανει λιγουτερα λαθη

Ποιον σκατο fingerprint reader ειχες που εκανε παραπανω λαθη απο face id? Εγω εγω το huawei P9 και δεν μου εχει παρει λαθος ποτε, μονο αν εχω νερα στο χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αναμένομενο. Το ξέραμε όλοι ότι θα γίνει αλλά νομίζω εστιάζουν σε λάθος σημεία. Το fingerprint μια χαρά δουλεύει και όπως είναι μέχρι τώρα, θα μπορούσαν να κάνουν κάποια άλλη βελτίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εκαναν.Πρεπει που πρεπει να το σηκωσεις να βλεπει προσωπο αστο τουλαχιστον να ξεκλειδωσει χωρις αλλη κινηση.
 
Το δοκιμασα και απο περιεργεια με το Smart Lock(οχι πως εχει βεβαια καμια σχεση με του iPhone X τεχνολογικα) και ενω ως ιδεα δεν ειναι ασχημη αυτο το swipe σε χαλαει.

 

Για τον λογο οτι μπορει να το κρατας στο χερι και να ξεκλειδωσει η συσκευη οταν σε δουν οι αισθητηρες χωρις να το καταλαβεις και να ακουμπας την οθονη και να κανεις κλησεις η κατι αλλο που δεν θα ηθελες. Μου εχει τυχει πολλες φορες να το βλεπω ξεκλειδωτο.

Μου αρεσει που το αρθρο ειναι για τον αισθητηρα κατω απο την οθονη και ολοι συζητανε με το τι κανει η apple με το face id και υποστηριζουν το δαχτυλικο αποτυπωμα. Που οταν το εβαλε η apple το δαχτυλικο οι ιδιοι την κραζατε... Περαστικα σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι render photo του ερχόμενου mi7 αληθεύουν, τότε βρήκαμε τον κατασκευαστή! Δεν φαίνεται fingerprint μπρος ή πίσω στη συσκευή και θεωρώ δύσκολο να πάει σε λύση "iphone X" face id only.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Face ID ? Ευχαριστούμε αλλά όχι. Προτιμώ να ακουμπάω παρά να κάνω Swype, προτιμώ να έχει ήδη ξεκλειδώσει πολύ πριν το κοιτάξω. Και ναι, το έχω δοκιμάσει, δεν είναι καθόλου βολικό. Για εμένα, το δαχτυλικο στην οθόνη είναι το σωστό , μέχρι να βγεί το επόμενο πιο βολικό πράγμα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον λογο οτι μπορει να το κρατας στο χερι και να ξεκλειδωσει η συσκευη οταν σε δουν οι αισθητηρες χωρις να το καταλαβεις και να ακουμπας την οθονη και να κανεις κλησεις η κατι αλλο που δεν θα ηθελες. Μου εχει τυχει πολλες φορες να το βλεπω ξεκλειδωτο.

Μου αρεσει που το αρθρο ειναι για τον αισθητηρα κατω απο την οθονη και ολοι συζητανε με το τι κανει η apple με το face id και υποστηριζουν το δαχτυλικο αποτυπωμα. Που οταν το εβαλε η apple το δαχτυλικο οι ιδιοι την κραζατε... Περαστικα σας.

Εεεε τοτε αν σου συμβαινει τετοιο πραγμα και ειναι το τηλεφωνο στην οθονη ειδοποιησεων χωρις να το θελεις καιγοντας μπαταρια θα εισαι καταευχαριστημενος απο την εμπειρια χρησης.
 
Ναι και σιγουρα ημουν εγω που ειχα iPhone μεχρι το 6s που εκραζα το δακτυλικο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από 15 μέρες χρήσης του Face ID οτιδήποτε έχει να κάνει με δακτυλικό αποτύπωμα φαντάζει απαρχαιωμένο.

 

επί της ουσίας λειτουργεί πιο καλά από το δάχτυλο (και εκει που νομιζα πως στο αυτοκινητο οταν το τηλεφωνο ειναι στη βαση δε θα με βλεπει από το πλάι - το κάνει εξαιρετικα).

 

και αφαιρει το ενα εξτρα βημα. πχ ανοιγεις το e-banking app και μεχρι τωρα ακουμπουσες το δαχτυλο στο home button. τωρα λειπει αυτο το βημα, ανοιγεις το app και μπαινει επι τοπου επειδη σε ειδε.

 

ωραιο που δημιουργήθηκε η τεχνολογια αλλα πλέον ειναι irrelevant για flagship συσκευες. ισως στις μεσαιας κατηγοριας να εχει αξια.

τι αλλο θα πεις για να δικαιολογησεις αυτο το dumbphone?

 

πως το αφερει το εξτρα βημα αγορι μου οταν ειναι στη τσεπη σου?

 

ισα ισα που μολις βαλω το χερι στη τσεπη εχει ξεκλειδωσει το κιν μεχρι να το φερω μπροστα μου  και να παιξω

 

εσυ πρεπει να βαλεις το χερι στη τσεπη

να βαλεις το κιν μπροστα απο τη φατσα σου σε συγκεκριμενο σημειο με σχετικα κουλ φωτισμο 

και μετα θα ανοιξει

 

απλά αποδεξου το.

δεν ειναι αναγκη να προσπαθεις να το παιξεις οτι εχεις το καλυτερο γιατι οχι δεν ειναι.

 

lumia ειχα και ξεκλειδωνε και εκει αστραπιαια το κινητο με το προσωπο μoυ αλλα και παλι δεν ειναι πιο γρηγορο η βολικο απο το fingerprint.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα με ενα μηνα χρησης του χ θεωρω το αποτυμα ξεπερασμενο και δε μου ελειψε καθολου

η αναγνωριση προσωπου ειναι πολυ πιο βολικη και κανει λιγουτερα λαθη

τι εννοεις λιγοτερα λαθη; 

το xiaomi Μου γτ δεν κανει λαθη στο finger-scanner?

α μαλλον Iphone ειχες και πριν ;)

 

σε 2 χρονια που θα το βαλει το iphone το scanner στην οθονη θα μας λες ποσο βολικο ειναι.

 

(Μη με κανετε να βρω τα ποστ σας για τα Lumia 950 με το iris scanner. εκει ηταν κακο και εντιεργονομικο. με το που το εβαλε η αγαπημενη σας Apple ξαφνικα εγινε το fin-scanner χειροτερο. αυτοι ειστε "κυριοι") (δε παει προσωπικα αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...