Προς το περιεχόμενο

Σε ποιον “ανήκουν” τα battle royale games;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεις να το αγορασεις 20-22 ευρω, οποτε δεν περιμενεις και το τελειο παιχνιδι, αλλα δεν κανει και μια περιουσια

Λογικο να πουλησει 

 

Απλά, όταν πλέον μπορείς να βρεις στις εκπτώσεις στην ίδια τιμή τίτλους σαν τα Fallout 4 και Resident Evil 7 (παραδείγματα που μου έρχονται με μία πρώτη σκέψη στο μυαλό), η σύγκριση είναι πιο άμεση από ποτέ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα φρυδια μας τα δικαιωματα. Ένας αρθρογραφος γραφει αγχωτικα για μια εταιρια που θα χασει τα δικαιωματα κτλ... ρε πατε καλα;

 

Έλα, πες την αλήθεια, δεν έφτασες ούτε μέχρι τη μέση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους λετε για το παιχνιδι οτι δεν κτλ.. Προσωπικα ειναι το μονο παιχνιδι που με κρατησε να παιζω σχεδον καθε μερα απο τοτε π το εχω παρει (μηνα+). Οοοολα τα αλλα (gta, cod ...) σε 2 βδομαδες ειχαν φαει σουτ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το άρθρο, ωραίο και το βίντεο που παράθεσε κάποιος στα σχόλια.

 

Το PUBG είναι να έχεις πανίσχυρο PC για να το απολαύσεις. Το έβλεπα στα max settings σε ένα βίντεο του Digital Foundry και ήταν μια ομορφιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μας έχει και άλλα γούστα, εγώ το είδα σαν περιγραφή πριν από καιρό και είπα...χάλια είναι. Τώρα είδα και gameplay video και μου φάνηκε πιο χάλια από ότι νόμιζα.

Γούστα είναι αυτά.

Το ότι πουλάει δεν πρέπει να ξαφνιάζει, εδώ πουλάει το switch και το minecraft (btw θα ήταν τρομερό bundle σαν specs με game).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο αρθρο και ωραιο το βιντεο review αλλα απλα μηπως παμε εκει διοτι τα κλασικα 60ε που ζητανε οι μεγαλοι του gamening development ειναι απλα τραγικα για τα μπαζα?call of duty τελευταιο και τελικα ολα τα κολ στα τελευταια χρονια ειναι αντιγραφο απο το προηγουμενο με αλλους χαρτες και καθε χρονο απλα χειροτερο ...οσο για γραφικα και λοιπα αστα mine craft τεραστια επιτυχια με γραφικα atari 2600 και τελος το βασικοτερο ειναι ενα το GAMEPLAY ΚΑΙ ΜΟΝΟ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ τα lootboxes και τα cards, η σταθερότητα στα full game (το οποίο για να είναι full game πρέπει να αγοράσεις κι άλλα 3-4 dlc) έπρεπε να είναι της μόδας;

 

Έτσι ξεκίνησε και δες που φτάσαμε. Αν θες τα αγοράζεις όλα αυτά βέβαια, όπως και το ίδιο το παιχνίδι. Αλλά όταν βλέπεις 1 εκ άτομα να το έχουν αγοράσει για Xbox και να παίζουν με 10fps εκεί λες καμία ελπίδα.. ποια dlc και lootboxes? Εδώ το game δεν παίζεται, αρχίζεις και φορτώνει η πίστα on the go. Έχω ρίξει κλάμα αυτές τις μέρες με τα βιντεάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλά λόγια

To παιχνίδι είναι ιδιαίτερα διασκεδαστικό και εθιστικό απλό σαν ιδέα,όμως ως τώρα υπήρχαν ελάχιστα παιχνίδια του είδους και αρκετά απο αυτά δεν είχαν την σωστή υλοποιήση λόγο διαφόρων δυσκολιών.

Ακόμα το δουλεύουν,δεν είναι καθόλου optimized και θέλεις υπερτούμπανο PC για να το δείς σε υψηλή ποιότητα με όμορφα γραφικά,όμως το παιχνίδι (για όσους δεν το κατάλαβαν ακόμα)δεν βασίζεται στα γραφικά που απλά κάνουν την δουλειά τους,αλλά στο gameplay και την ελευθερία που σου δίνει και την αυτοσχέδια στρατηγική που μπορεί να κάνει ο καθένας καθώς και το συνασπισμό και συνεργασία ομάδων,για να φτάσεις στόν τελικό σκοπό (του να μείνεις δηλ ο τελευταίος που στέκεται) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fortnite ειναι καλύτερο παιχνίδι. Μακράν ποίο optimized, ποιο ενδιαφέροντα mechanics και free2play. Το pubg εχει δρομο ακομα μεχρι να με κανει να ξοδέψω χρηματα πανω του.

Το concept παντως εχει χαβαλε και ειναι διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ξεκίνησε και δες που φτάσαμε. Αν θες τα αγοράζεις όλα αυτά βέβαια, όπως και το ίδιο το παιχνίδι. Αλλά όταν βλέπεις 1 εκ άτομα να το έχουν αγοράσει για Xbox και να παίζουν με 10fps εκεί λες καμία ελπίδα.. ποια dlc και lootboxes? Εδώ το game δεν παίζεται, αρχίζεις και φορτώνει η πίστα on the go. Έχω ρίξει κλάμα αυτές τις μέρες με τα βιντεάκια.

Κάτσε για ποιο λες; Γιατί με το PUBG δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε για ποιο λες; Γιατί με το PUBG δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Στο pubg αναφέρομαι. Κάνε αναζήτηση για PUBG on the original Xbox One στο youtube. Ίσως στο s να μην υπάρχουν όλα αυτα τα προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...