Προς το περιεχόμενο

Επιδιόρθωση βαλίτσας


greeneye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου δώσει πληροφορίες (τηλέφωνο - διεύθυνση) για κατάστημα

που επιδιορθώνει οικονομικά βαλίτσα. Μόνο για πόλεις Ροδο και Αθήνα. Συγκεκριμένα

 

1) Σε μία βαλίτσα θέλω να αλλάξω τα ροδάκια που έχουν φαγωθεί.

 

2) Σε μία άλλη έχει χαλάσει ο μηχανισμός και δεν κατεβαίνει το κοντάρι κάτω (κατεβαίνει αλλά σπάνια) με αποτέλεσμα να δυσκολεύει όταν ανεβάζεις τη βαλίτσα στο αεροπλάνο αφού έτσι αν δεν κατέβει πιάνει όγκο.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πας Καποδιστριου και Ναυαρινου ακριβως στην γωνια διπλα στον ηλεκτρικο του πειραια στο λιμανι ειναι ενα μαγαζι που πουλαει βαλιτσες,ο ανθρωπος ειναι μαστοραντζα,μου φτιαξε το ροδακι της βαλιτσας,βεβαια εγω περιμενα μεχρι να βρει την ροδα γιατι ηταν σπανια οπως μου ειπε αλλα εσυ αν εισαι τυχερος και την εχει θασαι τζαμι, και μου πηρε 5€.Δυστυχως δεν εχω κρατησει τηλ. αλλα πανε θα γινει η δουλεια σου.

υγ .και ροδακια θα σου φτιαξει και το κονταρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πας Καποδιστριου και Ναυαρινου ακριβως στην γωνια διπλα στον ηλεκτρικο του πειραια στο λιμανι ειναι ενα μαγαζι που πουλαει βαλιτσες,ο ανθρωπος ειναι μαστοραντζα,μου φτιαξε το ροδακι της βαλιτσας,βεβαια εγω περιμενα μεχρι να βρει την ροδα γιατι ηταν σπανια οπως μου ειπε αλλα εσυ αν εισαι τυχερος και την εχει θασαι τζαμι, και μου πηρε 5€.Δυστυχως δεν εχω κρατησει τηλ. αλλα πανε θα γινει η δουλεια σου.

υγ .και ροδακια θα σου φτιαξει και το κονταρι.

Ευχαριστώ φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πας Καποδιστριου και Ναυαρινου ακριβως στην γωνια διπλα στον ηλεκτρικο του πειραια στο λιμανι ειναι ενα μαγαζι που πουλαει βαλιτσες,ο ανθρωπος ειναι μαστοραντζα,μου φτιαξε το ροδακι της βαλιτσας,βεβαια εγω περιμενα μεχρι να βρει την ροδα γιατι ηταν σπανια οπως μου ειπε αλλα εσυ αν εισαι τυχερος και την εχει θασαι τζαμι, και μου πηρε 5€.Δυστυχως δεν εχω κρατησει τηλ. αλλα πανε θα γινει η δουλεια σου.

υγ .και ροδακια θα σου φτιαξει και το κονταρι.

 

+1, έχω φτιάξει και εγώ βαλίτσα εκεί (νομίζω ήταν 10€ βέβαια, αλλά δεν είμαι σίγουρος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

2) Σε μία άλλη έχει χαλάσει ο μηχανισμός και δεν κατεβαίνει το κοντάρι κάτω (κατεβαίνει αλλά σπάνια) με αποτέλεσμα να δυσκολεύει όταν ανεβάζεις τη βαλίτσα στο αεροπλάνο αφού έτσι αν δεν κατέβει πιάνει όγκο.

 

Ευχαριστώ!

Ανοιξε τη βαλιτσα και δες μεσα τις μεταλλικες ραγες μεσα στις οποιες μπαινει το κονταρι. Θα δεις να εχουν κατι εξογκωματα σαν μπιλακια (2-3) δεξια και αριστερα. Αυτα αν τα πιεσεις, μπαινει μεσα το κονταρι. Οποτε δεσε τις τρυπουλες με σκληρη μονωτικη ταινια και θα εισαι οκ, απλως το κονταρι θα μπαινοβγαινει ελευθερα μεσα, αλλα απο το να πεταξεις τη βαλιτσα, εχε το ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε τη βαλιτσα και δες μεσα τις μεταλλικες ραγες μεσα στις οποιες μπαινει το κονταρι. Θα δεις να εχουν κατι εξογκωματα σαν μπιλακια (2-3) δεξια και αριστερα. Αυτα αν τα πιεσεις, μπαινει μεσα το κονταρι. Οποτε δεσε τις τρυπουλες με σκληρη μονωτικη ταινια και θα εισαι οκ, απλως το κονταρι θα μπαινοβγαινει ελευθερα μεσα, αλλα απο το να πεταξεις τη βαλιτσα, εχε το ετσι.

Το ειχα ψαξει πριν να το αναφερεις και διαπιστωσα οτι το ενα βγαινει και το αλλο οχι και νομιζα οτι πρεπει να βγαινουν και τα 2

για το στοπ. Οποτε εριξα υγρο για να μπαινοβγαινει χωρις αποτελεσμα ομως. Επισης στο χερουλι εξω μια βεργα που μπαινει

μεσα στην αλλη κρατιεται στη μια μερια ενω στην αλλη οχι οποτε ειπα παει θελει μαστορα. Καταφερα να την κλεισω πριν την αναφορα σου αλλα σιγουρα δε μπορω να βγαζω τα ρουχα εξω για να την κλεινω καθε φορα.

Οπως και να εχει ευχαριστω για την απαντηση. Αν δεν τα καταφερω με την Αθηνα θα κλεισω οπως ειπες τα μπαλακια

δεξια αριστερα και τελος !

thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...