Προς το περιεχόμενο

Δέμα ΕΛΤΑ


DYEL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ελτα σου στελνουν το δεμα σου στη διευθυνση που εχεις βαλει ή απλα φερνουν εκεινο το χαρτι και πρεπει να πας να στηθεις στις ουρες στο καταστημα τους?

 

Εχω μπλεξει με κατι αυτιστικους που ενω στελνουν και με κουριερ επελεξαν αυτη τη π@π@τζα.

 

Ειναι τοσο γιδια που γραφουν γενικη ταχυδρομικη/πορτα-πορτα στο εμαιλ,αλλα ο κωδικός περα απο λαθος ειναι για τα ελτα.

 

Αυτο το πορτα πορτα τι ειναι? Γιατι βλεπω εχει επιλογη δερμα κατ'οικον παραδοση και δεμα με αντικαταβολη,αλλα δεν εχω καμια αλλη πληροφορια απο εκει που εκανα την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέμα :P

 

Εμένα συνήθως αν είναι λίγο μεγάλο αφήνουν ειδοποίηση, αν είναι μικρό το φέρνουν σπίτι. Αλλά μπορεί να είναι και θέμα περιοχής.

 

Αν ειναι δεμα δεν το φερνουν ποτε στο σπιτι πρεπει να πας απο εκει με ταυτοτητα και να το παρεις. Το καλο με το δεμα ειναι οτι εχει και κωδικο δεματος και μπορεις να εντοπισεις που ειναι μεσω της υπηρεσιας των ελτα.

 

Εμενα παντως οταν εχω δεμα μου στελνουν και sms στο κινητο ή με παιρνουν τηλ απο τα ελτα να παω να το παρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δεμα δεν το φερνουν ποτε στο σπιτι πρεπει να πας απο εκει με ταυτοτητα και να το παρεις. Το καλο με το δεμα ειναι οτι εχει και κωδικο δεματος και μπορεις να εντοπισεις που ειναι μεσω της υπηρεσιας των ελτα.

 

Εμενα παντως οταν εχω δεμα μου στελνουν και sms στο κινητο ή με παιρνουν τηλ απο τα ελτα να παω να το παρω.

Τι να σου πω, εμένα μου έχουν φέρει δέματα σπίτι. Εκτός αν παίζει ρόλο ο τρόπος αποστολής (επιτολή, δέμα κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές αν είναι μεγάλα δεματακια από Κίνα ο ταχυδρόμος μου τα φέρνει σπίτι! :)

Χτυπάει θυροτηλεφωνο, τον ανοίγω, μπαίνει ασανσέρ τα ανεβάζει, παίρνει υπογραφή ευχαριστώ και φεύγει :)

Τοπ ταχυδρόμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, εμένα μου έχουν φέρει δέματα σπίτι. Εκτός αν παίζει ρόλο ο τρόπος αποστολής (επιτολή, δέμα κλπ).

 

Αν ειναι επιστολη μπορει να στο φερει στο σπιτι χωρις να χρειαστει να πας ταχυδρομειο. Αλλα σε δεμα που εχει και κωδικο συνηθως πας στο ταχυδρομειο να το παρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι επιστολη μπορει να στο φερει στο σπιτι χωρις να χρειαστει να πας ταχυδρομειο. Αλλα σε δεμα που εχει και κωδικο συνηθως πας στο ταχυδρομειο να το παρεις.

Εννοούσα δέμα που να έχει σταλεί σαν επιστολή, κάπως γίνεται αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς. Μήπως παίζει ρόλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωδικο εννοεις αυτο με τα 13 ψηφια,14 στη δικια μου περιπτωση που μου εστειλαν λαθος.

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ (--> ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ)

 

Στο πεδιο περιοχη να φανταστω εννοει που θα καταληξει το δεμα?Περα απο το οτι ειναι κοντινη περιοχη με την δικη μου,εχει τουλαχιστον 2 ελτα αυτη η περιοχη.Και μαλιστα εχει ελτα και η δικη μου περιοχη το οποιο για καποιο λογο αγνοησαν.

 

Μεταφορικά & Φορτοεκφόρτωση: 3 ευρω

Φόρος Αντικαταβολής: 2 Ευρω

 

Αυτα ειναι.

 

Μπορει να "ξεχασω" να παραλαβω το δεμα μου.

 

Απορω πως θυμουνται να αναπνεουν αυτοι οι ανθρωποι.

Φταιω και εγω που εμπιστευθηκα μαγαζι περα απο τα στανταρ μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβα αυτο οκ.

 

Ουσιαστικα θα πληρωσω μεταφορικα για να παω να το παρω μονος.

 

Αν δεν παω τι θα γινει?Με αντικαταβολη εχει γινει η παραγγελεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβα αυτο οκ.

 

Ουσιαστικα θα πληρωσω μεταφορικα για να παω να το παρω μονος.

 

Αν δεν παω τι θα γινει?Με αντικαταβολη εχει γινει η παραγγελεια.

 

Αν δεν πας θα σταλει πισω στον αποστολεα. Και η αντικαταβολη που εχει πληρωσει, δεν θα παρει πισω τα χρηματα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια τους λοιπον.

 

Αλλα επειδη δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος θα μηλισω στα ισια μαζι τους στο τηλεφωνο,αναλογα με την αντιδραση τους θα δω τι θα κανω.

 

Για να σουμαρουμε:

 

-Παραγγελεια απο μαγαζι θεσσαλονικης με προορισμο την θεσσαλονικη! μου ζητανε +2 ευρω αντικαταβολη +3 ευρω εξοδα αποστολης(καμοια 20αρια χηλιομετρα στην κυριολεξια).

-Μου στελνουν λαθος κωδικο τρακινγκ.

-Δεν αποστελουν στην διευθυνση σου

-Δεν εχουν επιλεξει καν το σωστο ελτα αλλα ελτα σε αποσταση 2+χιλιομετρων

 

10/10 would buy again.

 

Θα μου πεις μα συμφωνησες να πληρωσεις τα εξοδα αυτα.

Ναι με την προηποθεση να παρω το δεμα στα χερια μου και οχι να ψαχνω σε ποια γ@μημενη περιοχη ειναι.

 

Θα πεξει μεγαλο ρολο το τι θα ακουσω στο τηλέφωνο αλλιως παμε για  ???? ????????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαω απο την αρχη που ξεκινησα να διαβαζω γιατι νευριαζεις και βριζεις χωρις λογο και ΧΩΡΙΣ να ξερεις τι σου γινεται.Με ελτα courier θα ερθει η παραγγελια σου και θα ερθει και στο σπιτι σου...Μεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...