Προς το περιεχόμενο

Samsung S24F350FHU καμμενο pixel


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την πηρα πριν δυο μερες ,ειναι στο πανω μερος της οθονης , ενα μικρο μαυρο dot, φαίνεται ιδιαίτερα μονο στο λευκο ,ναι το doa με καλυπτει εφοσον βεβαια δεν βρεις αντιστασεις απο το καταστημα αλλα αλλη διαθεσιμη δεν εχουν, αναφερουν 4-10 μερες και αυτο σχετικο ειναι γιατι πολοι ειχαν και μεγαλυτερες αναμονες.

ειμαι σε δίλημμα  

 

1) την παω πισω πισω και εφοσον μου γινει αντικατασταση, κανω τον σταυρο μου 

2)την κραταω ,τωρα που το σκεφτομαι λογικα θα μπορεσω να το συνηθισω

3) την πουλαω λογο ξενερωματος

 

Τι λέει το κοινο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτά πίσω ή άλλη ετοιμοπαράδοτη; 

διαθεσιμότητα τραγικη,τωρα να ζητησω λεφτα πισω ,ευκολα επικαλούμενοι τους ορους χρησης εγγυσης μαγαζιου που την πηρα βγαινουν απο πανω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυπικα επικοινώνησα με το καταστημα,οπως μου ειπαν να μιλησω με samsung ,εμιλησα και με samsung απο την εξυπηρετηση πελατων μονο καφε δεν μου εφτιαξε αλλα φανταζομαι αυτη ειναι η δουλεια του να καθυσηχαζει τον κοσμο,anyway μεσα σε δυο εργασιμες μερες  τωρα η θα ρθει courier να την παρει η θα οριστει ραντεβου με τον τεχνικο δεν καταλαβα ενα απο τα δυο σίγουρα λογικα,και ειδομεν ελπιζω να μην το μετανοιωσω γιατι σκεφτομουν αν δεν επαιρνα οθονη να δινα την cpu να βαζα και τα λεφτα της οθονης και να περνα εναν ι5 η ι7 αν με βγαζαν τα λεφτα

παντως διαβαζοντας το ποστ του συμφοριτη με αναλογο θεμα δεν ειμαι  καθολου αισιοδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με ειδοποίησαν απο speedex οτι σημερα θα ρθουν να την παρουν,αντε γιατι την εβλεπα συσκευασμένη εδω και δυο μερες και αρχισα να εκνευρίζομαι 

 

(Eφυγε!)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον εχουμε νεα! τα οποια εχουν ως εξης.

οπως μου ειπε ο τεχνικος επειδη το monitor ειναι παραεισαγωγης η samsung δεν μπορει να κανει αντικατασταση, ομως μπορει να μου αλλαξει το panel ,και οτι δεν ειναι καμμενο pixel αλλα βρωμια σκουπιδακι πως μου το πε δεν θυμαμαι ακριβως,

αρα καλα τα νεα! αν εξαιρέσεις οτι αν ηθελα να κανω αντικατασταση πιθανοτατα το μαγαζι θα κανανε τον κινεζο αλλα anyway μιας και βαινουν καλως μεχρι στιγμης  παει στο καλο!αλλωστε το μονιτορ με ενδιαφερει να νε ενταξει ειται ετσι ειτε αλλιως.

Oσον αφορα το καταστημα κατα την γνωμη μου αν ξηγιοταν σπαθατα που λεμε θα επρεπε να μου οτι ειται μπορουμε να σας την αντικαταστησουμε ειται να γινει αλλαγη panel ,μετα την επιβεβαιωση της βλαβης-προβληματος.

και ρωτω! θα με αδικος αν τους κολησω εναν ασσο στο σκρουτζ?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχουμε νεα! τα οποια εχουν ως εξης.

οπως μου ειπε ο τεχνικος επειδη το monitor ειναι παραεισαγωγης η samsung δεν μπορει να κανει αντικατασταση, ομως μπορει να μου αλλαξει το panel ,και οτι δεν ειναι καμμενο pixel αλλα βρωμια σκουπιδακι πως μου το πε δεν θυμαμαι ακριβως,

αρα καλα τα νεα! αν εξαιρέσεις οτι αν ηθελα να κανω αντικατασταση πιθανοτατα το μαγαζι θα κανανε τον κινεζο αλλα anyway μιας και βαινουν καλως μεχρι στιγμης  παει στο καλο!αλλωστε το μονιτορ με ενδιαφερει να νε ενταξει ειται ετσι ειτε αλλιως.

Oσον αφορα το καταστημα κατα την γνωμη μου αν ξηγιοταν σπαθατα που λεμε θα επρεπε να μου οτι ειται μπορουμε να σας την αντικαταστησουμε ειται να γινει αλλαγη panel ,μετα την επιβεβαιωση της βλαβης-προβληματος.

και ρωτω! θα με αδικος αν τους κολησω εναν ασσο στο σκρουτζ?

Μάλλον πάρα είσαι επιεικής.. Εγώ στην θέση θα ζητούσα καινούργια!

Η προστασία του καταναλωτή δεν μπορεί να κάνει κάτι σε τέτοια θέματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πάρα είσαι επιεικής.. Εγώ στην θέση θα ζητούσα καινούργια!

Η προστασία του καταναλωτή δεν μπορεί να κάνει κάτι σε τέτοια θέματα ?

 

παραειμαι οντως,και πολυ καλα θα εκανες να ζητουσες καινουργια ισως ειναι και το πιο σωστο,οσον αφορα την προστασια καταναλωτη λογικα θα βοηθουσε . 

λοιπον μολις πριν μια ωρα παρελαβα την οθονη,πραγματικα ταχυτατοι! καρα εξεπλαγην υπολογιζα κατα την αλλη βδομαδα,την τσεκαρα αν και μου ο τεχνικος οτι θα το εκανε και αυτος,οκ πεντακαθαρη απο σκουπιδακια η πιχελ κολημενα κλπ, buttttttt!  :)

εκει που εκανα το τεστ με καποιο απο τα γνωστα βιντεο sto tube περι πιχελ κλπ ,σε μαυρο φοντο πανω αριστερα στην γωνια περιπου 4 cm ,το μαυρο φαινετε σαν ξεθωριασμενο να το πω, αυτο τι ειναι παλι πως λεγεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εκει που εκανα το τεστ με καποιο απο τα γνωστα βιντεο sto tube περι πιχελ κλπ ,σε μαυρο φοντο πανω αριστερα στην γωνια περιπου 4 cm ,το μαυρο φαινετε σαν ξεθωριασμενο να το πω, αυτο τι ειναι παλι πως λεγεται?

 

Βάλε photo να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε photo να δούμε. 

με camera tablet 5 megapixel δεν ξερω τι θα φανει αλλα θα κανω μια προσπαθεια

παντως οταν λεω ξεθωριασμενο εννοω σαν να ασπριζει λιγο να το πω ετσι 

ελπιζω να φαινετε! στην φωτο ειναι πολυ πιο εντονο βεβαια

post-385747-0-33761000-1514462891_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι δεν ειναι τοσο τραγικο οπως λες sheo ,σιγουρα με κανει να νιωθω καλυτερα!

Λοιπον για να μην τα ξεχασω  φαινομενο της γηρανσης! χρονια πολλα ευχομαι και το νεο ετος  να ειστε καλοι με τους καλους και και οτι γουσταρετε με τους αλλους και βεβαια πανω απο ολα υγεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραειμαι οντως,και πολυ καλα θα εκανες να ζητουσες καινουργια ισως ειναι και το πιο σωστο,οσον αφορα την προστασια καταναλωτη λογικα θα βοηθουσε . 

λοιπον μολις πριν μια ωρα παρελαβα την οθονη,πραγματικα ταχυτατοι! καρα εξεπλαγην υπολογιζα κατα την αλλη βδομαδα,την τσεκαρα αν και μου ο τεχνικος οτι θα το εκανε και αυτος,οκ πεντακαθαρη απο σκουπιδακια η πιχελ κολημενα κλπ, buttttttt!  :)

εκει που εκανα το τεστ με καποιο απο τα γνωστα βιντεο sto tube περι πιχελ κλπ ,σε μαυρο φοντο πανω αριστερα στην γωνια περιπου 4 cm ,το μαυρο φαινετε σαν ξεθωριασμενο να το πω, αυτο τι ειναι παλι πως λεγεται?

 

Άμα έχει γίνει καλή δουλειά, γιατί όπως και να το κάνουμε όταν ανοίγει μια συσκευή πάντα υπάρχει κίνδυνος..

Λίγο backlight bleed το έχουν όλες το ζητούμενο είναι να κυμαίνεται σε λογικά πλαίσια. Επίσης όταν κάνεις τον τεστ την φωτεινότητα να την έχεις σε νορμάλ πλαίσια. Στην φώτο που έβαλες φαίνεται λίγο, βεβαία απο μια φώτο δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρη.. Για έμενα αω δεν σε ενοχλεί στην χρήση μην ασχολείσαι καν.

 

Καλή χρονιά σε όλους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...