Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα νέα Galaxy S9 και Galaxy S9+ της Samsung


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας τρολαρει η Samsung.......άντε το πρώτο μήνα στο 1000ρικο και μετά από κανένα δυο μήνες θα τα δίνουν προσφορά μαζί με 12 μανταλάκια.......ωωω με συγχωρείτε όχι μανταλάκια........το τηλέφωνο τα σπάει

 

Χαρτιά υγείας ρολά ήθελα να πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας τρολαρει η Samsung.......άντε το πρώτο μήνα στο 1000ρικο και μετά από κανένα δυο μήνες θα τα δίνουν προσφορά μαζί με 12 μανταλάκια

μου φαινεται καλυτερο απο το να το παρεις τον πρωτο μηνα 1200 ε και τον δωδεκατο μηνα 1200 ε,ας πουμε οτι εγω πηρα το Note 8 μετα απο 3 μηνες 630 ε με τα μεταφορικα ,ο μερακλης που το ηθελε την πρωτη μερα εσκασε 1030 ε,ευτυχος υπαρχει και αυτη η πολιτικη ,την παραδεχομαι την σαμμυ σε αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι ότι χρησιμεύει σε συνδυασμό με πολλά fitness-apps που σου βγάζουν πρόγραμμα γυμναστικής βγάζεις αρκετά συμπεράσματα πχ για τις θερμίδες που μπορείς να καταναλώσεις για το πότε να σταματήσεις για το άγχος σου, τον κορεσμό του οξυγόνου στο αίμα κτλ (επίσης μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν selfie button)

 

Φυσικά είναι δευτερεύον χαρακτηριστικό (δεν νομίζω δηλαδή να αποτελέσει λόγο να αγοράσει κάποιος ενα galaxy Sx απλά για τον συγκεκριμένο σένσορα) αλλά είμαι της λογικής ότι όσο περισσότεροι αισθητήρες σε ένα κινητό τόσο πιο χρήσιμο το κινητό (θα ήθελα να δω πολλούς ακόμη σε μελλοντικά μοντέλα) γιατι μπορούν να τους εκμεταλλευτούν οι developers και να κάνουν πολύ χρήσιμα apps για την καθημερινότητα μας... απο το να αλφαδιάζουμε ράφια να μετράμε εμβαδόν σε πολύγωνα χωράφια με ακρίβεια μέχρι ποιος ξέρει τι άλλο πχ να μετράς όγκο ή απόσταση με την χρήση υπέρηχων κτλ και όλα τα παιχνίδια που μπορεί να προκύψουν με συνδυασμούς τέτοιων δυνατοτήτων :P

Ειδικα σε Android κινητα, οσο περισσοτεροι αισθητηρες αλλο τοσο δυσκολο το support για software updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος σχεδιασμός, μου αρέσει πιο πολύ από το S8+, δείχνει στιβαρή συσκευή. Το Heart rate χρησιμεύει πολύ, όπως και ο μετρητής οξυγόνου στο αίμα και τα βήματα αν αθλείσαι και το έχεις πάνω σου για μουσική. Εγώ στο S7 edge το χρησιμοποιούσα πολύ μέχρι πριν στεριώσω smartwatch της προκοπής που τα στέλνει στην app του και μετά βγάζεις τα συμπεράσματα σου. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά μια από τα ίδια, μπαταρία πρέπει να δούμε. Μάλλον ακόμα με S7 edge θα την βγάλω μέχρι να βγάλει πρόβλημα μπαταρίας, τελευταίο update πήρε Νοέμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να λεμε τιποτα :( αντε και καποιος που δουλευει το ΒΤ θα εχει καλυτερη κατανάλωση και μεγαλύτερη απόσταση ,τωρα η ραμ και ολα τα αλλα δεν λενε κατι γιατι και τα s8 σφαιρα πανε :) εκτος και ανεβασουν αυτονομια γιατι απο ολα τα αλλα δεν βλεπω κατι σουπερ ντουπερ και νομιζω γενικα δεν θα βλεπουμε και πολλα απο εδω και περα :(

 

Τιποτα ειναι η καλυτερη αποδοση σε συνδυασμο με μικροτερη καταναλωση; Η λογικα περισσοτερη ram; Το βιντεο 4k@60fps που παραλιγο να με ξαναστειλει στο 8 Plus ή το iphone X γιατι το θελω στο κινητο μου οπωσδηποτε; 

Δεν θα το ελεγα.. Ειναι στα πλαισια της αναβαθμισης μιας συσκευης επομενης γενιας.. 

Αυτο που λες παντως ισχυει.. Εχουν τελειωσει ανεπιστρεπτι οι εποχες που τα gen performances leaps σε specs και αποδοση ηταν τεραστια και ειναι λογικο αν το σκεφτεις καλα.. 

 

πλακα εχετε μερικοι,γραφει καποιος (και απο εδω και περα καθε μερα θα γινεται αυτο μεχρι την παρουσιαση )οτι θα ειναι ετσι η αλλιως το νεο 9 αρι και ολοι ,μαπα το καρπουζι,καμια διαφορα,γιατι να το παρω κτλ κτλ,βρε περιμενετε προφιτηκοι ειδημονες να το δειτε και μετα αρχιστε το μπλα μπλα

οι γυφτοι το απλο παιρνουν?

 

Δεν εχω καταλαβει και εγω τι ισχυει τελικα.. Δεν θελουμε τον ιδιο σχεδιασμο για να μην μας πουν και μακακες και τσιπηδες και οτι δεν ξεχωριζουμε απο το S8 ενω τα σκασαμε ή οχι; 

Και τελικα απο την μια θα κλαινε οι μεν γιατι το μικρο δεν ειναι το ιδιο με το μεγαλο και απο την αλλη οι υπολοιποι για το αντιθετο επειδη θελουν το μικρο.. 

Δεν βγαζεις ακρη μην το ψαχνεις.. Ειδικα αν καποιος δεν θελει να βγαλει ακρη κιολας για τους δικους του λογους καταλαβαινεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται καλυτερο απο το να το παρεις τον πρωτο μηνα 1200 ε και τον δωδεκατο μηνα 1200 ε,ας πουμε οτι εγω πηρα το Note 8 μετα απο 3 μηνες 630 ε με τα μεταφορικα ,ο μερακλης που το ηθελε την πρωτη μερα εσκασε 1030 ε,ευτυχος υπαρχει και αυτη η πολιτικη ,την παραδεχομαι την σαμμυ σε αυτο

Σωστος θα το παρεις μετα απο 3 μηνες 630 σε 9 ακομα θα βγει το αλλο, και σε 6 μηνες απο οταν το παρεις και πας να το πουλήσεις θα παρεις την δωδεκαδα μανταλακια που ειπε και ενας φιλος ποιο πανω :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται καλυτερο απο το να το παρεις τον πρωτο μηνα 1200 ε και τον δωδεκατο μηνα 1200 ε,ας πουμε οτι εγω πηρα το Note 8 μετα απο 3 μηνες 630 ε με τα μεταφορικα ,ο μερακλης που το ηθελε την πρωτη μερα εσκασε 1030 ε,ευτυχος υπαρχει και αυτη η πολιτικη ,την παραδεχομαι την σαμμυ σε αυτο

 

Ναι αλλα εγω τα εσκασα ρε φιλε θα μου ριξεις το στατους τωρα εσυ ο Νοτιοκορεατης με price drop; Τι ειναι τεχνολογια να πεφτει αναλογικα η τιμη οταν βγαινουν καλυτερα προιοντα για να παραμενεις ανταγωνιστικος; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται καλυτερο απο το να το παρεις τον πρωτο μηνα 1200 ε και τον δωδεκατο μηνα 1200 ε,ας πουμε οτι εγω πηρα το Note 8 μετα απο 3 μηνες 630 ε με τα μεταφορικα ,ο μερακλης που το ηθελε την πρωτη μερα εσκασε 1030 ε,ευτυχος υπαρχει και αυτη η πολιτικη ,την παραδεχομαι την σαμμυ σε αυτο

Εγώ όμως αν θελήσω να το πουλήσω ακόμα και μετά καιρο τα λεφτά μου θα τα πάρω σχεδόν ατόφια πίσω.

Είχα και εγώ το S8 plus το αγόρασα Ιούλιο 700€ και το πούλησα Σεπτέμβριο 550€ με το ζόρι....μιλάμε για vfm συσκευη.....μώρε και τα 12 χαρτιά υγείας πολύ του είναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας τρολαρει η Samsung.......άντε το πρώτο μήνα στο 1000ρικο και μετά από κανένα δυο μήνες θα τα δίνουν προσφορά μαζί με 12 μανταλάκια.......ωωω με συγχωρείτε όχι μανταλάκια........το τηλέφωνο τα σπάει

 

Χαρτιά υγείας ρολά ήθελα να πω

Το πως χειρίζεται ο καθένας τα χρήματα του που και πως είναι δικαίωμα του. Δεν σου πέφτει λόγος και καλά κάνει και τρολλάρει δλδ η apple καλύτερη είναι ή η κάθε apple;; Η apple παλιώνει η τεχνολογία και στο κρατάει στο 1000ρικο ενώ άλλες παλιώνει και πέφτει η τιμή. Ωωωωω γεμίσαμε "εξυπνάκηδες" σε κάθε samsung thread με πατάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πως χειρίζεται ο καθένας τα χρήματα του που και πως είναι δικαίωμα του. Δεν σου πέφτει λόγος και καλά κάνει και τρολλάρει δλδ η apple καλύτερη είναι ή η κάθε apple;; Η apple παλιώνει η τεχνολογία και στο κρατάει στο 1000ρικο ενώ άλλες παλιώνει και πέφτει η τιμή. Ωωωωω γεμίσαμε "εξυπνάκηδες" σε κάθε samsung thread με πατάτες.

Ναι είναι καλύτερη δεν τίθεται θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος θα το παρεις μετα απο 3 μηνες 630 σε 9 ακομα θα βγει το αλλο, και σε 6 μηνες απο οταν το παρεις και πας να το πουλήσεις θα παρεις την δωδεκαδα μανταλακια που ειπε και ενας φιλος ποιο πανω :P :P :P

επειδη πουλησα φιλε μου 8 iphone στην ζωη μου και 1 samsun s7edge σου λεω με βεβαιοτητα οτι απο τα iphone εχανα περισσοτερα ,η 7 συσκευες πουληθηκαν την ημερα που παρουσιατηκε το καινουριο ενω το 6s σε 3 μηνες απο την αγορα οπου ειχα και την μεγαλυτερη χαζουρα ,τιμη κρατανε τα iphone αν τα κρατησεις 3+ χρονια ,αυτα δεν χρειαζεται να το συνεχισουμε γιατι καταλαβαινεις που θα καταληξει η ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όμως αν θελήσω να το πουλήσω ακόμα και μετά καιρο τα λεφτά μου θα τα πάρω σχεδόν ατόφια πίσω. Είχα και εγώ το S8 plus το αγόρασα Ιούλιο 700€ και το πούλησα Σεπτέμβριο 550€ με το ζόρι....μιλάμε για vfm συσκευη.....μώρε και τα 12 χαρτιά υγείας πολύ του είναι.....

Σε τιμή κοσμήματος όχι απλός χρυσού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα εγω τα εσκασα ρε φιλε θα μου ριξεις το στατους τωρα εσυ ο Νοτιοκορεατης με price drop; Τι ειναι τεχνολογια να πεφτει αναλογικα η τιμη οταν βγαινουν καλυτερα προιοντα για να παραμενεις ανταγωνιστικος; :P

ειπαμε εσυ εισαι μερακλης και ο μερακλης τα χωνει γιαυτο και ο τιτλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως 650 το αγορασα 660 εχει ακομη απο τον Ιουνιο αν θυμαμαι καλα.. Δεν ξερω για εσας.. 

Και σαφεστατα οταν βγαινουν κινηταρες σαν το Oneplus 5T ή τα νεα iphone αν θες να πας απο την αλλη, θα ριξεις την τιμη σου για να γινεις ανταγωνιστικος. Ετσι λεει η λογικη στην τεχνολογια.. 

 

Στο κατω κατω τι το παιζεις και θες και iPhone X αν δεν το ψιλοφυσας; Μουρη στην Μυκονο και πελφε αλλα τρεμει το φυλλοκαρδι σου αν πεσει η τιμη του και δεν μπορεις να το πουλησεις του χρονου λολ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...