Προς το περιεχόμενο

Η Apple παραδέχεται ότι μειώνει τις επιδόσεις σε παλιές συσκευές (αλλά για τους σωστούς λόγους)


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αα εντάξει αφού είχα ορθογραφικό λάθος κάνει την άποψη μου αβάσιμη και λανθασμένη. και ναι με τον moderator/αρθρογράφο τα έχω δε νομίζω να μην ήμουν ξεκάθαρος σε αυτό.. χαίρομαι που έχεις αρκετή παρατηρητικοτητα να διακρίνεις το προφανές.

 

διάβασε την πρώτη παράγραφο μου

 

Έχεις γράψει 3-4 σχόλια, τα οποία σε κανένα δεν εκφέρεις κάποια εποικοδομητικό επιχείρημα, επί του θέματος του άρθρου.

 

ελπίζω να έχεις να προσφέρεις λοιπόν κάτι ουσιαστικό στην συζήτηση εφεξής.

grammar nazi σου είπα δεν είμαι. αλλά τα προσωπικά μου με τους άλλους εδω μέσα, δεν τα βγάζω κυνηγώντας τα thread

 

Και δεν πασπαλίζω, την εμπάθεια μου, με το ότι και καλά, κόπτομαι για την ειδησεογραφία 

 

*παμ παρακάτω, τέλος το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν εχει προβλημα η μπαταρια και δεν μπορει να πιασει την αποδοση, τοτε σαφως και θα πρεπει να γινεται throttle down.

Το θεμα ειναι ομως να ενημερωνεται ο χρηστης για να μπορει να πραξει τα δεοντα. Αυτο ειναι το φαουλ της Apple.

 

Κλαμα παντως απο μερικους Android users, εχουν ψυχολογικα απο τοτε που τους εσκαγαν οι μπαταριες στο αυτι. Αυτο δεν ηταν κοροιδια και αδιαφορια, ηταν feature  :-D

Υπάρχει διαφορά στην αστοχία υλικού ενός κατασκευαστή που χρησιμοποιεί android (όχι της Google) με το επίτηδες δούλεμα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης paul_v1 είπε:
Δηλαδή η μπαταρία μου πάει στον άγιο Πέτρο κ κου μειώνει το performance?

Τι σημασία έχει αν η μπαταρία χάνει λίγο όσο περνάει ο καιρός από συνολική χωρητικότητα ; Ίσα ίσα εκεί θα παραδεχόμουν το μήλο να μη χάνει η συσκευή από απόδοση.

Εντωμεταξύ το iPad 3 που έχω, η μπαταρία του κρατάει ακόμα 6 ώρες με χρήση YouTube, video κτλ από 8 στην αρχή. Για 2 ώρες δηλαδή έπρεπε να σέρνεται όπως τώρα ; Κ δηλαδή πάω να αλλάξω μπαταρία θα πηγαίνει σφαίρα ;

Δεν κ το ότι μιλάνε για κινητά αλλά εδώ ΟΛΑ τα «παλιά»σέρνονται κ δεν είναι λόγω μπαταρίας
 
κανε πρωτα ενα factory reset

 


Όλα τα έχω κάνει κ τώρα τη ρεσετ μου λες οταν η ίδια η αππλε το λέει ; ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εχει προβλημα η μπαταρια και δεν μπορει να πιασει την αποδοση, τοτε σαφως και θα πρεπει να γινεται throttle down.

Το θεμα ειναι ομως να ενημερωνεται ο χρηστης για να μπορει να πραξει τα δεοντα. Αυτο ειναι το φαουλ της Apple.

 

Κλαμα παντως απο μερικους Android users, εχουν ψυχολογικα απο τοτε που τους εσκαγαν οι μπαταριες στο αυτι. Αυτο δεν ηταν κοροιδια και αδιαφορια, ηταν feature  :-D

δεν μου εχει σκασει ποτε μπαταρια στο αυτι, το performance του αιφον σου επεσε ομως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε την πρώτη παράγραφο μου

 

Έχεις γράψει 3-4 σχόλια, τα οποία σε κανένα δεν εκφέρεις κάποια εποικοδομητικό επιχείρημα, επί του θέματος του άρθρου.

 

ελπίζω να έχεις να προσφέρεις λοιπόν κάτι ουσιαστικό στην συζήτηση εφεξής.

grammar nazi σου είπα δεν είμαι. αλλά τα προσωπικά μου με τους άλλους εδω μέσα, δεν τα βγάζω κυνηγώντας τα thread

δεν έχω να εκφέρω κάτι εποικοδομητικο στο θέμα αλλά έχω ένσταση με τον τρόπο που παρουσιαζονται τα θέματα απο μερικούς moderators που είναι κομμένα και ραμμένα για flame war. Με ενοχλεί που συντηρούν και ενισχύουν με τον τρόπο τους τον οχετό από flaming. Όσο έχουν το δικαίωμα να το κάνουν άλλο τόσο έχω το δικαίωμα να μην μου αρέσει και να το δείχνω, εξάλλου το κάνω πολιτισμένα και στα πλαίσια της εποικοδομιτικης κριτικής.

 

και μιας και θες ontopic. 

καλά κάνει η apple και η κάθε apple/samsung/lg etc. αφού τους περνάνε και έχουν το ακαταλόγιστο και την αμέριστη υποστήριξη από πρόβατα που για να μπορούν να δηλώνουν το υποτιθέμενο status τους με ενα τηλέφωνο ακόμα και αν συνειδητά η στην περίπτωση τώρα ασυνείδητα να πληρώνουν για κάτι που δεν έχουν δικαίωμα στην επιλογή/γνώση μιας κατάστασης που επηρεάζει άμεσα της επιδόσεις της συσκευής τους τότε εγώ πάω πάσο. 

Δε περιμένω από μια κερδοσκοπική εταιρία να είναι τίμια (αν και θα έπρεπε).. αλλά το αποζητώ από ένα site σαν τον insomnia κακό είναι αυτό?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν αλλαξεις μπαταρια ολα δουλευουν κανονικα μετα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσος ντορος για το τιποτα

 

Γιατί συμβαίνει σε κινητά 1 - 1μιση έτους ?

Όταν στα αντίστοιχα Android δεν συμβαίνει καν ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις πλεόν γελοίες δικαιολογίες που εχω ακούσει.

Ο λόγος που γίνονται πιο αργά είναι γνωστός και δεν είναι άλλος απο το να σπρώξει τα θύματα στην απόκτηση του νεότερου μοντέλου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχουμε πει πολλάκις.

αν έχετε κόμπλεξ με το μήλο, μην μπαίνετε στα threads να πιπιλάτε την ίδια καραμέλα.

Υπάρχουν γιατροί για αυτές τις ψυχικές ασθένειες

 

 

Λεφτα δεν εχουμε, οποτε κανουμε θεραπιες εδω, και εσεις και εμεις, υπομονη.

Την επικροτω αυτη την τακτικη, το κερδος ειναι ιερο και ο σκοπος αγιαζει τα μεσα. Δειξε μας apple τον δρομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου εχει σκασει ποτε μπαταρια στο αυτι, το performance του αιφον σου επεσε ομως

Δεν εχει πεσει η αποδοση στο δικο μου 6s.

Οταν αποκτησεις iphone τοτε να κρινεις τα εξ ιδιων, μεχρι τοτε Xiaomi και κλαμα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...