Προς το περιεχόμενο

Η Apple παραδέχεται ότι μειώνει τις επιδόσεις σε παλιές συσκευές (αλλά για τους σωστούς λόγους)


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να τρολαουν οι mods σημαινει πως το update του ινσομνια προχαραει και θελουν και αυτοι να ξεσκασουν λιγο.

Αφηστε βρε τα παιδια...

 

Λες και εκανε και κατι διαφορετικο απο τον στοχο του site!

 

"Το να διαφωνεις πισω απο μια οθονη ειναι σαν..." η συνεχεια δικη σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα μπορούσαν πράγματι να διαγραφούν πολλά ποστς από το παρον thread. Όταν όμως αλωνίζει γνωστός dj στο forum, τότε ο,τιδήποτε άλλο συνιστά πρόκληση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να τρολαουν οι mods σημαινει πως το update του ινσομνια προχαραει και θελουν και αυτοι να ξεσκασουν λιγο.

Αφηστε βρε τα παιδια...

 

Λες και εκανε και κατι διαφορετικο απο τον στοχο του site!

 

"Το να διαφωνεις πισω απο μια οθονη ειναι σαν..." η συνεχεια δικη σας!

Όπως έλεγε και το αρχικό κείμενο: «είναι στη φύση του ανθρώπου».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλουν μήνυμα: "Battery condition critical, please change battery." 

 

Σε πληροφορώ φίλε μου πως όταν το iphone θέλει αλλαγή μπαταρίας και πας στις ρυθμίσεις και μετά στην μπαταρία λέει “Your iPhone battery may need to be serviced”. Οπότε έχεις την ειδοποίηση που εσυ ζητάς απλά θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις για να το δεις γιατί δεν στο πετάει στην οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε πληροφορώ φίλε μου πως όταν το iphone θέλει αλλαγή μπαταρίας και πας στις ρυθμίσεις και μετά στην μπαταρία λέει “Your iPhone battery may need to be serviced”. Οπότε έχεις την ειδοποίηση που εσυ ζητάς απλά θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις για να το δεις γιατί δεν στο πετάει στην οθόνη.

Ή κατεβάζετε το battery life και σας δείχνει μια πρώτη εικόνα της κατάστασης της μπαταρίας σας (μόνο όσοι έχετε IPHONE προφανώς)! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να αγαπώ την Apple αυτό μου φαίνεται λίγο γελοίο και είναι από τις φορές που δεν μπορώ να βρω καν δικαιολογία για αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι τέτοιο σε ένα προϊόν που κοστίζει 1500€

 

Αντε και το κάνουν και τα Android ας πούμε, τουλάχιστον εκείνα έχουν πιο λογικές τιμές. Θα έπρεπε με κάποιον τρόπο γενικά να ενημερωθεί ο κόσμος για αυτά. Στο τελευταίο update λέει το πέρασαν και στο iPhone 7. Δλδ να φοβάσαι να κάνεις update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε νέα έκδοση ios που μπορεί να μην είναι συμβατή ή να ζορίζει παλαιότερα iphone,  φταίει η apple που σαν άλλος mr.evil μας εξαπατά και μας κλέβει τα λεφτά.

όταν πρόκειται για android φταίει το κινητό, γιατί οι μη apple εταιρίες είναι τίμιες, δε χρησιμοποιούν μάρκετινκ   να μας περάσουν πεπαλαιωμένη συσκευή για καινούργια.

απο την μια έχουμε κάτι τύπους χωρίς ουσιαστικό επιχείρημα να κράζουν σαν μαϊμούδες την apple λες και οι καινούργιες android συσκευές είναι φθηνότερες (πάρτε το χαμπάρι, τα iphone είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή) 

απο την  άλλη έχουμε κάτι άλλους τύπους με iphone 2-3 χρόνων να κατεβάζουν ενημερώσεις που είναι για iphone x και πάνω, και να αναρωτιούνται γιατι η συσκευή τους έγινε λίγο πιο αργή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή κατεβάζετε το battery life και σας δείχνει μια πρώτη εικόνα της κατάστασης της μπαταρίας σας (μόνο όσοι έχετε IPHONE προφανώς)! :)

Σαφως, γιατι όλοι οι υπόλοιποι δεν χρειαζεται να ανησυχουμε για το αν θα σερνεται το κινητό μας αν θα τα φτυσει η μπαταρία.. Και αυτό στην λίστα με τα features,  :cry:  :cry:  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε πληροφορώ φίλε μου πως όταν το iphone θέλει αλλαγή μπαταρίας και πας στις ρυθμίσεις και μετά στην μπαταρία λέει “Your iPhone battery may need to be serviced”. Οπότε έχεις την ειδοποίηση που εσυ ζητάς απλά θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις για να το δεις γιατί δεν στο πετάει στην οθόνη.

Ωραια, εαν σου βγαζει μυνημα " Your iPhone battery may need to be serviced, UNTIL THEN WE WILL MAKE YOUR PHONE SLOWER" Τοτε δεν υπαρχει κανενα θεμα. Εαν οχι ειναι... απλα μοντερνο μαρκετινγκ και το επικροτουμε γιατι προερχεται απο τον πρωτοπορο στον κλαδο. Σωστα;

Ποσοι περιμενεις οτι θα διαβαζουν την ειδηση εδω η θα το καταλαβουν αυτο το "feature". To 90% θα νομισει οτι το κινητακι τους απλα παλιωσε και φθαρθηκε πλεον οπως φθειροντα τα ελλαστικα του αυτοκινητου τους, ας δουμε ποσο εχει το νεο κινητο να αγορασουμε.

Ας μην μιλησουμε για ηθικη καλυτερα.ας πουμε οτι εγω ειμαι hater και troll και λυσαμε το προβλημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος Android: ισα ρε γατακι με το γιωτοφωνο σου

 

Κατοχος Ios: ελα να τρεξουμε ενα antutu κ θα σου πω εγω

 

Κατοχος Android: με την μπαταρια που εχει ομως κ χωρις φλις θηκη ,ναι;

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αρχικά, χρήστης android δε μπορεί να κρατήσει το ίδιο κινητό για 3 χρόνια όπως χρήστης της apple οπότε δε συναντούν το ίδιο πρόβλημα. Είναι αξιοσημείωτο ότι υπάρχουν ενεργοί χρήστες από 4s και πάνω.

 

Όσον αφορά το πρόβλημα καθεαυτό, ως χρήστης iphone, κι εμένα με ενόχλησε αυτό, αφενός γιατί η συσκευή δεν σε ενημερώνει, αφετέρου γιατί δεν υπάρχει επιλογή να το αλλάξεις - δηλαδή να σε ρωτάει, θέλεις usual performance αλλά χωρίς μεγάλη διάρκεια μπαταρίας ή το αντίστροφο;

 

Όσον αφορά το χρήστη με το 5s που καθυστερεί το κινητό του, εγκατέστησε κάποια εφαρμογή για να δεις τη συχνότητα της cpu σου για να διαπιστώσεις αν φταίει αυτό ή κάτι άλλο..

Κοντεύω τα 4 χρόνια με το εξαιρετικο κινητό μου φίλτατε και πάει όπως την πρώτη μέρα με μια αλλαγή στα 3.5 χρόνια 10 ευρώ μπαταρίας. Πολύ πιο γρήγορο από 6s. Και δεν έχω θέμα χρημάτων απλά κανένα καινούργιο κινητό δεν με καλύπτει με αυτά που κόβουν συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@crashnburn κλαίωωωω χαχαχαχαχα

 

@scooterlord ακόμα xperia Z έχω που κάνει την δουλειά του μια χαρά. Δεν λέω ότι είναι τόσο γρήγορο όσο τα σημερινά, αλλά μην λες και ότι θέλεις. Το αλλάζω κ μια μπαταρία σε λίγο κ είναι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντεύω τα 4 χρόνια με το εξαιρετικο κινητό μου φίλτατε και πάει όπως την πρώτη μέρα με μια αλλαγή στα 3.5 χρόνια 10 ευρώ μπαταρίας. Πολύ πιο γρήγορο από 6s. Και δεν έχω θέμα χρημάτων απλά κανένα καινούργιο κινητό δεν με καλύπτει με αυτά που κόβουν συνέχεια.

Πάει όπως την πρώτη μέρα που του άλλαξες τα φώτα βάζοντας custom firmware θέλεις να πεις.

Γιατί αν το άφηνες έτσι όπως το αγόραζες... κάτι μου λέει ότι δεν θα έγραφες το παραπάνω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...