Προς το περιεχόμενο

Troy: Fall of a City - ΒΒC


Vassilis_24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είδα τα τρία πρώτα επεισόδια. Δεν εντυπωσιάστηκα αλλά βλέπονταν. Εκείνο που δεν μου κόλλαγε με τίποτε ήταν ο Μαύρος Αχιλλέας και οι μαύροι θεοί. Σε λίγο θα γυρίσουν και το Ιησού από την Ναζαρέτ με Κινέζο Χριστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Mpledonti είπε

Εγώ είδα τα τρία πρώτα επεισόδια. Δεν εντυπωσιάστηκα αλλά βλέπονταν. Εκείνο που δεν μου κόλλαγε με τίποτε ήταν ο Μαύρος Αχιλλέας και οι μαύροι θεοί. Σε λίγο θα γυρίσουν και το Ιησού από την Ναζαρέτ με Κινέζο Χριστό.

 

Black live matter, yellow lives doesn't matter

 

Πάντως ο οπισθοδρομισμός  του bbc δεν κρύβεται, γιατί όχι τρανς η γυναίκα; Πότε θα σπάσουν τα στερεότυπα της πατριαρχικής κοινωνίας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Ακομα και αν γινεται για να "εξομαλυνθουν" οι εσωτερικες πιεσεις λογω του μεγαλου αριθμου μεταναστων και να τους ενταξουν στην "κουλτουρα" τους αυτο γινεται με ασχημο τροπο και μονο γελιο προκαλει.

Μεταξυ των millennials,του political correctness, των sjw(γενικοτερα) , των hipster και καθε λογης βλαμμενου γκρουπ που βλεπει στον ευατο του μια δηθεν διαφορετικοτητα μονο και μονο για να αυτοπροβληθει, ολοι οι υπολοιποι ειμαστε απλα "αιχμαλωτοι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μωρε που αυτο ειναι το προβλημα μας...ανθρωπος ο ενας, ανθρωπος και ο αλλος, ολοι ιδιοι ειναι...λες και μερικες γραμμες σε ενα χαρτι ειναι κατι παραπανω απο ταμπελακια...οτι θες κολας επανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2018 στις 3:52 ΜΜ, Captain Falafel είπε

Ακομα και αν γινεται για να "εξομαλυνθουν" οι εσωτερικες πιεσεις λογω του μεγαλου αριθμου μεταναστων και να τους ενταξουν στην "κουλτουρα" τους αυτο γινεται με ασχημο τροπο και μονο γελιο προκαλει.

Μεταξυ των millennials,του political correctness, των sjw(γενικοτερα) , των hipster και καθε λογης βλαμμενου γκρουπ που βλεπει στον ευατο του μια δηθεν διαφορετικοτητα μονο και μονο για να αυτοπροβληθει, ολοι οι υπολοιποι ειμαστε απλα "αιχμαλωτοι".

Αιχμάλωτοι δεν είμαστε σίγουρα. Μέχρι να γκρεμοτσακιστούν εμπορικά όλα αυτά θα έχουμε ιστορίες και ευτυχώς αποτυγχάνουν παταγωδώς στην μεγάλη πλειοψηφία τους. Δεν μπορείς με το ζόρι κάνεις τον άλλον να δεχτεί το λάθος, πόσο μάλλον να του αρέσει κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...