Προς το περιεχόμενο

To χαρακτηριστικό Face Unlock του OnePlus 5Τ σύντομα θα βρίσκεται και στο OnePlus 5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειαζεται να αναλυσω τιποτα.Μπορεις να ψαξεις σε ολο το internet για συγκριτικα μεταξυ ολων των κινητων στο θεμα face unlock.

 

Α και να ξανατονισω οτι ειπα δουλευει πιο γρηγορα,οχι οτι ειναι το πιο αξιοπιστο.

Εγώ προτιμώ να είναι πιο ασφαλές και αξιόπιστο παρά πιο γρήγορο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ να είναι πιο ασφαλές και αξιόπιστο παρά πιο γρήγορο...

Εγω προτιμω να χρησιμοποιω το finger id ή ακομα καλυτερα προτιμω οταν το κινητο σου δινει επιλογες στο ξεκλειδωμα και δεν σου επιβαλει πραγματα οπως με το Iphone X.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτιμω να χρησιμοποιω το finger id ή ακομα καλυτερα προτιμω οταν το κινητο σου δινει επιλογες στο ξεκλειδωμα και δεν σου επιβαλει πραγματα οπως με το Iphone X.

Εννοείται ότι προτιμώ το touch id και θα ήθελα η apple να μην το αφαιρέσει από το Χ, αλλά μεταξύ του face id και του face unlock του 5Τ προτιμώ της apple που είναι πιο ασφαλές και ας μην είναι τόσο γρήγορο όσο του 5Τ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι προτιμώ το touch id και θα ήθελα η apple να μην το αφαιρέσει από το Χ, αλλά μεταξύ του face id και του face unlock του 5Τ προτιμώ της apple που είναι πιο ασφαλές και ας μην είναι τόσο γρήγορο όσο του 5Τ...

Δεν γινεται απο την μια να λες οτι προτιμας το finger id και απο την αλλη προτιμας 1 απο τα 2 face unlock.

 

Αν δεν σε ενδιαφερει γενικα το face unlock,τοτε δεν σε ενδιαφερει ποιο ειναι πιο ασφαλες ή πιο γρηγορο γιατι ουτως ή αλλως δεν προκειται να το χρησιμοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφάλεια είναι overrated από ένα σημείο και πάνω. Αν σε ενδιαφέρει  (executive σε εταιρεία ξέρω γω) δεν πας σε iphone to begin with πας σε custom συσκευή.

 

Το σημαντικό ότνα μιλάμε για consumer συσκευές είναι να μην ξεκλειδώνονται με αυτοσχέδιο εξοπλισμό (με φωτογραφία ξέρω γω) εφοσον αυτό δε γίνεται η ταχύτητα θεωρώ είναι πιο σημαντική. Λες και το "one in a billion" θα μετρήσει αν θελήσει το FBI να ανοίξει το κινητό σου. Θα υπέθετα πως για τους περισσότερους το κλείδωμα του κινητού εξυπηρετεί στο να μη δει τίποτα που δε πρέπει η κοπελιά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται απο την μια να λες οτι προτιμας το finger id και απο την αλλη προτιμας 1 απο τα 2 face unlock.

 

Αν δεν σε ενδιαφερει γενικα το face unlock,τοτε δεν σε ενδιαφερει ποιο ειναι πιο ασφαλες ή πιο γρηγορο γιατι ουτως ή αλλως δεν προκειται να το χρησιμοποιησεις.

Σου λέω τι θα προτιμούσα αν ΔΕΝ είχα την επιλογή του touch id. Απλό είναι, στο ερώτημα ποιο από τα 2 face id προτιμας εγώ προτιμώ αυτό της apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφεις και μόνος σου ότι το είχες στο σ4, οπότε τι αντέγραψε από την Apple? Ένα χαρακτηριστικό που έχουν όλα τα android? Το βελτίωσε και το έκανε ταχύτατο αλλά υπήρχε και πριν 

 

Το εχει η google 5 χρονια τωρα, η apple ειναι μπροστα σε ολα!!

 

Δηλαδη πραγματικα μερικοι μετα απο τοσες συζητησεις, μετα απο τοσο καιρο αφου εχουν βγει οι τεχνολογιες συνεχιζετε και λετε το ιδιο παραμυθι, χωρις να εχετε γνωση και χωρις να εχετε ψαξει καθολου τι ειναι η καθε τεχνολογια. Μονο και μονο για να πειτε κατι, χωρις κανενα νοημα.

Και δεν το λεω με κακο τροπο. Ψαχτε λιγο παραπανω πριν γραψετε κατι, εκτος αν το κανετε μονο και μονο για να trollarete.

Το οποιοδηποτε "Face unlock" 'η iris recognition ΔΕΝ ειναι το ιδιο πραγμα με το Face unlock της Apple. Ποσες δηλαδη φορες πρεπει να το πουμε αυτο το πραγμα για να το καταλαβετε μερικοι???

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσύ με το face id κάνεις περισσότερα πράγματα από το να ξεκλειδώνει το τηλέφωνο όπως και με το face unlock, αλλά ξέχασα έχεις τα poop mojis που μιλάνε, το face id ξεκλειδώνει με αναγνώριση προσώπου, το face unlock ξεκλειδώνει με αναγνώριση προσώπου, το πετυχαίνουν με διαφορετικό τρόπο αλλά και τα δύο ξεκλειδώνουν με αναγνώριση προσώπου, και στην περίπτωση του 5t το κάνει πολύ πιο γρήγορα από το face id, όχι το ίδιο ασφαλές αλλά γρηγορότερα

Δηλαδη πραγματικα μερικοι μετα απο τοσες συζητησεις, μετα απο τοσο καιρο αφου εχουν βγει οι τεχνολογιες συνεχιζετε και λετε το ιδιο παραμυθι, χωρις να εχετε γνωση και χωρις να εχετε ψαξει καθολου τι ειναι η καθε τεχνολογια. Μονο και μονο για να πειτε κατι, χωρις κανενα νοημα.
Και δεν το λεω με κακο τροπο. Ψαχτε λιγο παραπανω πριν γραψετε κατι, εκτος αν το κανετε μονο και μονο για να trollarete.
Το οποιοδηποτε "Face unlock" 'η iris recognition ΔΕΝ ειναι το ιδιο πραγμα με το Face unlock της Apple. Ποσες δηλαδη φορες πρεπει να το πουμε αυτο το πραγμα για να το καταλαβετε μερικοι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...