Προς το περιεχόμενο

eBay προβλημα τους τελευταιους 5 μηνες


MrJulius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και καλα χριστουγεννα σε ολοι την παρεα του Insomnia.gr

 

Λοιπον εχω παραγγελει αρκετα πραγματα απο το eBay και εχουν περασει κοντα 5 μηνες χωρις να εχω παραλαβη ουτε ενα απο αυτα δυστυχως επικοινωνισα με τα Ελτα μου τα εριχναν στον ταχυδρομο και το αντιστροφο, ρωτησα και 2-3 αλλους γνωστους που εχουν παρομοιο προβλημα. Να τονισω παλια αγοραζα κανονικα χωρις καποιο προβλημα ολα ερχοντουσαν στην ωρα τους.

Εχει μηπως καποιος το ιδιο προβλημα η γνωριζει τι συμβαινει;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει, και εγώ εχώ παρατηρήσει μια φοβερή καθυστέρηση 3 μήνες+. Νομίζω έχει να κάνει με τα Ε.Λ.Τ.Α και το τελωνείο. Η οποία καθυστέρηση εμφανίζεται μόνο σε αντικείμενα από την Κίνα, από Ευρώπη έρχονται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DigitalElf οχι μονο αυτο οι ανθρωποι με εκαναν ενα resend τα πραγματα μου αλλα επισης παλι δεν παρελαβα κατι

Μήπως έγραψες λάθος την διεύθυνση σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους τελευταίους 5 μήνες έχω παραλάβει καμιά 20αρια δέματα-πακέτα από κινά, ΗΠΑ και κάποια απο Ευρώπη tracked και untracked κανένα θέμα σε 45 μέρες το πολύ ήταν εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Billator κανω παραγγελιες κοντα 4 χρονια οποτε οχι

Αγόρασε κάτι με tracking number κ δες αν κάνει κάποια άλλη πορεία.

 

Πίεσε την κατάσταση με τον ταχυδρόμο, λογικά μόνο από εκεί θα βγάλεις άκρη.

 

Πχ Μου έτυχε σε εμένα να δώσει registered δέμα σε άσχετο κ το παραδέχτηκε όταν είπα ότι θα κάνω καταγγελία στο κατάστημα. (Ήταν ένα κινητό για αυτό το είχα τραβήξει τόσο) Μου έδωσε τα λεφτά στο χέρι ο ίδιος (+50€ μια κ του είπα κάτι παραπάνω για να μάθει :P). Δεν τους παίρνει για τέτοια λάθη (να "χάνονται" η να τα δίνουν αλλου) υπάρχουν άτομα που το κάνουν συστηματικά. Αυτός πήρε πόδι για παράδειγμα γιατί είχε προϊστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και καλα χριστουγεννα σε ολοι την παρεα του Insomnia.gr

 

Λοιπον εχω παραγγελει αρκετα πραγματα απο το eBay και εχουν περασει κοντα 5 μηνες χωρις να εχω παραλαβη ουτε ενα απο αυτα δυστυχως επικοινωνισα με τα Ελτα μου τα εριχναν στον ταχυδρομο και το αντιστροφο, ρωτησα και 2-3 αλλους γνωστους που εχουν παρομοιο προβλημα. Να τονισω παλια αγοραζα κανονικα χωρις καποιο προβλημα ολα ερχοντουσαν στην ωρα τους.

Εχει μηπως καποιος το ιδιο προβλημα η γνωριζει τι συμβαινει;

 

Ευχαριστω

 

 

κανε λιγοοοοο υπομονη... εκανα παραγγελια απο ebay, εφτασε αθηνα 1ΣΕΠΤ και ηρθε στην θεσσαλονικη απο Ελτα, πριν 10μερες.... σιχαθηκα να στελνω μαιλ και να παιρνω τηλ.... αλλαξε η νομοθεσια και ελεγχουν τα παντα πια, με λεγανε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε λιγοοοοο υπομονη... εκανα παραγγελια απο ebay, εφτασε αθηνα 1ΣΕΠΤ και ηρθε στην θεσσαλονικη απο Ελτα, πριν 10μερες.... σιχαθηκα να στελνω μαιλ και να παιρνω τηλ.... αλλαξε η νομοθεσια και ελεγχουν τα παντα πια, με λεγανε... 

 

Καλησπερα και καλα χριστουγεννα σε ολοι την παρεα του Insomnia.gr

 

Λοιπον εχω παραγγελει αρκετα πραγματα απο το eBay και εχουν περασει κοντα 5 μηνες χωρις να εχω παραλαβη ουτε ενα απο αυτα δυστυχως επικοινωνισα με τα Ελτα μου τα εριχναν στον ταχυδρομο και το αντιστροφο, ρωτησα και 2-3 αλλους γνωστους που εχουν παρομοιο προβλημα. Να τονισω παλια αγοραζα κανονικα χωρις καποιο προβλημα ολα ερχοντουσαν στην ωρα τους.

Εχει μηπως καποιος το ιδιο προβλημα η γνωριζει τι συμβαινει;

 

Ευχαριστω

 

Αν θελεις μας λες απο ποιες χωρες παρηγγειλες και εχουν καθυστερησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον 5 παραγγελίες που έχω από ebay (China) και δεν έχει έρθει τίποτα. Δυστυχώς ότι είναι untracked πάει στα αζήτητα γιατί (όπως μου είπαν) οι υπάλληλοι του τελωνείου είναι λίγοι και δεν επαρκούν για τον έλεγχο όλων των δεμάτων.

Με βάση τον νέο νόμο ελέγχονται πλέον όλα τα δέματα και από 25€ και πάνω έχουν τέλη εκτελωνισμού + ΦΠΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/28/2017 στις 11:22 ΜΜ, billardi είπε

Τουλάχιστον 5 παραγγελίες που έχω από ebay (China) και δεν έχει έρθει τίποτα. Δυστυχώς ότι είναι untracked πάει στα αζήτητα γιατί (όπως μου είπαν) οι υπάλληλοι του τελωνείου είναι λίγοι και δεν επαρκούν για τον έλεγχο όλων των δεμάτων.

Με βάση τον νέο νόμο ελέγχονται πλέον όλα τα δέματα και από 25€ και πάνω έχουν τέλη εκτελωνισμού + ΦΠΑ...

Τι εννοείς οτι πλεον οτιδηποτε αλλο παει στο διαολο απο ποτε ρε παιδια ηταν το ταχυδρομιο ετσι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...