Προς το περιεχόμενο

Η Apple ζητάει δημόσια συγγνώμη για το θέμα με τις επιδόσεις σε παλιές συσκευές


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/12/2017 στις 11:54 ΠΜ, forgotten είπε

δεν ειναι δεκτη η συγνωμη παρα υποκριτικη ,εγω με iphone 6 plus με bendgate και τα τοιαυτα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος ,τελευταια η apple ενεργει συνεχως με γνωμονα το δικο της κερδος ενω προφασιζεται συνεχως το καλο του χρηστη ... και το κοστος μιας μπαταριας για μενα αστειο....

 

δεν ειναι δεκτη η συγνωμη παρα υποκριτικη ,εγω με iphone 6 plus με bendgate και τα τοιαυτα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος ,τελευταια η apple ενεργει συνεχως με γνωμονα το δικο της κερδος ενω προφασιζεται συνεχως το καλο του χρηστη ... και το κοστος μιας μπαταριας για μενα αστειο....

 

συμφωνώ απόλυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ να πούμε ότι επειδή οι μπαταρίες με τις οποίες εξοπλίζει τα κινητά της η apple δεν είναι και οι ισχυρότερες, θα έπρεπε να έχει προβλέψει να αυξήσει τα mAh προκειμένου να μπορεί η μπαταρία να ανταπεξέρχεται επαρκώς και μετά από ένα λογικό χρονικό σημείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλά, για το όφελος του χρήστη...Πες μας ότι έπρεπε να πάρουμε το επόμενο μοντέλο και όλα καλά! Να το έκανε αυτό καμιά τυχαία εταιρεία με λιγοστά κέρδη και αβέβαιο μέλλον, να το καταλάβω, αλλά η APPLE......Τι να πώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ με 5s είμαι ευχαριστημένος από ταχήτυτα και από την μπαταρία δεδομένου ότι έτσι κι αλλιώς η μπαταρία είναι πολύ μικρή απ το εργοστάσιο απλά δεν έκανα το update...Για τα μοντέλα 5,5s,6,6s το καλυτερο λογισμικο ειναι το 10[10.3.2(14F89)].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα 6s που ειναι και στο προγραμμα δωρεαν αντικατάστασης μπαταρίας αλλα εχω ενα φόβο με τα ελληνικα service μην το παω για μπαταρια και μου το φερουν χρεπα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, darkman said:

Εγω εχω ενα 6s που ειναι και στο προγραμμα δωρεαν αντικατάστασης μπαταρίας αλλα εχω ενα φόβο με τα ελληνικα service μην το παω για μπαταρια και μου το φερουν χρεπα :(

Αν το πας σε επίσημο service point δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, billdanos είπε

Της infoQuest με σχετικά καλή αντιμετώπιση. 

χμμμμμμ το λεω γιατι λιγο που το κοιταξα στο σιτε της apple σαν premium εχουν την isystem στο χαλανδρι :( δεν ξερω βεβαια γιατι κανουν αυτον τον διαχωρισμό αναμεσα στα service τους .....

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έκλεισα ραντεβου για αυριο το πρωι για αλλαγη μπαταρίας :)  τηλεφωνικα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει καμια χρεωση , αυριο θα σας πω τι εγινε και τι γινετε με αυτα που δεν εχουν θεμα και δεν ειναι στην εγγύηση για τιμες κτλ κτλ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Kostasspil said:

"Σχετικά" καλή? Τι εννοείς? Δεν είχα ποτέ πρόβλημα μαζί τους.

Χρειάστηκε να πάω 2-3 φορές μέχρι να καταλάβουν ποιό ακριβώς ήταν το πρόβλημα που τους περιέγραφα. Μετά από αυτό ήταν όλα οκ ως προς την εξυπηρέτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον πριν απο λιγο γύρισα απο την ISYSTEM στο χαλανδρι :) μεσα  απο το site της apple την εχει στην κατηγορία  premium. Το ραντεβου το εκλεισα με βαση τι ωρα μπορουσα εγω και βεβαια να ειναι μεσα στο ωραριο του service , η αντικατασταση της μπαταριας εκανε περιπου μια ωρα ( εκατσα για καφε απενατι white spoon ωραιος καφες :P ) λογο οτι η συσκευη ηταν σε αυτες με τα serial numbers για αλλαγη μπαταριας το κοστος ηταν  0 ευρω , ρωτησα τι θα γινόταν αν δεν ηταν , και μου ειπε 120 ευρω. Σε ερωτηση μου για τα δημοσιεύματα της apple για τα 29 usd μου λεει το ξερουμε αλλα δεν εχουμε καποια  επισημη ενημερωση για τις τιμες και το ποτε , για την ωρα . η συσκευή δεν εχασε τα δεδομένα της αλλα μου σπασανε το tempered glass που ειχα βαλει :( λογικα θα εγινε απο την βεντουζα που βαζουν για να το ανοιξουν :( κατα τα αλλα οκ .

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μόλις μίλησα με την i system και με ενημέρωσαν ότι η τιμή για αντικατάσταση μπαταρίας σε i phone 6 είναι στην προνομιακή τιμή (sic) των 39€ από 119€ που είναι κανονικά.

Δηλαδή στην Αμερική 29 δολλάρια και στην Ελλάδα 39€ άρα η ισοτιμία δολλαρίου vs € είναι 1€ = 0,74 δολλάρια, βρίσκουν και τα κάνουν οι μ@μημένοι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 5s, αναβαθμίστηκε απο iOS 9 σε 11. O χρήστης του, με ρωτούσε τι διάολο έπαθε ξαφνικά και κολλάει έτσι.....

Και όντως, ούτε καν το touch ID δούλευε καλα πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...