Προς το περιεχόμενο

Η Apple ζητάει δημόσια συγγνώμη για το θέμα με τις επιδόσεις σε παλιές συσκευές


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που ζήτησαν συγγνώμη και προσφέρουν μπαταρίες σε προνομιακές τιμές μπορείς να ξαναγυρίσεις σε αυτούς. Άλλωστε η μετοχή τους πάει πολύ καλά (το προϊόν δεν μας απασχολεί)!

 

έχετε μπερδευτεί κάποιοι.

Το ότι ανεβαίνει η μετοχή, δεν είναι κάτι μαγικό.

Μάντεψε, βγάζει καλά τηλέφωνα, έχει ευχαριστημένους πελάτες και αυτό αποτυπώνεται και στα οικονομικά της αποτελέσματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαν το ότι περνάμε την ώρα μας, γελώντας με τύπους Expecto Patronum και το λοιπό συνάφι, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και σοβαρές φωνές εδώ μέσα

Για πες μας μια δυο σοβαρες φωνες εδω μεσα. Να ξερουμε που και ποτε να βαραμε προσοχη στους εωσφορους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, το μήλο το τερμάτισε το ξεφτιλικι..

Άμα ηταν εταιρεία που σέβεται το πελάτη να τις άλλαζε τσάμπα

 

Και για να προλάβω τους απολογιστες του μήλου, οχι δεν δικαιολογείται ενος έτους συσκευές που κοστίζουν 2 μηνιατικα να βγάζουν τέτοια θεματα και να μη καλύπτεται πλήρως από την εταιρεία

 

Ούτε θέλω να ακούσω μαλακίες του στυλ "εγώ δεν το παθα, ειναι λίγες οι συσκευές μ αυτό το θέμα" κλπ, γιατί αυτό είναι ένας ακόμα λόγος να καλύψει πλήρως αυτούς τους λίγους που το έπαθαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε μπερδευτεί κάποιοι.

Το ότι ανεβαίνει η μετοχή, δεν είναι κάτι μαγικό.

Μάντεψε, βγάζει καλά τηλέφωνα, έχει ευχαριστημένους πελάτες και αυτό αποτυπώνεται και στα οικονομικά της αποτελέσματα.

 

Μάντεψε. Ποιος είπε ότι το iPhone δεν είναι καλή συσκευή; Επίσης το κατά πόσο είναι ευχαριστημένοι οι πελάτες δεν εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από την εμπειρία χρήσης.  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάντεψε. Ποιος είπε ότι το iPhone δεν είναι καλή συσκευή; Επίσης το κατά πόσο είναι ευχαριστημένοι οι πελάτες δεν εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από την εμπειρία χρήσης.  :ph34r:

 

μιλάς με γρίφους γέροντα

enlighten us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, το μήλο το τερμάτισε το ξεφτιλικι.. Άμα ηταν εταιρεία που σέβεται το πελάτη να τις άλλαζε τσάμπα Και για να προλάβω τους απολογιστες του μήλου, οχι δεν δικαιολογείται ενος έτους συσκευές που κοστίζουν 2 μηνιατικα να βγάζουν τέτοια θεματα και να μη καλύπτεται πλήρως από την εταιρεία Ούτε θέλω να ακούσω μαλακίες του στυλ "εγώ δεν το παθα, ειναι λίγες οι συσκευές μ αυτό το θέμα" κλπ, γιατί αυτό είναι ένας ακόμα λόγος να καλύψει πλήρως αυτούς τους λίγους που το έπαθαν

Τσαμπα δεν ζητησε κανεις, απλα να σου εβαζε μια επιλογη να μπορεις να το αποεπιλεξεις. Αν δεν γουσταρεις ας σου στραγγιξει την μπαταρια και ας κλεινει στα 5 λεπτα μετα απο χρονια, τοτε θα το καταλαβαινε και ο τελευταιος χρηστης οτιπροκειται για αλλαγη.

Περιμενουμε update apple.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εχω το τουμπανο Lg G3, 3 χρονια τωρα αγορασμενο used 120 ευρω. Εχω και 2 extra μπαταριες οταν χρειαστω ρευμα, ουτε Power bank ουτε παπαριες. Τα κανει ολα με Snap 801 και 6 android. Αμα μερακλωσω περναω 7 η 8 με το καλο, σε 20 λεπτα και το παιζω φουλ updated. Θα βγαλει ανετα αλλα 2 χρονια οπως το βλεπω με τα παντα τελεια εκτος απο hardcore 3d gaming. Και μετα θα φυγει και ενα 40-50 γιουρια. 

Ρεσουμε? Αμα δεν εισαι περιεργος η εχεις καποια συγκεκριμενη απαιτηση, apple βλεπεις και γελας και απο οικονομικη και απο λειτουργικη και απο αισθητικη πλευρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, το μήλο το τερμάτισε το ξεφτιλικι..

Άμα ηταν εταιρεία που σέβεται το πελάτη να τις άλλαζε τσάμπα

 

Και για να προλάβω τους απολογιστες του μήλου, οχι δεν δικαιολογείται ενος έτους συσκευές που κοστίζουν 2 μηνιατικα να βγάζουν τέτοια θεματα και να μη καλύπτεται πλήρως από την εταιρεία

 

Ούτε θέλω να ακούσω μαλακίες του στυλ "εγώ δεν το παθα, ειναι λίγες οι συσκευές μ αυτό το θέμα" κλπ, γιατί αυτό είναι ένας ακόμα λόγος να καλύψει πλήρως αυτούς τους λίγους που το έπαθαν

πες μου ΕΝΑΝ κατασκευαστη που δινει πανω απο 2 χρονια εγγυηση σε οποιαδηποτε μπαταρια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι... η βλακεια εχει πια χτυπησει κοκκινο... πλασαρε λεει ενα ελατωματικο κομματι... τι να πρωτο πει κανεις... παιδικη χαρα ...

Δεν σου εκανα προσωπική επίθεση αν και μου ειναι πανευκολο κρίνοντας απο την ευκολία που ξεστομίζεις υβρεις απέναντι σε επιχειρήματα και γεγονοτα. 

Περαστικά λεβέντη, και καλή χρονιά με καλά μυαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αφήσει τις συγνώμες και τα "δάκρυα" και να δώσει τα αυτονόητα στους χρήστες της που εξαπατήθηκαν , όπως και να βγάλει αυτό το σίχαμα απο το software της. Να βάλει ευκρινές μήνυμα αλλαγής μπαταρίας όπως επίσης και ένδειξη φθοράς μπαταρίας στο αντίστοιχο μενού ώστε να προετοιμάζεται ο χρήστης αναλόγως εγγύησης ή όχι! Να αναλάβει τις ευθύνες της και να κόψει το νταιλίκι και τον αμανέ...

Μία εταιρεία τους κύρους της και του budget της οφείλει να ενημερώνει και να διορθώνει τα προβλήματα στο δικό της λειτουργικό.

Αυτός είναι ο λόγος που αγοράζει τα iphone και όχι άν έχει faceid ή palami-id 'η διπλές και τριπλές κάμερες. Αυτά αργά ή γρήγορα θα τα έχουν ή τα έχουν όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου ΕΝΑΝ κατασκευαστη που δινει πανω απο 2 χρονια εγγυηση σε οποιαδηποτε μπαταρια...

 

Μα δεν ειναι θέμα μπαταρίας, αφού η Apple ήθελε το "καλο μας" τότε να φροντίσει οι συσκευές να έχουν τις επιδόσεις που πρέπει.

 

Όπως είπε ο Άρης, ας έδινε τουλάχιστον την επιλογή. Αν και πάλι παραμένω επιφυλακτικός, δηλαδή άμα τελικά ειχε θεμα η μπαταρία μέσα στο χρόνο θα σε κάλυπτε η Apple ή θα σ έλεγε να ενεργοποιήσεις τη ρύθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέτε εδώ μέσα, να κάνω όμως μερικές επισημάνσεις:

 

1. Δεν είναι οικονομικό φόρουμ αλλά φόρουμ τεχνολογίας. Το πως πάνε οι μετοχές μιας εταιρίας δεν μας ενδιαφέρει καθόλου. Ενδιαφέρει μόνο τα fan boys και τους Haters για να έχει να την λέει ο ένας στον άλλον. Στην ουσία του πράγματος όμως δεν έχει να προσφέρει τίποτα σε μια τεχνολογική κουβέντα. 

 

2. Όλες οι εταιρίες λίγο πολύ έχουν κάνει τις "πατάτες" τους οπότε δεν υπάρχει λόγος κάθε φορά που κάτι συμβαίνει να προσπαθεί να την πει ο ένας στον άλλον. Είστε τόσο αστείοι, όσο οι οπαδοί των ομάδων που ψάχνουν να βρουν με ποιον τρόπο θα την πει ο ένας στον άλλον. Αποφασίστε κάποια στιγμή αν θέλετε να κατατάσσεστε ως προσωπικότητες στα σκεπτόμενα άτομα  ή σε κάποια αγέλη που ακολουθεί το promo του αφεντικού. 

 

3. Περί κινέζικων μπαταριών, πράγματι είναι χαμηλότερης ποιότητας από τις γνήσιες της apple ή και άλλων εταιριών, αλλά μην φανταστείτε ότι το κόστος κατασκευής γι αυτές τις εταιρίες είναι μεγαλύτερο από την τιμή που πουλάει λιανική ο Κινέζος κι αν είναι μιλάμε για 1-2€ διαφορά. Βέβαια για να πούμε και το σωστό, στο κόστος που χρεώνει η apple είναι και το κόστος του τεχνικού που θα αλλάξει την μπαταρία. Αν την πάρεις μόνος σου θα πρέπει να ξέρεις να την αλλάξεις. 

 

4. Αναφέρθηκε πιο πάνω κάτι για αποσπώμενες μπαταρίες. Η apple ποτέ δεν είχε αποσπώμενη μπαταρία και γενικά, στις υπόλοιπες εταιρίες το βλέπω πολύ δύσκολο, για τα ακριβά τουλάχιστον μοντέλα, να επιστρέψουν στις αποσπώμενες για πολλούς και διαφόρους λόγους.

 

5. Και σχετικό με το θέμα. Αφού παραδέχεται ότι ρίχνει την απόδοση σε κινητά με ποιο ταλαιπωρημένες μπαταρίες, γιατί δεν βγάζει μια αναβάθμιση να ακυρώσει αυτό το πράγμα και τους κάνει "ειδική" τιμή για να πάνε να αλλάξουν μπαταρία; (Εγώ την απάντηση την ξέρω, αλλά θεωρώ ότι έχω να κάνω με σκεπτόμενους ανθρώπους οπότε την αφήνω πάνω σας). 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είχε πει ο τρισμέγιστος Τράμπ
"μπορώ να βγω να πυροβολήσω κάποιον και να μη χάσω ούτε ένα ψήφο". Έτσι και η άππλ μας δουλεύει γιατί  μπορεί :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...