Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 3 εκατομμύρια players έπαιζαν ταυτόχρονα το PlayerUnknown's Battlegrounds


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το game πλεον ειναι ετσι οπως θα επρεπε να ειναι 1060 6gb και τρεχει νερακι πλεον στα high 60fps.To εχω λιωσει.Το μονοδικο γκειμ που δν μπορω να το βαρεθω με τιποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@SPANK
Το παιχνίδι από την 1.0 έκδοση του εδώ και λίγες ήμερες και με τον driver που έβγαλε η Nvidia για το παιχνίδι αυτό (388.71) τρέχει μια χαρά, εγώ έχω 100+ fps σε Ultra 1440p με 1080ti. Έχουν πλέον λύσει και το θέμα με το lag, και γενικά το παιχνίδι είναι μια χαρά.
Είτε παίξεις μόνος σου, είτε παίξεις με ομάδα που σου ορίσει το παιχνίδι (duo ή squad) είτε το ίδιο με φίλους σου, το παιχνίδι είναι πολύ απολαυστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SPANK
Το παιχνίδι από την 1.0 έκδοση του εδώ και λίγες ήμερες και με τον driver που έβγαλε η Nvidia για το παιχνίδι αυτό (388.71) τρέχει μια χαρά, εγώ έχω 100+ fps σε Ultra 1440p με 1080ti. Έχουν πλέον λύσει και το θέμα με το lag, και γενικά το παιχνίδι είναι μια χαρά.
Είτε παίξεις μόνος σου, είτε παίξεις με ομάδα που σου ορίσει το παιχνίδι (duo ή squad) είτε το ίδιο με φίλους σου, το παιχνίδι είναι πολύ απολαυστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανένα χρόνο ακόμα... Μόδα είναι θα περάσει. Δεν υπάρχει και pro scene, δεν έχει meta, δεν είναι κάτι competitive ώστε να σε κρατάει. Ακόμα και να ήταν, με τέτοιο performance, δεν υπάρχει μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με i5 6500 , 8gb ram και 1050ti εχω σταθερα 60 fps στα medium text (δεν τα βαζεις ολα τοσο γιατι δεν υπαρχει λογος). Οσοι δεν βγαζετε τοσα κανετε κατι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το παιχνιδι θελει 6.5 με 10gb ram και δυνατο cpu σε single core , ίσως γι'αυτό καποιοι να εχουν θεμα, υπάρχουν καποια reviews που τα αναφερουν αναλυτικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ryzen 5 1600 και gtx 1080 το τρεχω στα 120+fps σε high/ultra. ειναι smoth και περνει και αλλο. σιγα σιγα θα γινουν ολα. αμα δειτε interviews του greene aka playerunknown μιλαει για esport scene. new content κλπ. ισως καποια στιγμη να μπορεις να σηκωνεις και τον δικο σου custom server χωρις να εισαι parter τις bluehole. εχει μέλλον ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ εντυπωσιακό νούμερο,καλά 3+μύρια ταυτόχρονα ? σίγουρα πρέπει να έχουν πάρει φωτιά οι servers,δεν ξέρω τι μηχανήματα έχουν και πώς τρέχει το Online του και πιο πολύ,αν ποτέ είχαν προβλέψει κάτι τέτοιο,αλλά έτσι όπως πάει θα χρειαστεί αναβάθμιση σε "διαδικτυακό" hardware,γεγονός είναι πως παρόλο που  έχω δει πολλούς αγώνες και το βλέπω αρκετά διασκεδαστικό και εθιστικό,συνεχίζει να μου κάνει εντύπωση πώς είχε τόσο κόσμο να παίζουν ενώ έπαιζαν εδω και μήνες πάρα πολλοί,ακόμα και όταν δέν παιζόταν ομαλά ακόμα και σε δυνατά PC ! δεν έχω ασχοληθεί να παίξω προσωπικά,όμως σίγουρα κάτι θα πρέπει να κάνουν σωστά οι τύποι,αφού έχει γράψει τέτοια τεράστια νούμερα παιξίματος online  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kodorevi8ulis είπε

Manjaro ας είναι καλά οι ταινίες Battle Royale 

τώρα αν αντιγράφει ή όχι το dayz , δες ξέρω (ούτε με απασχολεί βέβαια)

και τα 2 mod ήταν για το arma 

οπότε ας είναι καλά το Battle Royale και το Arma να λες :)

Καλα ναι τυπικά από εκεί κρατά η σκούφια του αλλά κανείς δεν θα έβαζε λεφτά στο να γίνει game αν δεν είχαν πέσει εκατομμύρια για το dayZ που ακριβώς επειδή ποτέ δεν τελείωσε κατάντησε απλά να μαζεύει παίχτες που να προσπαθούν  να επιβιώσουν από το pvp άλλων παιχτών  .. (εξου και όλοι οι κλώνοι μετά από αυτό) το pub είναι απλά πιο απλουστευμένα mechanics από το dayz όσο αφορά τον εξοπλισμό και γενικά τα survival χαρακτηριστικά  και χωρίς ζόμπι..  αλλά πολύ καλύτερα γραμμένο κώδικα από το dayz που απλά πήραν τα λεφτά και το ξύνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Manjaro είπε

Ας ειναι καλα το dayZ που αντιγράφει άλλα που επίσης ειναι μια απο τις μεγαλύτερές απάτες στυλ preorderascam που τοσα χρόνια μετα το ντεμπουτο του σαν standalone παιχνίδι  και αρκετές εκατοντάδες εκατομμύρια έσοδα σε πωλήσεις ειναι σχεδόν στην ιδια alpha κατάσταση..

Φαντάζομαι ότι για να το λες αυτό δε γνωρίζεις ότι ο σχεδιαστής του mod dayz προσελήφθη από την συγκεκριμένη εταιρία με αυτό τον σκοπό. Να φτιάξει ένα παιχνίδι όπως ακριβώς το ήθελε ο ίδιος. Οπότε δε μιλάμε για περίπτωση αντιγραφής καθώς ο δημιουργός του παιχνιδιού είναι ο ίδιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που πρέπει να φτιάξουν είναι το draw distance του γρασιδιού, γιατί είναι πολύ εύκολο να εντοπίζεις τους άλλους καθώς μετά από λίγα μέτρα το έδαφος είναι μια εντελώς γυμνή επιφάνεια.

Δηλαδή εκεί που είσαι εσύ πεσμένος κάτω μέσα στα χόρτα και τους θάμνους καλυμμένος και νομίζεις οτι δεν σε βλέπουν, οι άλλοι σε βλέπουν πεντακάθαρα πάνω σε μια άδεια επιφάνεια.
Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του παιχνιδιού για εμένα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Valous said:

Αγαπημένα μου παιδία τελείωσε η εποχή που δεν ήταν smooth ούτε σε 1080τι, πλέον εχει δοκιμαστεί σε Ryzen 3 1200, gtx 1050ti, και ένα dimm 8gb ram 2400 σε low είναι τέρμα playable! Ας αποδεχτούμε ότι έριξαν δουλειά και ας το χαρούμε.

Ισχύει. Μου κάνανε δώρο το παιχνίδι για τα Χριστούγεννα και εχω ακριβως το build που αναφέρεις και μ παίζει αρκετα καλα. Αρχικα οταν μπηκα πρωτη φορα ηταν ολα στο high και ειχα 48 - 60 fps. Μετα εκανα καποια low και παιζω με 75 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...