Προς το περιεχόμενο

Marvel's Runaways (Tv Series 2017)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ημουν μεγαλος φαν του συγκεκριμενου κομικ, αλλα καταφεραν και το σκοτωσαν νομιζω. Βασικα ειναι λες και πηραν το ονομα του καθε μελους (εκτος απο το επωνυμο της Molly που το αλλαξαν κι αυτο), βρηκαν πανω κατω τι δυναμεις και τι στυλ εχει χωρις να διαβασουν το κομικ και το βαθος του χαρακτηρα και εφτιαξαν τη σειρα. Το πηγαν σε πολυ teen drama σε σημεια που ειναι χτυπιεσαι εν τω μεταξυ.

Τη Gert συγκεκριμενα την εχουν κατακρεουργησει. Υποτιθεται πως ηταν λιγο nerd και κυνικη και καταφεραν να την κανουν οσο επιφανειακη γινεται. Η μονη που ισως πλησιαζει στο χαρακτηρα του κομικ ειναι η  Molly νομιζω. Αλλα γενικα τους εχουν κανει τοσο επιφανειακους τους ηρωες που δε σε νοιαζει και παντα η τυχη τους εδω που τα λεμε.

 

Κατατα τη βλεπω τη σειρα επειδη marvel, αλλα δε με τρελαινει, ισως αν δεν ειχα διαβασει το κομικ να μου αρεσε  πιο πολυ. Στο μονο που τους βγαζω το καπελο ειναι στους ηθοποιους που διαλεξαν και στην οπτικη αποδοση των ηρωων, νομιζω δε θα μπορουσε να ηταν καλυτερη. Αλλα δεν αρκει μονο αυτο...

ΕΝΤΙΤ: Περιμενω πως και πως το τελευταιο επεισοδιο για να δω αν θα μεινουν πιστοι στο γεγονος πως στο κομικ

 

Spoiler

ο Αλεξ τους προδιδει... Χλωμο βεβαια γιατι δεν εχουν κρατησει αλλα κι αλλα, αλλα ποτε δεν ξερεις.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω τη βλεπω τη σειρα..! θα συνεχισει-βγαλει αλλη σεζον ? Συμφωνω με storm παρολα αυτα επειδη δεν εχω διαβασει το κομικ μου φαινεται ενδιαφερουσα σειρα και τη βλεπω ευχαριστα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και ειδα το τελευταιο επεισοδιο... Πραγματικα ειμαι περιεργος αν οι συντελεστες εχουν  διαβασει το κομικ. Αυτο μονο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στη σειρά υποτίθεται ότι είναι όλοι 17 χρονών άλλα στη πραγματικότητα το ξανθό μωρό είναι 23 και το γκοθικ κινεζάκι είναι 24 χρόνων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • Moderators

Λοιπον εχω εντελως αναμεικτα συναισθηματα για αυτην τη σειρα. Κατ'αρχας εχουν ξεσκισει το κομικ. Πολυ. Σε καθε δυνατο βαθμο.
Η πρωτη σεζον ηταν στα ορια του αδιαφορου και κουραστικη σε σημεια.

Ξεκιναω λοιπον να δω τη δευτερη σεζον περιμενοντας κατι αναλογο. Και οι τυποι την απογειωσαν κατα τη γνωμη μου. Εχουν κανει παρα πολυ καλη δουλεια.

Εξακολουθω να θεωρω πως εχουν αλλαξει τα φωτα πατοκορφα στο κομικ, αλλα πραγματικα ως σειρα εχει εξελιχθει σε πολυ καλη! Κατακρεουργησαν εν τω μεταξυ το team roster, αλλα και παλι σαν σειρα περιπετειας ειναι φοβερη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι αλλάζουν σε σχέση με το κομικ δεν είναι κάτι απαραίτητα κακό.

Γιατί να δεις, στην ουσία, τα ίδια και όχι κάτι διαφορετικό; Εγώ βρήκα καλή την 1η σεζόν και την 2η πολύ καλή.

Γενικά η σειρά είναι από τις καλύτερες της marvel, είτε είσαι teen, είτε αναπολείς αυτή την ηλικία, είτε απλά νιώθεις!

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

H 3η ηταν συμπαθητικη, not great not terrible. Με χαλασε το οτι την "μπουκωσαν" με το να προσπαθησουν να βαλουν πολλα στοιχεια μεσα, (λεγε με πχ Tandy και Ty) αλλα οκ τους το χαριζω εξαιτιας των φοβερων τελευταιων επεισοδιων και της φασης με τον Chase.

Παντως η σειρα ειχε τρομερο potential που κατα τη γνωμη μου ψιλοεχασαν σε πολλα σημεια.

Α και κατι αλλο, μονο σ'εμενα φαινονται εντελως αθλιοι και ξεκαρφωτοι οι τιτλοι αρχης? 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...