Προς το περιεχόμενο

Ο μικρός και πρακτικός προβολέας 4K UHD της LG τοποθετεί μία οθόνη 150 ιντσών στον χώρο σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φαίνεται μια υπέροχη συσκευή, είναι ένα βήμα μπροστά για τους προβολείς, ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι ώστε κάποια στιγμή γίνουν προσιτοί, γιατί σαφώς θα είναι πανάκριβος! Αν και προσωπικά θεωρώ τους προβολείς είδος πολυτελείας έτσι κι αλλιώς. Δεν είναι μια καθημερινή συσκευή όπως η τηλεόραση. Θέλει ειδικές συνθήκες (σκοτάδι, χώρο, ελεύθερο τοίχο/πανί) και είναι για ειδικές περιστάσεις (να δεις μια ταινία, άντε και καμιά σειρά που να αξίζει τον κόπο να την δεις σε προβολέα ή κάποιο σημαντικό αθλητικό γεγονός). Προτιμώ μια επένδυση σε TV με πολλές ιντσες (65+) που θα μπορείς να δεις και τηλεόραση, ημέρα, με ανοιχτές κουρτίνες/παράθυρα!

ΥΓ. Το άρθρο είναι διαφημιστικό, προφανώς κάποια μετάφραση από δελτίο τύπου της LG. Δεν το θεωρώ κακό, ίσα ίσα, αλλά νομίζω θα έπρεπε να υπάρχει μια επισήμανση. Γιατί υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν και διαβάζοντας ένα τεχνολογικό forum προσπαθούν να μάθουν, μην τα μαθαίνουν λάθος επειδή έτσι τα παρουσιάζει μια εταιρεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" ενώ τα δύο ισχυρά 7W ηχεία παρέχουν μια πραγματική κινηματογραφική εμπειρία ήχου χωρίς την ανάγκη εξωτερικών ηχείων ή soundbar. "

Σιγα θα μας παρει τα αυτια :P :P οποιος το παρει να κανει και ηχομόνωση για να μην εχει θεμα με τους διπλα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτος που θα επενδυσει σε αυτην θα το βαλει και στο dolby atmos ηχοσυστημα του και αν θελει κοβει και εισητηρια μετα και πουλαει και ποπ κορν στους ενδιαφεροντες.. Για εμενα 10 φορες καλυτερα που δεν επενδυουν σε ηχο σε αυτα τα προιοντα για να μην εκτοξευεται η τιμη τους για πραγματα που κατα συνθηκη αποκλειεται να κανουν καλα..

Ποιος θα παρει αυτο το πραγμα και θα το βαλει με ηχειακα ή soundbar;

LG on fire τον τελευταιο καιρο.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kexas22 είπε

Φίλε μάλλον δεν κατάλαβες το άρθρο που διάβασες. 

Εσυ μαλλον δεν διαβασες σε ποιον απευθυνεται η απαντηση που μου εκανες quote....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, heavyrain είπε

Εσυ μαλλον δεν διαβασες σε ποιον απευθυνεται η απαντηση που μου εκανες quote....

Thanks παντως το ειδα αυτο που λες, φοβηθηκα οτι το κανει και σε πιο ακριβά μοντέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Αυτος που θα επενδυσει σε αυτην θα το βαλει και στο dolby atmos ηχοσυστημα του και αν θελει κοβει και εισητηρια μετα και πουλαει και ποπ κορν στους ενδιαφεροντες.. Για εμενα 10 φορες καλυτερα που δεν επενδυουν σε ηχο σε αυτα τα προιοντα για να μην εκτοξευεται η τιμη τους για πραγματα που κατα συνθηκη αποκλειεται να κανουν καλα..

Ποιος θα παρει αυτο το πραγμα και θα το βαλει με ηχειακα ή soundbar;

LG on fire τον τελευταιο καιρο.. 

Αυτος που θα επενδύσει σε αυτο ,θα ειναι για το mobility που σου παρέχει, και οπως ειδες και στις εικονες του αρθρου το εχει σε διάφορα δωμάτια ;) αυτος που λες με το atmos σιγουρα δεν θα μπορει να παρει το atmos  απο το ενα δωματιο και να το παει στο αλλο :)  , και φαντάζομαι οτι με τον χωρο που εχει για να βαλει  το atmos και να παιζει και σωστα ,το τελευταίο   που θα τον ενδιαφερη θα ειναι οτι αυτο εχει το μισο μεγεθος <_< μια Tv 55 το λιγοτερο που εχει πανω της ειναι απο 10w-15w-20w και αυτος εβαλε 7w :P γιατι ??? για να ριξει το κοστος :P :P  εμενα μου κανει μισοδουλεια :(
Το soundbar που λες γιατι να το παρει ?? :P δεν πιστευεις την Lg " κινηματογραφική εμπειρία ήχου χωρίς την ανάγκη εξωτερικών ηχείων ή soundbar. "  :P 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, darkman είπε

Αυτος που θα επενδύσει σε αυτο ,θα ειναι για το mobility που σου παρέχει, και οπως ειδες και στις εικονες του αρθρου το εχει σε διάφορα δωμάτια ;) αυτος που λες με το atmos σιγουρα δεν θα μπορει να παρει το atmos  απο το ενα δωματιο και να το παει στο αλλο :)  , και φαντάζομαι οτι με τον χωρο που εχει για να βαλει  το atmos και να παιζει και σωστα ,το τελευταίο   που θα τον ενδιαφερη θα ειναι οτι αυτο εχει το μισο μεγεθος <_< μια Tv 55 το λιγοτερο που εχει πανω της ειναι απο 10w-15w-20w και αυτος εβαλε 7w :P γιατι ??? για να ριξει το κοστος :P :P  εμενα μου κανει μισοδουλεια :(

 

Το οτι ο προβολεας εχει μεγαλυτερη φορητοτητα δεν σημαινει απαραιτητα οτι τον μετακινουμε παντου μεσα στο σπιτι λες και ειναι λαπτοπ.. Προκειται για high end προβολεα που στοιχιζει μια περιουσια και απλα δεν πιανει πολυ χωρο με αυτες τις διαστασεις. Αλλα ακομη και να θες να το κανεις γιατι σου δινεται αυτη η δυνατοτητα δεν αναιρει το γεγονος οτι 150 ιντσες δεν πανε παντου μεσα στο σπιτι. Αν παρολαυτα  θες να τον μεταφερεις παντου,μπορεις να τον εχεις στο σαλονι σου ή στο playroom σου που θα ειναι οπως ενος νορμαλ ανθρωπου ο χωρος που παρακολουθει τηλεοραση,ταινιες κλπ κλπ (ειδικα σε 150 ιντσες οπως αυτος που θελουν και χωρο) και που εχει τοποθετημενο το αναλογα ακριβο ηχοσυστημα του, και να το μεταφερεις και σε αλλα δωματια. Νομιζω οτι για το υπνοδωματιο σου επαρκουν αυτα τα ηχεια. Και φυσικα αυξανεται το κοστος λογω πιο compact διαστασεων, αλλα ακομη και ετσι σιγα την διαφορα των 7 με τα 15-20w. Εχεις αντιληφθει φανταζομαι το κοστος του, δεν ειναι για δημοσια περιφορα λες και ειναι ο επιταφιος..

Οποιος εχει λεφτα για αυτο το κοσμημα να εισαι σιγουρος θα εχει και το αναλογο ηχοσυστημα, δεν ασχολειται με τσιπιες ενσωματωμενων ηχειων 7-10-20w.

 

υ.γ Πολλα εμοτικον πρεπει να εισαι πολυ παραστατικος απο κοντα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Το οτι ο προβολεας εχει μεγαλυτερη φορητοτητα δεν σημαινει απαραιτητα οτι τον μετακινουμε παντου μεσα στο σπιτι λες και ειναι λαπτοπ.. Προκειται για high end προβολεα που στοιχιζει μια περιουσια και απλα δεν πιανει πολυ χωρο με αυτες τις διαστασεις. Αλλα ακομη και να θες να το κανεις γιατι σου δινεται αυτη η δυνατοτητα δεν αναιρει το γεγονος οτι 150 ιντσες δεν πανε παντου μεσα στο σπιτι. Αν παρολαυτα  θες να τον μεταφερεις παντου,μπορεις να τον εχεις στο σαλονι σου ή στο playroom σου που θα ειναι οπως ενος νορμαλ ανθρωπου ο χωρος που παρακολουθει τηλεοραση,ταινιες κλπ κλπ (ειδικα σε 150 ιντσες οπως αυτος που θελουν και χωρο) και που εχει τοποθετημενο το αναλογα ακριβο ηχοσυστημα του, και να το μεταφερεις και σε αλλα δωματια. Νομιζω οτι για το υπνοδωματιο σου επαρκουν αυτα τα ηχεια. Και φυσικα αυξανεται το κοστος λογω πιο compact διαστασεων, αλλα ακομη και ετσι σιγα την διαφορα των 7 με τα 15-20w. Εχεις αντιληφθει φανταζομαι το κοστος του, δεν ειναι για δημοσια περιφορα λες και ειναι ο επιταφιος..

Οποιος εχει λεφτα για αυτο το κοσμημα να εισαι σιγουρος θα εχει και το αναλογο ηχοσυστημα, δεν ασχολειται με τσιπιες ενσωματωμενων ηχειων 7-10-20w.

υ.γ Πολλα εμοτικον πρεπει να εισαι πολυ παραστατικος απο κοντα..

ΕΙμαι ειμαι :P :P και παλι διαφωνώ χωρις να εχω να συμπληρώσω κατι :P  απλα εγω πιστευω οτι δεν θελει κατι εξτρα το λεει και η lg τωρα εσενα αν σου φαινεται οκ πασο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο λεω απλα γιατι οταν επενδυεις σε high end εξοπλισμο δεν μπορεις να εισαι με fail ηχο.. Πρεπει να ειναι αναλογος και αυτος.. Ρωτα τους τρελλους τους audio-videophile και θα δεις τι θα σου πουν.. Ευτυχως(για την τσεπη μου) παροτι τα σκαω και εγω δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια ;)

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Στο λεω απλα γιατι οταν επενδυεις σε high end εξοπλισμο δεν μπορεις να εισαι με fail ηχο.. Πρεπει να ειναι αναλογος και αυτος.. Ρωτα τους τρελλους τους audio-videophile και θα δεις τι θα σου πουν.. Ευτυχως(για την τσεπη μου) παροτι τα σκαω και εγω δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια ;)

Σε τρολαρι η lg και δεν το εχεις παρει χαμπαρι μου φαίνεται :P  σου γραφει αυτο " κινηματογραφική εμπειρία ήχου χωρίς την ανάγκη εξωτερικών ηχείων ή soundbar. "   και μου λες για atmos και οποιος εχει λεφτα κτλ κτλ πως μπορω τωρα εγω να πω σε αυτο κατι ???? :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το πιανω το βαθυτερο νοημα. Η LG δεν τρολαρει η LG διαφημιση κανει και γραφει και υπερβολες οπως συμβαινει με την καθε διαφημιση. Σου εξηγησα βημα βημα τι ακριβως συμβαινει και εξακολουθεις να μην θες να καταλαβεις τι παιζει με τετοιο εξοπλισμο. 

Να μην προσθεσω καν το οτι δεν σκεφτηκες οτι λογω compact διαστασεων τα ηχεια μπορει αναγκαστικα να ειναι πιο μικρα.. 

Ξαναλεω για μια τελευταια φορα. Τα ηχεια τα βαζει ετσι απλα προαιρετικα γιατι πρεπει να τα βαλει.. Η LG και η καθε LG που πουλαει τετοιο πανακριβο εξοπλισμο ξερει οτι ο χρηστης θα χρησιμοποιησει το δικο του ηχοσυστημα αναλογου βεληνεκους. Δεν μπορει να εχεις τοσο ακριβο εξοπλισμο για εικονα και για ηχο να εισαι με ενσωματωμενα ηχεια δεν το καταλαβαινεις;

Τωρα αν εσυ νομιζεις οτι θα την βγαλει με ηχειακα 20w ο αλλος οκ.. Ποιος ασχολειται με τον ηχο σε high end compact βιντεοπροβολεα σοβαρα; Αντε καλη συνεχεια..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν το πιανω το βαθυτερο νοημα. Σου εξηγησα βημα βημα τι ακριβως συμβαινει και εξακολουθεις να μην θες να καταλαβεις τι παιζει με τετοιο εξοπλισμο. 

Να μην προσθεσω καν το οτι δεν σκεφτηκες οτι λογω compact διαστασεων τα ηχεια μπορει αναγκαστικα να ειναι πιο μικρα.. 

Ειναι σαν να εχεις πορσε και να κανεις τσιπιες στις ζαντες. Ξαναλεω για μια τελευταια φορα. Τα ηχεια τα βαζει ετσι απλα.. Η LG και η καθε LG που πουλαει τετοιο πανακριβο εξοπλισμο ξερει οτι ο χρηστης θα χρησιμοποιησει το δικο του ηχοσυστημα αναλογου βεληνεκους. 

Τωρα αν εσυ νομιζεις οτι θα την βγαλει με ηχειακα 20w ο αλλος οκ.. Αντε καλη συνεχεια..

Αυτο σου λεω ,ειναι σαν να κανεις τσιπιες ακριβώς οπως το παραδειγμα σου με την πορσε ,οταν φτιαχνεις πορσε ειναι πορσε δεν βαζεις ζαντες yugo(7w)  :(  αν δεν καταλαβενεις αυτο που σου γραφει η lg οτι εχει ( κινηματογραφική εμπειρία ήχου χωρίς την ανάγκη εξωτερικών ηχείων )προσεξε η Lg οχι εγω ετσι.....   τι να πω....  μου λες για εξτρα ενω αυτη λενε οτι δεν θελει, τωρα η εσυ δεν ξερεις ,η αυτη η κατι αλλο :(  εγω λοιπων αυτο που σου λεω ειναι οτι κανενε τσιπια και οχι μονο αυτο αλλα τρολαρουν κιολας :) τωρα δεν νομιζω οτι μπορω να πω κατι αλλο :(
Καλη συνεχεια και σε σενα :) 

Y.γ επειδή εκανες επεξεργασια και δεν ειναι μεσα στο κουτι που εκανα εγω παρενθεση,Να πω οτι οταν λες " κινηματογραφική εμπειρία ήχου χωρίς την ανάγκη εξωτερικών ηχείων ή soundbar. "  σε τρολαρι κανονικα , και δεν ειναι διαφήμιση αλλα δυσφήμηση για το προϊόν, γιατι καποιος θα το παρει και θα δει οτι ο ηχος δεν ειναι αυτο που λεει. αν δεν το ελεγε θα ημουνα μαζι σου 100% αλλα οταν μου δείχνει δωματια και λεει και αυτα οχι δεν μπορω να πω οκ , sorry :(

Υ.γ 2 Προσπαθησε να μην κανεις αλλαγες οταν ο αλλος σου εχει απαντηση γιατι μπορει να μην το δει ;) 
 

Υ.γ 3 Την πορσε γιατι την εβγαλες μια χαρα ηταν :) 

 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...