Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για layout (html/bootstrap)


παπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου αρέσει που τα πρώτα 3 cards σου έχουν ανόμοιο height (αναλόγως το περιεχόμενο) και κάνουν σκαλοπάτια

Βγάλε το min-height και δώσε

#services .card {
    cursor: pointer;
    height: calc(100% - 15px);
}

Τώρα για το λευκό κενό που θα υπάρχει μέσα στην card το οποίο είναι σαφώς προτιμότερο από το κενό background που έχεις, μπορείς να βάλεις το <p> κείμενο να παίζει middle και να αφήσεις τα titles στο top όπως τώρα θα γίνει πιο ομοιόμορφο ακόμα.

Επίσης αντί των paths σου δε χρειάζεται να χρησιμοποιείς τα full urls του script ή stylesheet ή  για τα εσωτερικά href σου

να δίνεις γενικότερα

<link rel="stylesheet" href="css/bootstrap.min.css">
<link href="css/style.css" rel="stylesheet">
<link href="css/font-awesome.min.css" type="text/css" rel="stylesheet">


	<li class="nav-item">
		<a href="home" class="nav-link">Κεντρική</a>
	</li>
	<li class="nav-item">
		<a href="arwmata" class="nav-link">Περί αρωμάτων</a>
	</li>


<script src="js/jquery.min.js"></script>
<script src="js/popper.min.js"></script>
<script src="js/bootstrap.min.js"></script>

 

Επεξ/σία από The King
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/8/2018 στις 4:34 ΜΜ, παπι είπε

Για ριξτε μια ματια και πειτε κανα σαγκεστ να ουμε. 

Αγνοήστε τα ορθογραφικά.

Ααα, αν μπορει να μου πει κανεις τι μου βγαζει την οριζοντια μπαρα σκρολαρισματος. Στο ινσπεκτορ φαινεται οτι φταιει το μενου, αλλα αν εφταιγε το μενου, τοτε θα επρεπε να εχω προβλημα και στις αλλες σελιδες.

 

https://www.arwmatzis.gr/

 

Edit, Κραξτε ελευθερα, δεν εχω κολληματα :P

Καλησπέρα.
Για αρχή κάνε απλώς συμμετρικά τα κουτάκια αυτά:

image.png.ec624166d754013a8bcf9ba357768d8c.png

Επίσης αφαίρεσε από το κείμενα αριστερά το εικονίδιο της Ελληνικής σημαίας (Δεν χρειάζεται)

Σχετικά με την φόρμα επικοινωνίας θα μπορούσες να κάνεις το background full width και το κάνεις και Parallax...
αλλάζοντας εννοείται και το χρώμα το μπλε "της φόρμας" διότι είναι πολύ έντονο.
Φτάνοντας στο footer μπορείς να κλείσεις με μια ωραία εικόνα σχετικά με τις υπηρεσίες η με κείμενα (info) χωρισμένα σε tables.

Για το σύνολο γενικότερα αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να κάνεις πιο συμμετρικά τα πλαίσια "boxes η οτιδήποτε" και έπειτα να προσθέσεις γραφιστικά ενδιάμεσα για να γίνει πιο μοντέρνο.


 

Επεξ/σία από iAndrew
συντακτικό.
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μετα απο ενα χρονο εκανα καποιες αλλαγες. Αποψεις;

 

Θα ηθελα καμια προταση για κανα cookies accept και footer snip

edit

να πω οτι λογο επισκεψιμοτητας 90% mobile, το σαιτ ειναι "desktop" friendly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσεις χαχαχ.

Δε παω wordpress επειδη δεν μου προσφερει αυτο που θελω απο backend.  Ασσε που εχω και εμπορικο απο πισω. Αν υπαρχει κανα suggest, καλοδεχουμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, παπι είπε

Μ'αρεσεις χαχαχ.

Δε παω wordpress επειδη δεν μου προσφερει αυτο που θελω απο backend.  Ασσε που εχω και εμπορικο απο πισω. Αν υπαρχει κανα suggest, καλοδεχουμενο.

Δες μήπως μπορέσεις να συνδυάσεις wordpress front-end με ότι άλλο θες εσύ σαν back-end σε άλλο sub-domain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς να ειμαι επαγγελματίας σου παραθέτω με μια γρήγορη ματια τι δεν μου άρεσε. Βέβαια είμαι λίγο ψυχαναγκαστικός, αλλά αυτά πιστεύω σε όλους χτυπάνε λίγο άσχημα.

Φιλικα πάντα...

capture_20200110122611.jpg.2be5344679034cf89347655a127d3d03.jpgcapture_20200110122451.jpg.30cec337c4893d27f51d4b121f1d598e.jpgcapture_20200110122105.png.adf487b3d302db7f6da6de04fe75947e.pngcapture_20200110122739.jpg.cd86df7678f0b6aad27d612c8599a3d2.jpg

Επίσης δεν μου αρέσει που στα "αρώματα" και στην "επικοινωνία" έχουν αφαιρεθεί τα άλλα items του μενου.  

Υ.Γ. Και εγώ χρησιμοποιώ πάντα το bootstrap και ειδικά την default navbar, τα default κουμπιά, χωρίς να αλλάξω σχεδόν τίποτα, και στα δικά μου project (στα μάτια μου) μου φαίνεται μια χαρά. Όταν το βλέπω όμως σε άλλα site, καταλαβαίνω οτι βρωμάει bootstraπίλα η όλη κατάσταση και με χαλάει, γιατί ξέρω οτί έτσι δείχνουν και τα δικά μου project στα μάτια κάποιου άλλου.

Επεξ/σία από iphotographer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...