Προς το περιεχόμενο

μTorrent


bagb88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το μTorrent. Ενώ έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη εκκίνηση με τη έναρξη των Windows αυτό ξεκινάει κάθε φορά με το που ανοίξω τον υπολογιστή μου. 

Η έκδοση του μTorrent που έχω είναι 3.5.1.


5a57d92c6801a_.jpg.187f0f4c53591fc26fe206db673fa548.jpg

Εν τω μεταξύ αυτό δεν μου το έκανε πρώτα έχει καμία εβδομάδα που το ξεκίνησε.

Ακόμη και αν το έχω επιλεγμένο να ξεκινάει με τα Windows:

5a57d9c3dc4bb_.jpg.4955d59e170417903ad8d319aa1dcd55.jpg

και το απενεργοποιήσω από την διαχείριση εργασιών:

 5a57da6009e9c_.jpg.9cbe5a75c324c7ce952d1b7132eb2314.jpg

αυτό και πάλι με το που θα εκκινήσω τον υπολογιστή μου ξεκινάει κανονικά.

Το θέμα μου είναι ότι δεν θέλω να ξεκινάει από μόνο του αλλά να το ξεκινάω εγώ όποτε θέλω. 

Μπορεί κάποιος να δώσει καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω! Πόσα διαφημιστικά έχει χώσει το ut στο interface του! :shock: Δεν το σουτράρεις και να βάλεις το qbittorrent ή τουλάχιστον να τις αφαιρέσεις;
https://www.wikihow.com/Remove-Sponsored-Ads-from-uTorrent

 

Anyway. Μήπως δεν κάνεις τερματισμό αλλά αδρανοποίηση;
Αν κάνεις π.χ. Επανεκκίνηση αντί τερματισμό το ut θα ανοίξει πάλι;
Δοκίμασε επίσης να το απενεργοποιήσεις με το autoruns.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vavoom είπε

Εγώ πέταξα το μTorrent και έβαλα τον Tixati και ηρέμησα.

Ομοίως Tixati x64 . Απορώ γιατί ο κόσμος επιμένει ακόμα με uTorrent. Με τόσες παπαριές που έχει κάνει bundle στο λογισμικό του κατά καιρούς, ας λείπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ένα υπολογιστή που έχω έβαλα το tixati εδώ και καναν χρόνο. Εντάξει, καλός είναι αλλά έχει και αρκετές ιδιοτροπίες, π.χ. αν μειώσεις τον αριθμό των ενεργών torrents δεν θα σταματήσουν αυτά που ήδη κατεβαίνουν και θα πρέπει να τα σταματήσεις χειροκίνητα και να τα ξεκινήσεις πάλι για να μπουν στο queue. Ακόμα, δε βρήκα ακόμα τρόπο να κρατάει τον τελευταίο φάκελο για κατέβασμα. Για παράδειγμα όταν θέλεις να κατεβάσεις πολλά torrents ίδιου περιεχομένου π.χ.ebοoks για το linux και του πεις να σου κατεβάσει σε διαφορετικό φάκελο τα αρχεία θα πρέπει να επιλέγεις για κάθε torrent πάλι τον φάκελο από την λίστα ή να προσθέσεις όλα τα torrents χωρίς να ορίσεις φάκελο και όταν πας στο πρόγραμμα να ορίσεις στο πρώτο αρχείο τον φάκελο που θέλεις και μετά για τα υπόλοιπα θα σου έχει κουτάκι να τσεκάρεις για να κατέβουν όλα τα υπόλοιπα στον ίδιο φάκελο. Είναι λίγο εκνευριστικό αυτό.

Για αρχάριους χρήστες που δεν θέλουν και πολλές λεπτομέρειες εγώ προτείνω το qbit που είναι απλό και μοιάζει αρκετά με το ut (χωρίς όμως τις διαφημίσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, micos000 είπε

Πωωω! Πόσα διαφημιστικά έχει χώσει το ut στο interface του! :shock: Δεν το σουτράρεις και να βάλεις το qbittorrent ή τουλάχιστον να τις αφαιρέσεις;
https://www.wikihow.com/Remove-Sponsored-Ads-from-uTorrent

Anyway. Μήπως δεν κάνεις τερματισμό αλλά αδρανοποίηση;
Αν κάνεις π.χ. Επανεκκίνηση αντί τερματισμό το ut θα ανοίξει πάλι;
Δοκίμασε επίσης να το απενεργοποιήσεις με το autoruns.
 

Από ότι φαίνεται παρόλο που το έχω απενεργοποιημένο από παντού να μην ξεκινάει με την εκκίνηση των windows αυτό ξεκινούσε επειδή έμενε ανοιχτό και δεν έκανα καθαρή έξοδο (παλιότερα δεν το έκανε αυτό). Αν το κλείσω εντελώς και είτε κλείσω το pc είτε το κάνω reboot δεν ξεκινάει. 

Για τερματισμό μιλούσα και για reboot.

Δεν με ενοχλούν οι διαφημίσεις στο πλάι που έχει. Συνεχίζω να το χρησιμοποιώ από συνήθεια από παλιά.:lol:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, rfc said:

Σιγα που ηρεμησατε με το tixati................... τις περισοτερες φορες 100% cpu χτυπαει.

mtorrent 2.2.1 ειναι η λυση.

Μια ζωή την 2.2.1 έχω, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. 

Μακάρι να την έβαζαν όλοι και να έμεναν εκεί..

 

Ούτε διαφημισεις ούτε τίποτα.

(έχω theme και φαίνεται έτσι) 

Screenshot_3.png

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, micos000 είπε

ut 2.2.1 κι εγώ.

Αυτό χρησιμοποιούσα τα τελευταία χρόνια, αλλά είχε αρχίσει να μου εμφανίζει αρκετά συχνά ότι τα αρχεία μου είχαν κατέβει στο 100%  ενώ η ένδειξη δεν ήταν σωστή.

Κάποιες φορές το καταλάβαινα αμέσως και άλλες μετά από μέρες, όταν ήθελα να διακόψω τα αρχεία από το seeding και να τα αρχειοθετήσω.

Αν το αρχείο είναι σχετικά πρόσφατο βρίσκεις seeders. Τι κάνεις όμως όταν είναι κάπως σπάνιο και έκανες αμάν να το κατεβάσεις και σου αποδειχτεί ημιτελές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό και πιστεύω ότι αν συνέβη κάτι τέτοιο ή θα φταίει ο δίσκος ή κάποιο antivirus.

Μπορείς βέβαια, μόλις τελειώσει κάποιο αρχείο να κάνεις ένα force recheck για να σιγουρευτείς ότι έχει κατέβει ολοκληρωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...