Προς το περιεχόμενο

Windows 10 σε εξωτερικό σκληρό δίσκο.


costgial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας παιδιά. Αυτή τη στιγμή στο λάπτοπ μου υπάρχει ένα HDD εγκατεστημένος με τα windows 10. Σκέφτομαι όμως να αλλάξω και να βάλω SSD και στον SSD σκέφτομαι να μην περάσω windows. Μπορώ αν έχω τον HDD ώς εξωτερικό σκληρό να τρέχω κανονικά τα windows όπως τρέχουν τώρα ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη θα βάλεις ssd και δεν θα βάλεις Windows να απογειωθεί το λαπτοπ;;; τι κουφό είναι αυτό πάλι;; και να δουλέψει σε εξωτερικό δίσκο θα είναι τόσο αργό λόγο USB σύνδεσης που θα πατάς κάτι να ανοίξει και θα κάνεις τσιγάρο μέχρι να τελειώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει και το linux ... μπορεί να γίνει dual boot με windows ....

Και ξέρεις ποιά η μαγκιά με το linux ; Όταν δεν τρέχεις εσύ κάτι , έχει cpu use=0%.

Όταν δεν είσαι εσύ συνδεμένος κάπου, δεν είναι συνδεμενο με καμία ip (στα windows μπορεί να δεις κάπου 250 συνδέσεις) .

Και δεν θες antivirus !!!!

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Παίζει και το linux ... μπορεί να γίνει dual boot με windows ....

Και ξέρεις ποιά η μαγκιά με το linux ; Όταν δεν τρέχεις εσύ κάτι , έχει cpu use=0%.

Όταν δεν είσαι εσύ συνδεμένος κάπου, δεν είναι συνδεμενο με καμία ip (στα windows μπορεί να δεις κάπου 250 συνδέσεις) .

Και δεν θες antivirus !!!!

λειτουργούσα σε περιβάλλον linux και τολμώ να πω ότι είναι πολύ πιο ενδιαφέρον λογισμικό και από τα macOS και από τα windows. Παρόλα αυτά σκεφτόμουν hackintosh για θέμα design, αλλά και επειδή δουλεύω unreal engine δε ξέρω αν αξίζει να προχωρήσω σε linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...