Προς το περιεχόμενο

Fortnite Battle Royale [F2P]


BALZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδυναμία σύνδεσης στους servers του Fortnite

Καλημέρα σας,

Ξαφνικά λαμβάνω το μήνυμα unable to connect to servers. Please try again later.

Η ειδοποίηση είναι ίδια επομένως συμπεραίνω ότι κάτι φταίει με το laptop. Απεγκαθιστώ λοιπόν το Epic Games μαζί με το παιχνίδι φυσικά και το ξαναεγκαθιστώ και κατεβάζω το παιχνίδι αλλά το μήνυμα δεν αλλάζει... Κάνω update και τα windows 10 με το visual c+++ αλλά τίποτα... 

Επίσης τσεκάρω εάν το laptop πληροί τις προδιαγραφές του παιχνιδιού στις ρυθμίσεις και βλέπω ότι όλα είναι ΟΚ.Είναι σίγουρο όμως ότι κάτι προέκυψε με αυτό το laptop γιατί το άλλο laptop παίζει το παιχνίδι χωρίς κανένα πρόβλημα...

Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλές γιορτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 9 μήνες μετά...

fortnite και restart pc

καλημερα

χτες κατεβασα το fortnite στο pc

οταν το ξεκιναω με το που φορτωσει ολη η μπαρα κανει restart το pc

δεν εχω βρει καποια λυση

εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Πόσο σπασμένο παιχνίδι είναι το Fortnite? Μπήκα να το δοκιμάσω και ενώ έχω Rx 6750xt και Ryzen 5 5600x, το τρέχω στα ultra με 50 fps, παλιά το έπαιζες στα high με ενσομαρομενα γραφικά επεξεργαστή, και τώρα είναι πιο βαρύ και από το the last of us που το έπαιζα στα ultra με συνεχώς πάνω από 60 fps και έφτανε και τα 100 σε ήρεμα σημεία. Πώς κατάντησε έτσι η epic? Το 2018 θυμάμαι το Fortnite ήταν το πιο ωραίο br, γιατί χάλασε έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ισχύει ότι επέστρεψαν οι παλιές σιζονς; έχω να παίξω fortnite υπεραρκετό καιρό και δεν τι γνωρίζω. Νοσταλγισα το παλιό καλό fort σιζον 2,3,4,5,6😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα σας,

Εχω 2 laptop με τ ακόλουθα χαρακτηριστικά:

image.png.02b2f43869c8bc69a60e4db5fa35272f.png

image.png.e0192f63dd3a09bafee539d1d4b0d271.png

Οπως φαίνεται τα laptop είναι σχεδόν ίδια με μικρή διαφορά στην κάρτα γραφικών.

Το πρώτο κολλάει ενώ το δεύτερο παίζει απροβλημάτιστα και δεν χάνει τίποτα από τις κινήσεις στο mouse.

Για το πρώτο έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις στο παιχνίδι σε ανάλυση και FPS αλλά δεν βγάζω άκρη.

Πριν ξεκινήσω το Format υπάρχει κάποια άλλη λύση να μου προτείνετε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έδωσες ρυθμίσεις στο Fortnite και FPS.

Ενημερωτικά η 1070 mobile βγάζει υπερδιπλάσια FPS από την 1050 mobile στο Fortnite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οπως και να έχει αλλάζω ρυθμίσεις βάζω 30 FPS, 1280*720, low graphical fidelity, ό,τι πιο χαμηλό υπάρχει δηλαδή και πάλι χάλια μαύρα παίζει. Το επόμενο είναι να το πετάξω το laptop όπως είναι... 🤑

Εσεις επιβεβαιώνετε ότι είναι τόσο οριακή η κάρτα γραφικών πλέον για το παιχνίδι?

https://www.notebookcheck.net/Fortnite-Notebook-and-Desktop-Benchmarks.280552.0.html

image.png.97c4f14b0bcb8fe0d332746d16a348e5.png

Επεξ/σία από jeanthira7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά κάθομαι και παίζω Fortnite και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο βαρύ το συγκεκριμένο game. Έχω Ryzen 5 5600x και Rx 6750xt, και δεν μπορώ να το παίξω στα ultra, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, αν το βάλω στα φουλ παίζει με 50 fps αν ρίξω λίγο να παίζει στα 100 κάνει συνεχώς framedropes, γιατί είναι τόσο βαρύ ξέρει κανείς? Και αν λίγο ακόμα τα ρίξω (εννοείται πως κάνει ακόμα framedropes) είναι σαν game του 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...