Προς το περιεχόμενο

Fortnite Battle Royale [F2P]


BALZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Edel είπε

Αχ θεέ μου τι λέει!!!!!!! Την απόλαυση που παίρνω από το comp στο OW ούτε στο ένα χιλιοστό δε μου έδωσαν αυτοί εδώ οι διάολοι που έχουν γίνει τόσο μόδα. Θα μπορούσα να σου γράψω μανιφέστο αλλά έχω δουλειά στο γραφείο. Απλά θα ξαναπω σκουπίδια :D :D :D

οτι να ναι, για σενα ειναι σκουπιδι για αλλον ειναι παιχνιδαρα, το ow για μενα ειναι τεραστιο σκουπιδαριο πλεον τι να κανουμε? τεσπα offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

οτι να ναι, για σενα ειναι σκουπιδι για αλλον ειναι παιχνιδαρα, το ow για μενα ειναι τεραστιο σκουπιδαριο πλεον τι να κανουμε? τεσπα offtopic

 

Πασιέτζα. Για εκεί είμαστε κύριε ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

δεν ξερω, ενω το ολο concept ειναι ενδιαφερον,  κατανταει βαρετο να ξοδευεις καθε φορα 10λ για προετοιμασια, μονο και μονο για να σκοτωθεις αμεσως στην πρωτη σου εμπλοκη.

μου θυμισε το Battlefield, οπου ετρεχες απο την μια ακρη του αχανους χαρτη στην αλλη οπου γινοταν η μαχη  μετα το respawn σου, για να σκοτωθεις αμεσως απο τον αντιπαλο sniper.

αλλα τουλαχιστον εκει εμπαινες αμεσως στην δραση. εδω πρεπει να μαζευεις πρωυτα τουβλα και ξυλα για κανα δεκαλεπτο, πριν αρχισει η δραση.

θα συμφωνησω με τον Edel, πιο καλα περναω με το OW παρα με το Fortnite.

Στις 28/7/2018 στις 11:14 ΜΜ, splanis είπε

Τα τελευταία update κάναν το παιχνίδι noob-friendly

nerf στα shotgun=που χρειαζόταν skill

buff στα smg=spray and pray

buff στα explosives=μπαμ μπουμ ριπ

nerf στα buildings=γιατι να χτισεις οταν μπορεις να τα γκρεμισεις ολα; λολ

τώρα το παιχνίδι έχει γίνει περισσοτερο luck based και spray and pray από skill based που ήταν

μα και ελεγα. ποιο το νοημα να χτιζεις, αν καταστρεφονται τοσο ευκολα τα κτιρια; οποτε επεσε νερφαρισμα, για να γινει περισσοτερο arcade και λιγοτερο στρατηγικο.

μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ξερω, ενω το ολο concept ειναι ενδιαφερον,  κατανταει βαρετο να ξοδευεις καθε φορα 10λ για προετοιμασια, μονο και μονο για να σκοτωθεις αμεσως στην πρωτη σου εμπλοκη.

μου θυμισε το Battlefield, οπου ετρεχες απο την μια ακρη του αχανους χαρτη στην αλλη οπου γινοταν η μαχη  μετα το respawn σου, για να σκοτωθεις αμεσως απο τον αντιπαλο sniper.

αλλα τουλαχιστον εκει εμπαινες αμεσως στην δραση. εδω πρεπει να μαζευεις πρωυτα τουβλα και ξυλα για κανα δεκαλεπτο, πριν αρχισει η δραση.

θα συμφωνησω με τον Edel, πιο καλα περναω με το OW παρα με το Fortnite.

μα και ελεγα. ποιο το νοημα να χτιζεις, αν καταστρεφονται τοσο ευκολα τα κτιρια; οποτε επεσε νερφαρισμα, για να γινει περισσοτερο arcade και λιγοτερο στρατηγικο.

μαλιστα.

κοιτα τα public games στο φορτναιτ ετσι κι αλλιως δεν ειναι στρατηγικα, ειναι fast paced fun game με φουλ ξυλο, δεν μπορεις να campάρεις σαν το pubg, απλα με το nerfαρισμα στο build μειωσαν κατα πολυ το skill gap του game, που για μενα αυτο ηταν το μεγαλο + στην επιτυχια του φορτναιτ, οτι το skill σου απεδιδε καρπους, δηλαδη 9 στις 10 ο καλυτερος κερδιζε το fight, τωρα με ολες αυτες τις αλλαγες ολα τα botακια με τα explosive και τα spray and pray guns μπορουν να κερδισουν πιο ευκολα (για μενα αυτος ηταν ο σκοπος της επικ να βοηθησει τους νουμπαδες να κερδιζουν ωστε να βγαζει περισσοτερα λεφτα απ αυτους)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μπήκα και εγώ στο χορό του Ft.

Ήθελα από το καλοκαίρι να το πάρω στο ps4, αλλά νόμιζα ότι ήθελε plus για να παίξεις μιας και είναι online, εχθές κατάλαβα ότι είναι εντελώς φρι 😂

Έχω παίξει καμία 20αρα games.

Αν και παίζω απο τα 5 μου παιχνίδια, έχω να πω ότι είναι από τα πιο δύσκολα games, που έχω παίξει. Θέλει σκιλλ μέχρι αηδιας. Νίκη δεν έχω πάρει ακόμα στο σολο, φτάνω στη δεκάδα, αλλά εκεί χτίζουν σα τρελοι, μέχρι να βρω εγώ τι θέλω έχω χάσει .

 

Καλή φάση πάντως, δεν είναι του στυλ μου, θα προτιμούσα να μπορώ να παίξω pubg, αλλά δεν είναι κακό. 

Είναι όντως τοσο δύσκολο ή είμαι εγώ τόσο κακός. Δε θέλω να πιστέψω το δεύτερο γιατί έχω τελειώσει όλα τα souls και το nioh 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, panossar95 είπε

Είναι όντως τοσο δύσκολο ή είμαι εγώ τόσο κακός. Δε θέλω να πιστέψω το δεύτερο γιατί έχω τελειώσει όλα τα souls και το nioh 😂

Ότι παίζεις παιχνίδια απ'τα 5 σου δεν σημαίνει κάτι. Συγκρίνεις εντελώς διαφορετικά πράγματα, συγκρίνεις single player δύσκολα παιχνίδια τύπου Souls με multiplayer shooters. Επειδή είσαι καλός στο ένα δεν σημαίνει πως θα είσαι και καλός στο άλλο. Άσε που παίζεις ενάντια σε άλλους παίχτες που μπορεί να παίζουν multiplayer shooters απ'τα 5 τους, και υπάρχει skill transfer ανάμεσα στα shooter games. Το fortnite για multiplayer shooter δεν είναι δύσκολο όχι, δηλαδή σίγουρα δεν φτάνει ούτε το CS:GO, ούτε το Siege, ούτε το Overwatch σε δυσκολία. Βέβαια σχετικά με άλλα battle royale παιχνίδια κάποιοι θα μπορούσαν να υποστηρίξουν πως λόγο του χτισίματος πως προσθέτει ένα επιπλέον στοιχείο skill, απ'την άλλη πλευρά (απ'οτι ξέρω) όμως άλλοι υποστηρίζουν πως δεν είναι τόσο skill όσων αφορά το gunplay κλπ σχετικά με άλλα του είδους.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sanjuro είπε

Ότι παίζεις παιχνίδια απ'τα 5 σου δεν σημαίνει κάτι. Συγκρίνεις εντελώς διαφορετικά πράγματα, συγκρίνεις single player δύσκολα παιχνίδια τύπου Souls με multiplayer shooters. Επειδή είσαι καλός στο ένα δεν σημαίνει πως θα είσαι και καλός στο άλλο. Άσε που παίζεις ενάντια σε άλλους παίχτες που μπορεί να παίζουν multiplayer shooters απ'τα 5 τους, και υπάρχει skill transfer ανάμεσα στα shooter games. Το fortnite για multiplayer shooter δεν είναι δύσκολο όχι, δηλαδή σίγουρα δεν φτάνει ούτε το CS:GO, ούτε το Siege, ούτε το Overwatch σε δυσκολία. Βέβαια σχετικά με άλλα battle royale παιχνίδια κάποιοι θα μπορούσαν να υποστηρίξουν πως λόγο του κτισίματος πως προσθέτει ένα επιπλέον στοιχείο skill, απ'την άλλη πλευρά (απ'οτι ξέρω) όμως άλλοι υποστηρίζουν πως δεν είναι τόσο skill όσων αφορά το gunplay κλπ σχετικά με άλλα του είδους.

Απλά το είπα για να δείξω ότι είμαι σχετικός με τα games και δεν έπιασα κοντρόλ πρώτη φορά στη ζωή μου για να παίξω φορτναιτ.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

Πάντως από pubg που παίζω είναι αρκετά πιο δύσκολο, και δεν στηρίζεται στα όπλα το game, αλλά στο χτίσιμο. Δεν υπάρχει καν ζοομ στο οπλο ή σκόπευτρο νομίζω αυτό λέει πολλά.

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει την δυσκολία στο gunplay σε σχέση με άλλα game αλλά χρειάζεται δαχτυλα/reactions/game sense Και εννοείται και aim. Τα 20 γκειμς που λες ότι έπαιξες και δεν πήρες win είναι πολύ λίγα.. Δεν ξέρω τι γίνεται στο πσ4 αλλά κάτσε παίξε 100 και βλέπεις. 

Επεξ/σία από splanis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2018 στις 7:39 ΜΜ, bill987 είπε

Παίδες όποιος παίζει, ας με κάνει add  bill_G164 , τώρα άρχισα :D

Παίδες ψάχνω κάποιον δικό μας για παιχνίδι , όλο ξένοι μου στέλνουν ...

Για να μαζευτούμε!!!

Γράψτε τα ονόματα σας να σας στείλω εγώ!!!

Καλουτσικος είμαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω κατεβάσει το epic games, εχω κάνει Login και παταω το install.

δημιουργεί τον φάκελο στον σκληρό αλλά πουθενά το αρχείο. τι να κάνω;;

Επεξ/σία από batman_gardiki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...