Προς το περιεχόμενο

Το δεύτερο τρέιλερ του νέου Tomb Raider αποκαλύπτει περισσότερα για το σενάριο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαινεται πολυ καλυτερο απο τα προηγουμενα με την jolie. Το σκηνικο με τον καρχαρια και την Λαρα σε ρολο σεριφη ακομα δεν μπορω να το χωνεψω........

Σαφεστατα καλυτερη εικονα,εφε καθως και η κοπελιτσα ταιριαζει απολυτα στο μοντελο που πρωωθειτε πλεον και στα παιχνιδια μετα το reboot(οχι πλεον στην Λαρα την Β...αρα!!!!!!!)

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ πραγματικά φαίνεται ότι έχουν μελετήσει πολύ το reboot του 2013, δεν είμαι σύμφωνος ούτε με την ηθοποιό αλλά ούτε με την προσπάθεια. Η Alicia Vikander γενικά θεωρείτε όμορφη κοπέλα αν και εμένα δεν μου αρέσει αλλά ρε παιδιά Lara δεν είναι.

Μπορεί να φάω τα λόγια μου όταν βγει και να με εντυπωσιάσει αλλά αμφιβάλω, ύστερα από την ήτα  που βίωσα με το Assassin's cred με τον  Michael Fassbender είμαι πλέων σίγουρος ότι τα video games όσο πετυχημένα και να είναι  πρέπει να μένουν στην κονσόλα μαζί με τα dualshock αν πάνε pop-corn και μεγάλη οθόνη, το πράγμα σοβαρεύει και η συνέπειες ολέθριες.  

Παρόλα αυτά συμφωνείτε με την απόφαση να γίνει το rebbot του 2013 ταινία ?

Πιστεύω αν είχανε κάνει πχ το Tomb Raider Anniversary θα ήταν μια πολύ ποιο πετυχημένη προσπάθεια να δείξουν τηn Lara σε σχετικά μικρότερη ηλικία και στα αρχικά της βήματα και θα μπορούσαν να '' παίξουν ΄΄ και ποιο πολύ με κάποια flash points πώς έγινε εν τέλει η Lara Croft που όλοι ξέρουμε. 

Ίσως κάτι τέτοιο βέβαια να ήταν προτιμότερο για κάποιος gamers παλιάς κοπής όπως εγώ και όχι για το γενικό σύνολο οπότε καταλαβαίνω.

όπως και να έχει η ταινία έρχεται, ας σταυρώσουμε τα δάχτυλα μας να βγει ικανοποιητική και γιατί όχι ακόμα και απολαυστική.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα περιμενω να το δω και μετα θα κρινω.Η angelina jolie ταιριαζε  εμφανισιακα πολυ στην lara αλλα οι παραγωγοι της πλακας (σαν καπετανιοι που ειναι εχουν την ευθυνη) βασιστηκαν παρα πολυ στο σεξ απιλ της , την δυναμικη των εισπραξεων που φερνει το game με αποτελεσμα οι τανιες να ειναι gadgeto-ψιλοξεπετες , κατι σαν f&f no 15 (οπως συμβαινει με τα περισσοτερα videogames) ,ενω θα μπορουσε να ειναι μια ταινια ισαξια του indiana jones και με την ιδια αντοχη στο χρονο.Eιχαν δηλαδη χρυσαφι στα χερια τους και το μετετρεψαν σε σκραπ χαλκο .Για να μην πω καρβουνο

Επεξ/σία από bluesattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mafariel είπε

Φαινεται πολυ καλυτερο απο τα προηγουμενα με την jolie. Το σκηνικο με τον καρχαρια και την Λαρα σε ρολο σεριφη ακομα δεν μπορω να το χωνεψω........

Σαφεστατα καλυτερη εικονα,εφε καθως και η κοπελιτσα ταιριαζει απολυτα στο μοντελο που πρωωθειτε πλεον και στα παιχνιδια μετα το reboot(οχι πλεον στην Λαρα την Β...αρα!!!!!!!)

 

Συμφωνω.. Πλεον ταινια και παιχνιδι (reboot) εχουν ευθυγραμμιστει. Εβλεπα το τρειλερ και δεν μπορουσα να μην προσεξω τις ομοιοτητες σε εικονα,ηχο,κινημοτογραφια,καστ και δραση.

Και εχω και ενα soft spot για την Βικαντερ ειναι η αληθεια (μας την εφαγε ο αλητης ο Φασμπεντε) :P

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stryder είπε

Ενώ πραγματικά φαίνεται ότι έχουν μελετήσει πολύ το reboot του 2013, δεν είμαι σύμφωνος ούτε με την ηθοποιό αλλά ούτε με την προσπάθεια. Η Alicia Vikander γενικά θεωρείτε όμορφη κοπέλα αν και εμένα δεν μου αρέσει αλλά ρε παιδιά Lara δεν είναι.

Μπορεί να φάω τα λόγια μου όταν βγει και να με εντυπωσιάσει αλλά αμφιβάλω, ύστερα από την ήτα  που βίωσα με το Assassin's cred με τον  Michael Fassbender είμαι πλέων σίγουρος ότι τα video games όσο πετυχημένα και να είναι  πρέπει να μένουν στην κονσόλα μαζί με τα dualshock αν πάνε pop-corn και μεγάλη οθόνη, το πράγμα σοβαρεύει και η συνέπειες ολέθριες.  

Παρόλα αυτά συμφωνείτε με την απόφαση να γίνει το rebbot του 2013 ταινία ?

Πιστεύω αν είχανε κάνει πχ το Tomb Raider Anniversary θα ήταν μια πολύ ποιο πετυχημένη προσπάθεια να δείξουν τηn Lara σε σχετικά μικρότερη ηλικία και στα αρχικά της βήματα και θα μπορούσαν να '' παίξουν ΄΄ και ποιο πολύ με κάποια flash points πώς έγινε εν τέλει η Lara Croft που όλοι ξέρουμε. 

Ίσως κάτι τέτοιο βέβαια να ήταν προτιμότερο για κάποιος gamers παλιάς κοπής όπως εγώ και όχι για το γενικό σύνολο οπότε καταλαβαίνω.

όπως και να έχει η ταινία έρχεται, ας σταυρώσουμε τα δάχτυλα μας να βγει ικανοποιητική και γιατί όχι ακόμα και απολαυστική.  :)

 

Σαν να διαβαζεις ενα βιβλιο και να το βλεπεις ταινια μετα ενα πραμα ας πουμε; Εκει τα πραγματα ειναι χειροτερα γιατι τον κοσμο τον εχεις χτισει εσυ ιδανικα στο μυαλο σου.. ;)

Η ταινια ομως πρεπει να βγει τωρα να αρεσει σε ολους δυσκολο.. Για αυτο και η πιο σαφης επιλογη ειναι πας κοντα στο παιχνιδι και το κανεις να μοιαζει με αυτο οσο περισσοτερο μπορεις. Η καινουρια Λαρα ειναι πιο μικρη,πιο ευαισθητη οχι τοσο ματσο οσο η αλλη μαθαινει ακομη και νομιζω οτι η Βικαντερ της ταιριαζει γαντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το trailer δείχνει καλό και η ταινία όπως φαίνεται βαδίζει πιστά στα χνάρια του παιχνιδιού ναι χρειάζεται ενα upgrade στό είδος και την λάρα να είναι πιο ευκίνητη κλπ και να μην βάλουν κάποια να μοιάζει με μοντέλο αλλά την Angelina στόν ρόλο την αγαπάμε γιατί είχε αυτό το γαλαζοαίματο στυλάκι και φάτσα,τώρα σαν ταινία θα την δούμε και μπορεί να είναι καλή αλλά κάτι δεν μου πάει στήν Λάρα αυτή δεν είναι μόνο τα boobs που λείπουν είναι και λίγο σαν Αλογο ρε παιδιά,δέστε σβέρκο.. :)

tomb-raider-neck-memes-01-480x320.jpg

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stryder είπε

Ενώ πραγματικά φαίνεται ότι έχουν μελετήσει πολύ το reboot του 2013, δεν είμαι σύμφωνος ούτε με την ηθοποιό αλλά ούτε με την προσπάθεια. Η Alicia Vikander γενικά θεωρείτε όμορφη κοπέλα αν και εμένα δεν μου αρέσει αλλά ρε παιδιά Lara δεν είναι.

Μπορεί να φάω τα λόγια μου όταν βγει και να με εντυπωσιάσει αλλά αμφιβάλω, ύστερα από την ήτα  που βίωσα με το Assassin's cred με τον  Michael Fassbender είμαι πλέων σίγουρος ότι τα video games όσο πετυχημένα και να είναι  πρέπει να μένουν στην κονσόλα μαζί με τα dualshock αν πάνε pop-corn και μεγάλη οθόνη, το πράγμα σοβαρεύει και η συνέπειες ολέθριες.  

Παρόλα αυτά συμφωνείτε με την απόφαση να γίνει το rebbot του 2013 ταινία ?

Πιστεύω αν είχανε κάνει πχ το Tomb Raider Anniversary θα ήταν μια πολύ ποιο πετυχημένη προσπάθεια να δείξουν τηn Lara σε σχετικά μικρότερη ηλικία και στα αρχικά της βήματα και θα μπορούσαν να '' παίξουν ΄΄ και ποιο πολύ με κάποια flash points πώς έγινε εν τέλει η Lara Croft που όλοι ξέρουμε. 

Ίσως κάτι τέτοιο βέβαια να ήταν προτιμότερο για κάποιος gamers παλιάς κοπής όπως εγώ και όχι για το γενικό σύνολο οπότε καταλαβαίνω.

όπως και να έχει η ταινία έρχεται, ας σταυρώσουμε τα δάχτυλα μας να βγει ικανοποιητική και γιατί όχι ακόμα και απολαυστική.  :)

Ειναι λιγο δυσκολο να μεταφερεις την διαδραστικοτητα ενος παιχνιδιου στην μεγαλη οθονη εκτος αν πρωτοπωρησεις που ειναι φαινομενο σπανιο. Τωρα οπως και καθετι στην ζωη ολα ειναι υποκειμενικα... Μου αρεσει πχ εμενα η κοπελιτσα αυτη πολυ περισσοτερο σε σχεση με την Jolie(προσοχη δεν θελω υβρεις - γουστα ειναι), δινει στην Lara κατι το γηινο και ευμεταβλητο. Οσον αφορα το Assassins' Θα προτιμουσα καποιον λιγοτερο "βαρβατιλα" τυπο ηθοποιου αν και ο Fassbender και η ταινια μου αρεσε.....

Βεβαια οπως γινεται τελευταια κραταω μικρο καλαθι ως προς "απολαυστικη" ταινια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Συμφωνω.. Πλεον ταινια και παιχνιδι (reboot) εχουν ευθυγραμμιστει. Εβλεπα το τρειλερ και δεν μπορουσα να μην προσεξω τις ομοιοτητες σε εικονα,ηχο,κινημοτογραφια,καστ και δραση.

Και εχω και ενα soft spot για την Βικαντερ ειναι η αληθεια (μας την εφαγε ο αλητης ο Φασμπεντε) :P

Δεν σε φοβαμαι ο Fassbender δεν εχει περιθωρια νικης αν η Βικαντερ ερθει προς τα μερη μας, καλα αν εΡΘΕΙ Λαρισα ειναι δικη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Mafariel είπε

Ειναι λιγο δυσκολο να μεταφερεις την διαδραστικοτητα ενος παιχνιδιου στην μεγαλη οθονη εκτος αν πρωτοπωρησεις που ειναι φαινομενο σπανιο. Τωρα οπως και καθετι στην ζωη ολα ειναι υποκειμενικα... Μου αρεσει πχ εμενα η κοπελιτσα αυτη πολυ περισσοτερο σε σχεση με την Jolie(προσοχη δεν θελω υβρεις - γουστα ειναι), δινει στην Lara κατι το γηινο και ευμεταβλητο. Οσον αφορα το Assassins' Θα προτιμουσα καποιον λιγοτερο "βαρβατιλα" τυπο ηθοποιου αν και ο Fassbender και η ταινια μου αρεσε.....

Βεβαια οπως γινεται τελευταια κραταω μικρο καλαθι ως προς "απολαυστικη" ταινια.....

χαχαχα απολύτως σεβαστή η γνώμη σου φίλε μου και για κανέναν λόγο δεν θα σε πρόσβαλα που δεν σου αρέσει το ίδιο η Jolie αν και με πόνεσες :P , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Σαν να διαβαζεις ενα βιβλιο και να το βλεπεις ταινια μετα ενα πραμα ας πουμε; Εκει τα πραγματα ειναι χειροτερα γιατι τον κοσμο τον εχεις χτισει εσυ ιδανικα στο μυαλο σου.. ;)

Η ταινια ομως πρεπει να βγει τωρα να αρεσει σε ολους δυσκολο.. Για αυτο και η πιο σαφης επιλογη ειναι πας κοντα στο παιχνιδι και το κανεις να μοιαζει με αυτο οσο περισσοτερο μπορεις. Η καινουρια Λαρα ειναι πιο μικρη,πιο ευαισθητη οχι τοσο ματσο οσο η αλλη μαθαινει ακομη και νομιζω οτι η Βικαντερ της ταιριαζει γαντι.

Συμφωνώ απολύτως με την γνώμη σου την σέβομαι και σε ευχαριστώ που σχολίασες φίλε μου, δεν αντιλέγω ως προς το σκεπτικό σου είναι άψογο και άρτια δομημένο απλά πιστεύω αυτά που τόσο σωστά μοιράστηκες θα ταίριαζαν καλύτερα σε μια ταινία σαν το Tomb Raider Anniversary παρά αυτό, αλλά φυσικά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικά  η γνώμη μου ίσως επειδή έχω συνηθίσει μια ποιο παλιά έκδοση της Lara. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσκαρ έχει πάρει η κοπέλα και έχουμε τον άλλον τον καραγκιόζη να λέει πως επειδή δεν έχει βυζια μάλλον την διάλεξαν επειδή πήγε με τον παραγωγό... Ααα ρε σπεσιαλιστες του insomnia! Πόσα χρόνια ακόμα θα σα τρώμε στην μούρη αναρωτιέμαι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...