Προς το περιεχόμενο

«Μπλόκο» από την ΕΕΤΤ στις αυξήσεις στα τιμολόγια κινητών και σταθερών


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημά με της εταιρείες προώθηση προϊόντων είναι ότι καλούν ότι ώρα θέλουν και μιλάμε για μεσημεριανές ώρες  και η αυθάδεια τους μερικές φορές σε όλο της το μεγαλείο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, driverpit είπε

Το πρόβλημά με της εταιρείες προώθηση προϊόντων είναι ότι καλούν ότι ώρα θέλουν και μιλάμε για μεσημεριανές ώρες  και η αυθάδεια τους μερικές φορές σε όλο της το μεγαλείο.

 

Δεν υπάρχει κοινή ώρα που να βολεύει όλους τους ανθρώπους.. Εμένα το μεσημέρι μια χαρά μπορεί να με βολεύει να μιλήσω, και να θεωρώ ενοχλητική την κλήση το απόγευμα ή το πρωί. Η λύση είναι το άρθρο 11, όπως έγραψα προηγουμένως. 

Απλά μην ξεχνάτε πως πίσω από την γραμμή είναι ένας άνθρωπος, με οικογένεια, χρέη, άγχη, υποχρεώσεις, ανασφάλειες.. Δεν διαλέγουν το ωράριο και δεν διαλέγουν ποιο νούμερο θα καλέσουν κάθε στιγμή. Επίσης η εκπαίδευσή τους πάνω στο κομμάτι των πωλήσεων μάλλον είναι ένα manual με έτοιμες απαντήσεις σε τυχόν ερωτήσεις ή θέματα που θίγει ο υποψήφιος πελάτης. Μην ξεσπάτε πάνω τους :-)  

Εφόσον κάποιος (για δικούς του λόγους) δεν θέλει να διαγραφεί από τους καταλόγους, αρκεί ένα "Ευχαριστώ πολύ, δεν ενδιαφέρομαι" είναι αρκετό (και για τους λίγο πιο πιεστικούς "Ανανέωσα πρόσφατα το συμβόλαιο και πήρα το καινούριο iPhone X, οπότε δεν μπορεί να σπάσει" 

Επεξ/σία από christos4
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το δυστυχες του θεματος ειναι οτι η αλλαγη σε υπαρχοντα συμβόλαια ειναι καθόλα νομιμη. Ηθικη δεν ειναι, αλλα οι οροι αναγράφουν ξεκαθαρα "Σύμφωνα με τους όρους σύμβασης και τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο" ή κατι αναλογο, που στην ουσια υπογραφουμε οτι δεσμευόμαστε για υπηρεσια, αλλα όχι για το κοστος της.

Διακοπή συμβολαιου και ας μαθουμε να μιλάμε λιγότερο, γιατι και σε καρτα να το γυρισουμε ολοι, θα τις πανε αυτες στο θεο.

Επεξ/σία από Lied
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω διαβάσει τις προηγ σελιδες,έχω μια απλή ερώτηση.Εγω σαν συνδρομητής wind μπορώ να προσβάλλω την σύμβαση χωρίς να πληρώσω επιπλέον χρήματα βάση μόνο  αυτό το ΦΕΚ του ΕΕΤΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ziaba είπε

τα 300€ συμφωνώ είναι λίγα άλλα όχι και δύσκολή δουλεία μάλλον δεν έχεις ιδέα από δύσκολες δούλες

Μια χαρά δύσκολη είναι. Υπόψη ότι στη δυσκολία συμπεριλαμβάνεται και το  γεγονός ότι αποκτάς μηδενικά skills, έχεις μηδενικές πιθανότητες εξέλιξης αν δεν έχεις μπάρμπα και ο χρόνος που το κάνεις όσο περισσότερο γίνεται τόσο περισσότερο βαλτώνεις και δεν μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο. Ακόμα και γκαρσόνι να πάρω (που είναι πολύ δυσκολότερη δουλειά) έχει την πιθανότητα να φτιάξει ένα δικό του φαγάδικο ή καφέ σε βάθος χρόνου. Στο τηλεφωνικό κέντρο μετά από Χ βάθος χρόνου τι θα έχεις αποκτήσει για να πας παρακάτω; 

Ναι η δουλειά είναι δύσκολη γιατί είναι κακοπληρωμένη με παράλογες και αντικρουόμενες απαιτήσεις και στόχους διεύθυνσης. Δεν έχεις φυσικά σωματική κούραση, ούτε δουλεύεις κάτω από τον ήλιο ούτε ανάμεσα σε εκατοντάδες κόσμο αλλά η ψυχολογική φόρτιση και πόλεμος που σου ασκούν οι leaders και ο κάθε υπεύθυνος τμήματος δεν την λες και λίγη. Γι αυτό άλλωστε και βλέπεις ότι ανά 10 που προσλαμβάνουν οι 9 παραιτούνται εντός του πρώτου χρόνου. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 minutes ago, Lied said:

Και το δυστυχες του θεματος ειναι οτι η αλλαγη σε υπαρχοντα συμβόλαια ειναι καθόλα νομιμη

Από 6 Δεκεμβρίου και μετά είναι παράνομη σε υπάρχοντα συμβόλαια ορισμένου χρόνου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Lied είπε

Διακοπή συμβολαιου και ας μαθουμε να μιλάμε λιγότερο, γιατι και σε καρτα να το γυρισουμε ολοι, θα τις πανε αυτες στο θεο.

Αυτό ακριβώς, διαβάζω ορισμένους "κάρτα και να βάλουνε τα συμβόλαια τους εκεί που ξέρουν" λες και οι κάρτες είναι κάτι το μαγικό και δεν τα βγάζουν οι ίδιες οι εταιρίες. Αν δουν ότι τα λεφτά δεν βγαίνουν δεν το έχουν σε τίποτα να αλλάξουν την εμπορική πολιτική τους και να χρειάζεσαι μετά με το στανιό κάθε μήνα ανανέωση με μίνιμουμ ανανέωσης κάρτας τα 20-25-30 ευρώ, όσο θέλει ο πάροχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Lied said:

Tell me more! EETT?

Το γράφει στην είδηση, δεν την διάβασες? Η 2η (και μεγαλύτερη) παράγραφος σε αυτό αναφέρεται...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, christos4 είπε

Δεν υπάρχει κοινή ώρα που να βολεύει όλους τους ανθρώπους.. Εμένα το μεσημέρι μια χαρά μπορεί να με βολεύει να μιλήσω, και να θεωρώ ενοχλητική την κλήση το απόγευμα ή το πρωί. Η λύση είναι το άρθρο 11, όπως έγραψα προηγουμένως. Μην ξεσπάτε πάνω τους :-)  

Εσένα μπορεί να σε βολεύει μεσημέρι έμενα όχι όπως και πολλούς άλλους ο τρόπος που προσεγγίζουν έναν πελάτη για μένα είναι στην καλύτερή περίπτωση είναι απαράδεκτος  12 κλήσεις μέσα μια ώρα μου σπάσανε τα νεύρα μου μεσημεριάτικο το σήκωσα το τηλέφωνο περίμενα να απαντήσει και τον στόλισα με ότι κοσμητικό επίθετο υπήρχε.

Εγώ έτσι αντιδρώ στου επίμονους και τούς αγενής η ευγένεια μου έχει χαθεί προ πολλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά οδηγία για να προχωρήσουμε και εμείς οι καμένοι και να "διακόψουμε" ή να επαναφέρουμε τους λογαριασμούς στα

αρχικά ποσά , υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει τώρα τελευταία ... και αν ναι , τι χρειάζεται και πως .... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, driverpit είπε

Εσένα μπορεί να σε βολεύει μεσημέρι έμενα όχι όπως και πολλούς άλλους ο τρόπος που προσεγγίζουν έναν πελάτη για μένα είναι στην καλύτερή περίπτωση είναι απαράδεκτος  12 κλήσεις μέσα μια ώρα μου σπάσανε τα νεύρα μου μεσημεριάτικο το σήκωσα το τηλέφωνο περίμενα να απαντήσει και τον στόλισα με ότι κοσμητικό επίθετο υπήρχε.

Εγώ έτσι αντιδρώ στου επίμονους και τούς αγενής η ευγένεια μου έχει χαθεί προ πολλού. 

Την πρωτη δεν μπορούσες να απαντήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα τηλέφωνο την wind και είπαν όπως λέει κ το άρθρο ότι ο νόμος βγήκε 6 Δεκεμβρίου και μεις τις αυξήσεις τις κάναμε 14 Νοεμβρίου και δεν τους πιάνει ο νόμος. Μα καλά είναι δυνατόν να την γλιτώσουν πάλι επειδή κάναν τις αυξήσεις νωρίτερα και πρόλαβαν τον νόμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...