Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη κλωνοποίηση μαϊμούδων στην Κίνα “σπάει” τεχνολογικά το φράγμα για τη δημιουργία ανθρώπινων κλώνων


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, nectons said:

Απορώ πραγματικά όλοι εσείς οι άΘεοι για ποιο λόγο εφόσον δεν πιστεύετε σε τίποτε ασχολείστε με αυτά που λένε η γράφουν οι πιστοί? Γιατί πάντα σε κάθε παρόμοιο ζήτημα θεωρείται ότι προσπαθούμε να σας προσηλυτίσουμε? Δεν έχουμε ελευθερία άποψης και δημοκρατία να πει κανείς την γνώμη του? Γιατί τόσο ζόρι? Δεν το κατάλαβα ποτέ!

Tην ιδια δημοκρατια που χρησιμοποιησες για να πεις την γνωμη σου χρησιμοποιησα και εγω. Η μονο εσυ την εχεις?

Οσο το γιατι ασχολουμαστε, ασχολουμαι με οποιονδηποτε διαλαλει δημοσια μη αληθη γεγονοτα. Οι λογοι προφανεις, αλλα αν δεν τους καταλαβαινεις ζητα μου να στους πω

PS1. Παντως αν οντως θες να σου μιλησει ο θεος σφαξε 5-6 αρνια προς τιμην του και θα σε επισκεφτει στο ονειρο σου. Ο μωυσης που το εκανε επιασε

Επεξ/σία από strawman
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, strawman είπε

Tην ιδια δημοκρατια που χρησιμοποιησες για να πεις την γνωμη σου χρησιμοποιησα και εγω. Η μονο εσυ την εχεις?

Οσο το γιατι ασχολουμαστε, ασχολουμαι με οποιονδηποτε διαλαλει δημοσια μη αληθη γεγονοτα. Οι λογοι προφανεις, αλλα αν δεν τους καταλαβαινεις ζητα μου να στους πω

Δεν είπα να μην πεις την γνώμη σου. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι ΓΙΑΤΙ είσαι τόσο επιθετικός. Θέλω να πω ρε παιδί μου οκ δεν πιστεύεις στον Θεό... γιατί είσαι τόσο επιθετικός στην απιστία σου και ασχολείσαι τόσο αφού δεν πιστεύεις σε αυτόν?

Όσο για το αν θα σου ζητήσω να μου πεις το οτιδήποτε δεν θα το κάνω, αν και ακούω και ένα παιδάκι 3 χρονών και πάντα είμαι ανοικτός σε όλα, για τον απλό λόγο ότι είσαι θρασύς προσβλητικός στενόμυαλος και αδύναμος χαρακτήρας οπότε η άποψή σου είναι σίγουρο ότι θα είναι χαμηλού ενδιαφέροντος και περιεχομένου.

Σου εύχομαι και σένα ολόψυχα να βρεις το δρόμο σου και να σε αξιώσει να νιώσεις την ύπαρξή Του. Αν ποτέ γίνει αυτό θα θυμηθείς τα λόγια μου!!!

 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, nectons said:

Δεν είπα να μην πεις την γνώμη σου. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι ΓΙΑΤΙ είσαι τόσο επιθετικός. Θέλω να πω ρε παιδί μου οκ δεν πιστεύεις στον Θεό... γιατί είσαι τόσο επιθετικός στην απιστία σου και ασχολείσαι τόσο αφού δεν πιστεύεις σε αυτόν?

Όσο για το αν θα σου ζητήσω να μου πεις το οτιδήποτε δεν θα το κάνω, αν και ακούω και ένα παιδάκι 3 χρονών και πάντα είμαι ανοικτός σε όλα, για τον απλό λόγο ότι είσαι θρασύς προσβλητικός στενόμυαλος και αδύναμος χαρακτήρας οπότε η άποψή σου είναι σίγουρο ότι θα είναι χαμηλού ενδιαφέροντος και περιεχομένου.

Σου εύχομαι και σένα ολόψυχα να βρεις το δρόμο σου και να σε αξιώσει να νιώσεις την ύπαρξή Του. Αν ποτέ γίνει αυτό θα θυμηθείς τα λόγια μου!!!

Ουτε θρασυς ουτε προσβλητικος. Σε ρωτησα αν στα ειπε ο ιδιος η τα βγαλες απτο κεφαλι σου. Μου απαντησες το 2ο. Ε μετα απο αυτο ποση κατανοηση να δειξω? Δεν ειμαι θεμα αν πιστευω η οχι, μιας η σταση μου δεν εχει να κανει με τον θεο. Εχει να κανει με οποιονδηποτε διαλαλει μη αληθη γεγονοτα. Τοσο απλα. Νομιζω πως και εσυ την ιδια σταση θα ειχες αν ερχομουν να διαλαλησω για ιπταμενους γαιδαρους και πρασινα αλογα.

Προφανως δεν θελει να νιωσω την υπαρξη του, αλλιως δεν την γνωριζα ηδη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο insomnia όλα θα τα δει κανείς. Θρησκευτικά ρομπότ, συνομωσιολόγους, τρολ ,απ όλα έχει το καλάθι. Εκτός αν είναι όλοι τρολ. Εκεί απλά βγάζω το καπέλο μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεία! Ηδη η ανθρώπινη ευφυια μειώνετε καθημερινά λογο της τεχνολογίας

(ασε να μην μιλήσουμε για την Ελληνικη γλωσσα, συντακτικό, εκει ειναι για αυτοκτονία!! και πρωτος εγω!!)

οι νεες γενιες πανε κατα διαολου λογο παλι της τεχνολογιας

ε, τι πειράζει. μαζι με τα ρομποτ που θα μας σκλαβώσουν... ας τρωμε και καμια φαπα από τους κλώνους που θα μας σέρνουν στα ορυχεία του φεγγαριού!!!

(μην παρεξηγείτε, ήπια πολυ καφε το πρωι :P )

 

p.s. καποιος εγραψε στο φορουμ τη φραση: "....και πράσινα άλογα..."

με απόλυτο σεβασμό στο φιλο, δεν φταίει αυτος. ειναι παντου γραμμενο λάθος!!

Το σωστο ειναι "πρασσειν α-λογα"     δλδ    κανει πραγματα που δεν λέγονται!!

3 λεπτά πριν, Human Soul είπε

Στο insomnia όλα θα τα δει κανείς. Θρησκευτικά ρομπότ, συνομωσιολόγους, τρολ ,απ όλα έχει το καλάθι. Εκτός αν είναι όλοι τρολ. Εκεί απλά βγάζω το καπέλο μου.

να δείξω μια συμπάθεια στα Elves? σε πειράζει;;;

χαχαχαχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Expecto Patronum said:

Όπως;

Δεν ξερεις τι ειναι ενα μη αληθες γεγονος? 

 Όταν αυτή η κοινή σύμβαση αφορά ένα μεγάλο σύνολο ανθρώπων, όταν δηλαδή «όλοι» αντιλαμβάνονται κάτι με όμοιο τρόπο, τότε η κοινή αυτή σύμβαση γίνεται αποδεκτή ως αλήθεια

Το αναποδο απο το απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, strawman είπε

Δεν ξερεις τι ειναι ενα μη αληθες γεγονος? 

 Όταν αυτή η κοινή σύμβαση αφορά ένα μεγάλο σύνολο ανθρώπων, όταν δηλαδή «όλοι» αντιλαμβάνονται κάτι με όμοιο τρόπο, τότε η κοινή αυτή σύμβαση γίνεται αποδεκτή ως αλήθεια

Το αναποδο απο το απο πανω.

Όπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, strawman είπε

Ουτε θρασυς ουτε προσβλητικος. Σε ρωτησα αν στα ειπε ο ιδιος η τα βγαλες απτο κεφαλι σου. Μου απαντησες το 2ο. Ε μετα απο αυτο ποση κατανοηση να δειξω? Δεν ειμαι θεμα αν πιστευω η οχι, μιας η σταση μου δεν εχει να κανει με τον θεο. Εχει να κανει με οποιονδηποτε διαλαλει μη αληθη γεγονοτα. Τοσο απλα. Νομιζω πως και εσυ την ιδια σταση θα ειχες αν ερχομουν να διαλαλησω για ιπταμενους γαιδαρους και πρασινα αλογα.

Προφανως δεν θελει να νιωσω την υπαρξη του, αλλιως δεν την γνωριζα ηδη.

Που σημαίνει ότι είσαι προσβλητικός και είρωνας μαζί εφόσον δεν πιστεύεις στην ύπαρξή Του και εγώ δεν έχω βγάλει τίποτε από το κεφάλι μου. 

Κατανόηση δεν μπορείς να δείξεις διότι είσαι ΑΝΙΚΑΝΟΣ. 

Επίσης ποια είναι τα "μη αληθή" γεγονότα που έγραψα σε παρακαλώ να μου πεις. 

Το αν είσαι ιπτάμενος η πράσινος εσύ αυτό δεν με ενδιαφέρει καθόλου πίστεψέ με.

Δεν έχει να κάνει με το τι Θέλει ο Θεός φίλε μου. Έχει να κάνει με σένα μόνον. Πόσο είσαι ικανός η όχι για να καταλάβεις την ύπαρξη του. Και προς το παρόν δεν είσαι. 

Ποτέ όμως δεν είναι αργά. Όλοι μπορούν και πρέπει να νιώσουν την ύπαρξή Του. 

Και επιτέλους ρε φίλε.. βάλε και κανένα τόνο. Να είσαι άπιστος το καταλαβαίνω.. ΄έλεος μου βγήκαν τα μάτια..

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, strawman είπε

Οπως οτι πεταει ο γαιδαρος

Άν του βάλεις φτερά πετάει. Γιατί όχι;

Ή άν τον ρίξεις απο κανά γκρεμό στιγμιαίως θα πετάξει.

Όπως; Ο ορισμός σου μπάζει τελείως.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Human Soul είπε

Στο insomnia όλα θα τα δει κανείς. Θρησκευτικά ρομπότ, συνομωσιολόγους, τρολ ,απ όλα έχει το καλάθι. Εκτός αν είναι όλοι τρολ. Εκεί απλά βγάζω το καπέλο μου.

(μιας και είμαστε offtopic)

Ως επι το πλείστον έχει αυτούς που γράφουν όταν τελειώνουν το σχολείο, κάποιους που έχουν καεί από τις πολλές ταινίες και παιχνίδια και νομίζουν πως η πραγματικότητα είναι η ντουλάπα τους που βγάζει στη Νάρνια και κάποιους που το IQ τους σταματάει και τελειώνει στο ότι μπήκαν σε ένα θέμα σχετικό με την κλωνοποίηση για να γράψουν για κινέζικα κινητά (IQ αμοιβάδας δηλαδή).


Υπαρχουν φυσικά και εκείνοι που απαντούν σοβαρά αλλά είναι δυστυχώς η μειοψηφία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, nectons said:

Που σημαίνει ότι είσαι προσβλητικός και είρωνας μαζί εφόσον δεν πιστεύεις στην ύπαρξή Του και εγώ δεν έχω βγάλει τίποτε από το κεφάλι μου. 

Κατανόηση δεν μπορείς να δείξεις διότι είσαι ΑΝΙΚΑΝΟΣ. 

Επίσης ποια είναι τα "μη αληθή" γεγονότα που έγραψα σε παρακαλώ να μου πεις. 

Το αν είσαι ιπτάμενος η πράσινος εσύ αυτό δεν με ενδιαφέρει καθόλου πίστεψέ με.

Δεν έχει να κάνει με το τι Θέλει ο Θεός φίλε μου. Έχει να κάνει με σένα μόνον. Πόσο είσαι ικανός η όχι για να καταλάβεις την ύπαρξη του. Και προς το παρόν δεν είσαι. 

Ποτέ όμως δεν είναι αργά. Όλοι μπορούν και πρέπει να νιώσουν την ύπαρξή Του. 

Και επιτέλους ρε φίλε.. βάλε και κανένα τόνο. Να είσαι άπιστος το καταλαβαίνω.. ΄έλεος μου βγήκαν τα μάτια..

Εσυ ο ιδιος παραδεχτηκες οτι τα βγαλες απτο κεφαλι σου 2-3 ποστ πιο πισω....

Τα μη αληθη γεγονοτα (δηλαδη γεγονοτα που δεν ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι αληθεια) ειναι οτι ο θεος ειναι ενας και οτι δεν θελει να τον μιμουαστε.

Παντως αν υπαρχει θεος σιγουρα ειναι ικανος να με πεισει για την υπαρξη του, αρα το μονο συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι δεν θελει να γνωριζω οτι υπαρχει.

Τωρα το γιατι ΠΡΕΠΕΙ να νιωσουν ολοι την υπαρξη του δεν το καταλαβαινω. Αλλιως τι? Θα μας κανει κοτοσουπα στην κολαση?

1 minute ago, Expecto Patronum said:

Άν του βάλεις φτερά πετάει. Γιατί όχι;

Ή άν τον ρίξεις απο κανά γκρεμό στιγμιαίως θα πετάξει.

Όπως; Ο ορισμός σου μπάζει τελείως.

Προφανως οι δικοι σου ορισμοι μπαζουν, μιας και ουτε τον ορισμο του γαιδαρου εχεις καταλαβει ουτε της πτησης. Αν στο γαιδαρο βαλεις φτερα, δεν ειναι γαιδαρος. Αν τον πεταξεις απτο γκρεμο δεν πεταει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...