Προς το περιεχόμενο

Το PlayStation 4 σύντομα θα ξεπεράσει σε πωλήσεις το PlayStation 3


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Στο online κομμάτι αν και έχουν φτιάξει αρκετά το δίκτυο απο τα χάλια που είχε την εποχή του PS3,παραμένει  σαφώς καλύτερη η υπηρεσία του Live,από κει και πέρα παιχνίδια υπάρχουν ΚΑΙ στίς 2 κονσόλες,το θέμα είναι ποιά παιχνίδια θα παίζεις περισσότερο,και αν θέλεις οποσδήποτε ορισμένα αποκλειστικά του Ps4 που απο τα charts πωλήσεων είδαμε πως είναι 1 στα τοπ 10 παιχνίδια που παίζει γενικά  ο κόσμος,η αν θέλεις τα υπόλειπα multi και κάποια αποκλειστικά άκα Forza η PUBG η Gears το PUBG ας μην το υποτιμούμε,γιατί είναι απο τα κορυφαία online αυτή την στιγμή,άλλο αν δεν αρέσει σε όλους,τα frames είναι συνήθως λίγα είναι για ένα διάστημα όταν πέφτουν απο το αεροπλάνο ολοι οι παίκτες όταν πρωτοπάς σε κάποια περιοχή μετά ανεβαίνουν αρκετά και βέβαια είναι Beta και δεν έχουν κάνει ακόμα optimization όπως γνωρίζουν ότι γινότανε πολύ καιρό όσοι το είχαν στο PC μέχρι που το έστρωσαν με τα τελευταία patch.

Σωστά όσα λες, το θέμα είναι ότι στο PS4 έχεις ένα σκασμό exclusives που πιάνουν σχεδόν κάθε είδος, από υπέροχα Indies (Journey) μέχρι rpg, action, platforms, soul και ένα σωρό άλλα. Δεν απευθύνονται σε όλους άλλα κάθε χρήστης θα βρει κάτι να παίξει εκει...μόνο με τα Exclusives την βγάζεις μια χαρά στο Ps4....και αυτός είναι ο βασικός λόγος που πουλάει...

Προσωπικά το είχα όπως ξαναείπα το Xbox, έπαιξα 3-4 παιχνίδια και το έδωσα, δεν είχε νόημα να το κρατήσω και δυστυχώς έχανε κατά κράτος στην ποικιλία και ποιότητα των παιχνιδιών μπροστά στο ps4......και εκει είναι όλο το ζουμί και ο τομές που χαντακώθηκε το xbox.....δεν έγινε και τίποτα η ζωή συνεχίζεται, η microsoft είναι τεράστια εταιρία και στην επόμενη γενιά ίσως να το δει καλύτερα το θέμα με τα exclusives...

Επεξ/σία από karamela693
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Σωστά όσα λες, το θέμα είναι ότι στο PS4 έχεις ένα σκασμό exclusives που πιάνουν σχεδόν κάθε είδος, από υπέροχα Indies (Journey) μέχρι rpg, action, platforms, soul και ένα σωρό άλλα. Δεν απευθύνονται σε όλους άλλα κάθε χρήστης θα βρει κάτι να παίξει εκει...μόνο με τα Exclusives την βγάζεις μια χαρά στο Ps4....και αυτός είναι ο βασικός λόγος που πουλάει...

Προσωπικά το είχα όπως ξαναείπα το Xbox, έπαιξα 3-4 παιχνίδια και το έδωσα, δεν είχε νόημα να το κρατήσω και δυστυχώς έχανε κατά κράτος στην ποικιλία και ποιότητα των παιχνιδιών μπροστά στο ps4......και εκει είναι όλο το ζουμί και ο τομές που χαντακώθηκε το xbox.....δεν έγινε και τίποτα η ζωή συνεχίζεται, η microsoft είναι τεράστια εταιρία και στην επόμενη γενιά ίσως να το δει καλύτερα το θέμα με τα exclusives...

Κ ζήσαν αυτοί καλά κ εσύ είσαι χαρούμενος. Κ μεις το ίδιο. Καληνύχτα. Πάω για pubg.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, TechnoV είπε

Κ ζήσαν αυτοί καλά κ εσύ είσαι χαρούμενος. Κ μεις το ίδιο. Καληνύχτα. Πάω για pubg.

Πήγαινε, αν στραβωθείς από τα δεκαετίας γραφικά και τα 15fps του pubg έχω καλό οφθαλμίατρο πάντως...χαρά στο κουράγιο σου που το παίζεις στο xbox...ΗΡΩΑΣ....!!!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Πήγαινε, αν στραβωθείς από τα δεκαετίας γραφικά και τα 15fps του pubg έχω καλό οφθαλμίατρο πάντως...χαρά στο κουράγιο σου που το παίζεις στο xbox...ΗΡΩΑΣ....!!!

Πουλα το pro οσο ειναι νωρις. Θα σε παει η γειτονια μεσα για φασαρια με την πλαστικουρα. Τρεχα μη χασεις κανα διαλογο στο uncharted. Ρε κλαιω ρε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TechnoV είπε

Πουλα το pro οσο ειναι νωρις. Θα σε παει η γειτονια μεσα για φασαρια με την πλαστικουρα. Τρεχα μη χασεις κανα διαλογο στο uncharted. Ρε κλαιω ρε!!!

Δεν έχω το pro, έχω το απλό και είναι εντελώς αθόρυβο (slim)....uncharted δεν παίζω άλλα παίζω αυτή την εποχή Horizon, Last Guardian, Shadow of the colosus Και Persona 5 και μου έχουν πέσει τα σαγόνια, είπαμε το ps4 έχει παιχνίδια για όλους....εσύ δεν πήγες να παίξεις pubg?? τι έγινε πόνεσανε τα ματάκια σου από τα 15 fps και είπες να κάνεις διάλειμμα?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Δεν έχω το pro, έχω το απλό και είναι εντελώς αθόρυβο (slim)....uncharted δεν παίζω άλλα παίζω αυτή την εποχή Horizon, Last Guardian, Shadow of the colosus Και Persona 5 και μου έχουν πέσει τα σαγόνια, είπαμε το ps4 έχει παιχνίδια για όλους....εσύ δεν πήγες να παίξεις pubg?? τι έγινε πόνεσανε τα ματάκια σου από τα 15 fps και είπες να κάνεις διάλειμμα?

Και μετα πουλημα ολα. 0 gameplay.  Δες κανα blueray καλυτερα (1080p). Τα βαριεμαι φιλε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TechnoV είπε

Και μετα πουλημα ολα. 0 gameplay.  Δες κανα blueray καλυτερα (1080p). Τα βαριεμαι φιλε. 

Άστο πήγαινε να παίξεις pubg να λειώσεις και άσε τα υπόλοιπα....ένα έχω να σου πω, μόνο το Persona 5 και το Shadow of the colosus αξίζουν χωρίς υπερβολή  όσο όλα τα exclusive παιχνίδια του xbox....

Υ.Γ. Στο persona 5 έχω ξεπεράσει τις 100 ώρες παιχνιδιού, εμπειρία ζωής το παιχνίδι και Gameplay από άλλο ''πλανήτη''....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μετά από πολλές ώρες στα battlefield στα cod απορώ πως παίζεται ρε παιδιά αυτήν την σαχλαμάρα ,το Pubg μιλάμε είναι τριτοκοσμικό :( ποιο καλά να βάλω στο Xbox ένα rainbow six παρά αυτήν την Παπατζα :( εντάξει για της κονσόλες ο καθένας έχει την δικιά του απόψη ,όμως το ότι το Χ είναι ότι ποιο δυνατό ηπαρχει δεν αμφισβητείται . Αλλά ρε παιδιά έλεος με αυτήν την σαχλαμάρα το pubg :( 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, darkman είπε

Πραγματικά μετά από πολλές ώρες στα battlefield στα cod απορώ πως παίζεται ρε παιδιά αυτήν την σαχλαμάρα ,το Pubg μιλάμε είναι τριτοκοσμικό :( ποιο καλά να βάλω στο Xbox ένα rainbow six παρά αυτήν την Παπατζα :( εντάξει για της κονσόλες ο καθένας έχει την δικιά του απόψη ,όμως το ότι το Χ είναι ότι ποιο δυνατό ηπαρχει δεν αμφισβητείται . Αλλά ρε παιδιά έλεος με αυτήν την σαχλαμάρα το pubg :( 

Το έβαλα και εγώ στο pc, 2 ώρες άντεξα....σαν να γύρισα δέκα χρόνια πίσω....Unistall άμεσα και καληνύχτα....αν αυτό είναι που προσφέρει το Xbox δεν απορώ που οι πωλήσεις της κονσόλας είναι χάλια....

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, DeMeLeneTaso said:

Ναι μιλάς για ένα game το οποίο είναι σε preview ακόμα και έχει bugs. 

Δείξε σε μου σε ποσα fps τρέχει στο ps. ΣΕ ΜΗΔΕΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝ. 

Αν μου μιλάς για PC, 100.000 accounts φάγανε Μπαν γιατί έκλεβαν με cheats όποτε για ακόμα μια φορά έχουμε το Xbox σαν καλύτερη επιλογή. 

:)

Στο δικο μου μεταξυ 90 και 144 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έγινε ποιος την έχει πιο μεγάλη. Γράφει ο άλλος για τις πωλήσεις. Οι πωλήσεις φίλε δεν αντικατοπτρίζουν αν ένα προιον για κάποιον είναι καλό ή όχι.

π.χ εμένα και να μου βάλεις 8k βαριέμαι να παίξω το persona ή το uncharted κ κάποια εκατομ. ακόμη που έχουν το one. Όπως εσυ κατουριέσαι πάνω σου όταν βλέπεις τα γραφικά ενος ps exclusive, έτσι κ γω εθίζομαι οταν μπαίνω στο multi του Halo. Τσάμπα συγκρίνεις. Εγώ έδωσα το pro γιατι είχε ενα ανεμιστηρακι για γελια. Δεν αντεχα τον θορυβο. Στο one δεν ακουγεται κιχ.

Είναι ασύγκριτα. Μπες ένα hardcore gears κ θα με θυμηθεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, TechnoV είπε

 Κονσολάρα το pro. Μου κάνανε παρατήρηση επειδή έπαιζε 4k η κονσόλα.

Δυνατά αποκλειστικά. Παίζεις κ διαβάζεις κ εφημερίδα ταυτόχρονα.

 

19 ώρες πριν, TechnoV είπε

Θέλει χέρια το xbox, άστο. Κοίτα μη χάσεις κανά διάλογο στο uncharted. 

Μπες να σε δω κανά multi gears,halo,pubg ή θα δεις ταινιούλα;

Περιμενεις με κουβεντες οπως οι παραπανω να σε παρει κανεις στα σοβαρα?

Γιατι ως γνωστον και για το Uncharted 4 που αναφερεις δεν εχει multiplayer,εχει μονο διαλογους....oh wait....

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...