Προς το περιεχόμενο

Το PlayStation 4 σύντομα θα ξεπεράσει σε πωλήσεις το PlayStation 3


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη χαλιεστε για τα twins αδελφια και τα δυο εχουν με το κιλο microtransactions,bugs,updates, και χρεωση στο online. 
Γελαω οποτε διαβαζω κατι τετοιες διαμαχες.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα ξεχείλωσε ώς συνήθως, η αλήθεια είναι μια, το xbox με τις γραφικάρες του, τα Game pass του, τις τρελές προσφορές του και τις κομψές και αθόρυβες κονσόλες του δεν μπορεί ούτε καν να πλησιάσει το ps4 σε πωλήσεις, και όσο και αν δεν αρέσει σε μερικούς ή δεν το καταλαβαίνουν, οι πωλήσεις στις κονσόλες σχεδόν πάντα δείχνουν την αλήθεια.....τώρα αν για μερικούς gaming είναι ΜΟΝΟ βουτάω το όπλο μου και τρέχω σαν καμένος/μαστουρωμένος σε έναν χάρτη μαζί με άλλους μαστουρωμένους και αλληλοσκοτωνώμαστε χωρίς να υπάρχει αύριο ατελείωτα, με για τους με χαρά τους...αυτό για μένα δεν λέγεται gaming και ευτυχώς που δεν ανήκω σε αυτό το κοινό. Αν είναι να ''καίγομαι'' έτσι δεν χρειάζομαι καν κονσόλα, παίζω candy crash στο κινητό μου με διάρκεια ζωής του παιχνιδιού 3+ χρόνια!! 

7 ώρες πριν, DeMeLeneTaso είπε

Δεν έχω αγαπημένη εταιρία πέρα από την Dell για λάπτοπ και RAW για χαρτάκια :/

Πραγματικά τα λεγόμενα σου δείχνουν πως δεν είσαι πάνω από 14 όποτε κάτσε εκεί παίξε μόνο σου exclusives που τελειώνουν μέσα σε κάτι ώρες και άσε μας με τα One X να παίζουμε τα multiplayers με crossplay με παίκτες του PC και της Nintento σε γραφικά που καμιά κονσόλα της αγαπημένης σου εταιρείας δεν φτάνει. Μόλις έφαγες mute.

Ps: Άλλαξε το nickname σου σε Psycho_Stockhead σου ταιριάζει περισσότερο.

Οτι ναναι πραγματικά...καλή μαστούρα, όταν φτάσεις τους 1.000.000 που έχεις σκοτώσει δώρο από μένα μια κούτα τσιγάρα έτσι για να φτιαχτείς λιγάκι και να το γιορτάσεις....για να πω την αλήθεια και εγώ στα 14-16 καιγόμουν σαν καθυστερημένος σε χάρτες σκοτώνοντας άλλους παίκτες οπότε σε καταλαβαίνω, κάποια στιγμή θα σου περάσει.....

Επεξ/σία από karamela693
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κάψατε αρκετά με αυτήν την ανούσια διαμάχη,περι ορέξεως βέβαια κολοκυθόπιτα και το Ps4 αλλά και το Xbox έχουν παιχνιδάρες και υπάρχουν πολλά παιχνίδια για όλους και στίς 2 κονσόλες και όποιος πει το αντίθετο είναι βαθιά νυχτωμένος.Το Xbox Χ είναι ισχυρότερο,ποιοτικότερο ως hardware με καλύτερη online multiplayer υπηρεσία,ενώ το Ps4-pro μια αξιόλογη κονσόλα,που σίγουρα έχει περισσότερα αποκλειστικά παιχνίδια,που για κάποιους είναι Αρκετά σημαντικό σημείο ενώ για κάποιους άλλους οχι.

Τώρα κατ εμέ δεν έχει σημαντικό λόγο ύπαρξης το Pro γιατί με το Ps4 ήταν καλυμένοι στήν Sony και απλά το έβγαλαν σαν μικρή αναβάθμιση (που παραδόξος δεν μπορεί να παίζει 4kδισκάκια )και για άρμεγμα,δεν μπορούν να φτάσουν σε hardware το Χ,όμωςτο έβγαλαν επειδή πήγαινε καλά σε πωλήσεις το Ps4 και είχε το momentum και κυρίως μόνο και μόνο να κόψουν την φόρα στο Χ.

Ενω το Ps4 με το Pro έχουν ελάχιστες διαφορές ουσιαστικά,το Χ με το one έχει πραγματικά μεγάλες διαφορές και μεγαλύτερη δύναμη και δυνατότητες.

Πιστεύω οτι δεν απέχουν απο την πραγματικότητα αυτά που αναφέρω,συμφωνώ σε πόστ που παρεθέτουν στοιχεία και έχουν κάποια λογική,αλλά αυτά που κατηγορούν παιχνίδια έναντι άλλων δεν τα Πολυ καταλαβαίνω,κάποια είναι πιο σοβαρά κάποια πιο παιδικά κλπ Οκ τι να κάνουμε γούστα είναι αυτά όπως είπα στήν αρχή.Επίσης οι πωλήσεις αγαπητέ Karamela693 που όπως και ο άλλος φίλος πιο πάνω "παθιάζεσαι":-) λές πως σχεδόν πάντα δείχνουν την αλήθεια,επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Ποιά είναι αυτή η αλήθεια που δείχνουν ? και το Wii τα είχε σαρώσει στήν προηγούμενη γενιά και ξεπέρασε και το Xbox και το Ps3 αυτό δείχνει επιτυχία εμπορική,όμως απο την άλλη,δεν μου λέει και τίποτα αφού το είχαν πάρει ολο το casual κοινό,λόγο "motion controls"και fitness και σε μένα καθώς και στούς περισσότερους Core gamers δεν είχε σχεδόν τίποτα να προσφέρει σε σχέση με παιχνίδια που πήραμε η θα αγοράζαμε στα 360 και ps3,υπήρχαν επίσης εκτός απο πολύ καλά παιχνίδια και Ολόκληρες κονσόλες πχ Dreamcast,που ήταν καταπληκτικές και είχαν και πολλές παιχνιδάρες και όμως Για διάφορους λόγους δεν πήγαν καλά εμπορικά οπότε βάσει των παραπάνω δεν μπορούμε να βασιζόμαστε μόνο σε πωλήσεις για την δούμε την "αλήθεια" 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Το κάψατε αρκετά με αυτήν την ανούσια διαμάχη,περι ορέξεως βέβαια κολοκυθόπιτα και το Ps4 αλλά και το Xbox έχουν παιχνιδάρες και υπάρχουν πολλά παιχνίδια για όλους και στίς 2 κονσόλες και όποιος πει το αντίθετο είναι βαθιά νυχτωμένος.Το Xbox Χ είναι ισχυρότερο,ποιοτικότερο ως hardware με καλύτερη online multiplayer υπηρεσία,ενώ το Ps4-pro μια αξιόλογη κονσόλα,που σίγουρα έχει περισσότερα αποκλειστικά παιχνίδια,που για κάποιους είναι Αρκετά σημαντικό σημείο ενώ για κάποιους άλλους οχι.

Τώρα κατ εμέ δεν έχει σημαντικό λόγο ύπαρξης το Pro γιατί με το Ps4 ήταν καλυμένοι στήν Sony και απλά το έβγαλαν σαν μικρή αναβάθμιση (που παραδόξος δεν μπορεί να παίζει 4kδισκάκια )και για άρμεγμα,δεν μπορούν να φτάσουν σε hardware το Χ,όμωςτο έβγαλαν επειδή πήγαινε καλά σε πωλήσεις το Ps4 και είχε το momentum και κυρίως μόνο και μόνο να κόψουν την φόρα στο Χ.

Ενω το Ps4 με το Pro έχουν ελάχιστες διαφορές ουσιαστικά,το Χ με το one έχει πραγματικά μεγάλες διαφορές και μεγαλύτερη δύναμη και δυνατότητες.

Πιστεύω οτι δεν απέχουν απο την πραγματικότητα αυτά που αναφέρω,συμφωνώ σε πόστ που παρεθέτουν στοιχεία και έχουν κάποια λογική,αλλά αυτά που κατηγορούν παιχνίδια έναντι άλλων δεν τα Πολυ καταλαβαίνω,κάποια είναι πιο σοβαρά κάποια πιο παιδικά κλπ Οκ τι να κάνουμε γούστα είναι αυτά όπως είπα στήν αρχή.Επίσης οι πωλήσεις αγαπητέ Karamela693 που όπως και ο άλλος φίλος πιο πάνω "παθιάζεσαι":-) λές πως σχεδόν πάντα δείχνουν την αλήθεια,επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Ποιά είναι αυτή η αλήθεια που δείχνουν ? και το Wii τα είχε σαρώσει στήν προηγούμενη γενιά και ξεπέρασε και το Xbox και το Ps3 αυτό δείχνει επιτυχία εμπορική,όμως απο την άλλη,δεν μου λέει και τίποτα αφού το είχαν πάρει ολο το casual κοινό,λόγο "motion controls"και fitness και σε μένα καθώς και στούς περισσότερους Core gamers δεν είχε σχεδόν τίποτα να προσφέρει σε σχέση με παιχνίδια που πήραμε η θα αγοράζαμε στα 360 και ps3,υπήρχαν επίσης εκτός απο πολύ καλά παιχνίδια και Ολόκληρες κονσόλες πχ Dreamcast,που ήταν καταπληκτικές και είχαν και πολλές παιχνιδάρες και όμως Για διάφορους λόγους δεν πήγαν καλά εμπορικά οπότε βάσει των παραπάνω δεν μπορούμε να βασιζόμαστε μόνο σε πωλήσεις για την δούμε την "αλήθεια" 

Η διάφορα στην ισχύ δεν παίζει κανένα ρόλο, παίζει στην αρχή μιας γενιάς, τώρα το ''παιχνίδι'' χάθηκε για το Xbox, όσο ισχυρό και αν είναι το X ο κόσμος αγοράζει ps4 και καλά κάνει μεταξύ μας. Οπως είπες μέχρι και 4κ blu ray παίζει και συμβατότητα με παλιά παιχνίδια έχει και καλύτερο χειριστήριο έχει και πάλι δεν πουλάει......και πως να πουλάει μόνο με Multiplatforms και ελάχιστα exclusives. Τα παιχνίδια ''κάνουν'' μια κονσόλα και όχι αν έχει αθόρυβο μοτεράκι όπως λένε κάποιοι....

Υ.Γ. Για το Wii κάνεις λάθος, τι να πρωτοθυμηθώ τα 2 φοβερά Zelda, τα 2 επικά Mario Galaxy, το super smash bros, το metroid prime 3, το donkey kong country, Super Paper Mario, Monster hunter, mario kart, madworld, red steel, xenoblade, no more heroes...Και είχε και μπόλικα multiplatforms.....το dreamcast πάλι τι παιχνίδια είχε??? την είχα την κονσόλα και ήταν ότι χειρότερο είχα πάρει ποτέ...κάτι Crazy taxi, ραλάκια και μπασκετάκια θυμάμαι...πέρα από το sonic adventure 2 δεν θυμάμαι καν κάτι άλλο...ναι με το που εξαφανίστηκε η κονσόλα και έκλεισε το τμήμα η Sega έγινε cult Και την εκθειάζουμε όλοι και τι παιχνιδάρες είχε,  άλλα στην πράξη τότε μεταξύ συγγενών και φίλων πουλούσε.. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιός είπε πως δεν πουλάει,μην λέμε οτι θέλουμε φυσικά και πουλάει, απλά οχι τόσο ώστε να φτάσει το κενό και την πρωτοπορία που απέκτησε το Ps4 φυσικά και πουλάει (πλήν ιαπωνίας).

Τώρα που έχει κάνει και το σύστημα στα παιχνίδια αλλά netflix καί είπαν πως θα επικεντρωθούν στα παιχνίδια,πιστεύω θα πάρει αρκετά τα πάνω του όπως είπα έχει πολλά και διάφορα παιχνίδια και με το backwards compatibility που ανέφερες και με τα νέα,Gears Halo Forza Sea of thieves PUBG κλπ τώρα αν κάποια τα παίζεις σε δυνατό PC, δεν αλλάζει κάτι όταν μιλάμε για κονσόλες,που συνήθως θα παίξει κάποιος σε μεγάλη TV και σε 4K HDR αν Βέβαια είναι απο τους "προνομιούχους"

Το Wii εκτός απο κάνα 2 τίτλους δεν είχε παιχνίδια που θα ενδιέφεραν εμένα προσωπικά οχι δεν είχε γενικά τα γνωστά δικά του και δεν είχε multiplatform αφού εκ των πραγμάτων ήταν πολύ πιο αδύναμη κονσόλα απο τις άλλες 2.

Το Dreamcast φίλε μου ίσως δεν είχες προλάβει να το χαρείς όμως είχε πολλές παιχνιδάρες σε μια εποχή που έβλεπες τετράγωνα γραφικά αυτό είχε Arcade perfect παιχνίδια Και οχι μόνο,Μόνο και μόνο το Shenmue 1 και 2 ήταν απίστευτο για την εποχή του θα θυμίσω μερικά ακόμα όπως: Panzer Dragoon,Headhunter,Power stone,Jet set Radio,crazy Taxi (1&2),Ikaruga,Resident Evil:Code Veronica ! Phantasy Star Online που ήταν το πρώτο που έπαιζες απο κονσόλα Online ! Sonic Adventure2,Soul Calibur,Skies of Arcadia κλπ τα οποία είχα λιώσει όλα ! (ενοείται πως το είχα και ήταν απο τις αγαπημένες κονσόλες) αυτά ίσως σου φρεσκάρουν την μνήμη,επίσης είχε και σημαντικές διαφορές και καλύτερη απόδωση σε όλα τα multiplatform.

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, ELMastas said:

Το Wii εκτός απο κάνα 2 τίτλους δεν είχε παιχνίδια που θα ενδιέφεραν εμένα προσωπικά οχι δεν είχε γενικά τα γνωστά δικά του και δεν είχε multiplatform αφού εκ των πραγμάτων ήταν πολύ πιο αδύναμη κονσόλα απο τις άλλες 2.

 

 

Άλλο το δεν είχε παιχνίδια βέβαια και άλλο το δεν είχε κάτι που να σου αρέσει. 

Επίσης μην ξεχνάμε ότι έπαιζε και όλα τα παιχνίδια του GameCube. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Ποιός είπε πως δεν πουλάει,μην λέμε οτι θέλουμε φυσικά και πουλάει, απλά οχι τόσο ώστε να φτάσει το κενό και την πρωτοπορία που απέκτησε το Ps4 φυσικά και πουλάει (πλήν ιαπωνίας).

Τώρα που έχει κάνει και το σύστημα στα παιχνίδια αλλά netflix καί είπαν πως θα επικεντρωθούν στα παιχνίδια,πιστεύω θα πάρει αρκετά τα πάνω του όπως είπα έχει πολλά και διάφορα παιχνίδια και με το backwards compatibility που ανέφερες και με τα νέα,Gears Halo Forza Sea of thieves PUBG κλπ τώρα αν κάποια τα παίζεις σε δυνατό PC, δεν αλλάζει κάτι όταν μιλάμε για κονσόλες,που συνήθως θα παίξει κάποιος σε μεγάλη TV και σε 4K HDR αν Βέβαια είναι απο τους "προνομιούχους"

Το Wii εκτός απο κάνα 2 τίτλους δεν είχε παιχνίδια που θα ενδιέφεραν εμένα προσωπικά οχι δεν είχε γενικά τα γνωστά δικά του και δεν είχε multiplatform αφού εκ των πραγμάτων ήταν πολύ πιο αδύναμη κονσόλα απο τις άλλες 2.

Το Dreamcast φίλε μου ίσως δεν είχες προλάβει να το χαρείς όμως είχε πολλές παιχνιδάρες σε μια εποχή που έβλεπες τετράγωνα γραφικά αυτό είχε Arcade perfect παιχνίδια Και οχι μόνο,Μόνο και μόνο το Shenmue 1 και 2 ήταν απίστευτο για την εποχή του θα θυμίσω μερικά ακόμα όπως: Panzer Dragoon,Headhunter,Power stone,Jet set Radio,crazy Taxi (1&2),Ikaruga,Resident Evil:Code Veronica ! Phantasy Star Online που ήταν το πρώτο που έπαιζες απο κονσόλα Online ! Sonic Adventure2,Soul Calibur,Skies of Arcadia κλπ τα οποία είχα λιώσει όλα ! (ενοείται πως το είχα και ήταν απο τις αγαπημένες κονσόλες) αυτά ίσως σου φρεσκάρουν την μνήμη,επίσης είχε και σημαντικές διαφορές και καλύτερη απόδωση σε όλα τα multiplatform.

Amstrad CPC 6128 αδερφε και barbarian :P και μετα atari STe και Amiga 500 :P κονσολες ζωης :D


Παιδιά οκ το Xbox ειναι καλη κονσόλα αναμφισβήτητα  , αλλα οκ μην τρελαθούμε δεν εχει ουτε της πωλήσεις ουτε την αποδοχη του PS4 :) ποιο δυνατό ναι ,ποιο δημοφιλές οχι , καλα παιχνιδια ναι ,αλλα οχι οπως αυτα στο ps4 , καλύτερα γραφικά ναι , αλλα το ps4 εχει ριζωσει  και δυσκολα καποιος θα το αλλαξει :)

Επεξ/σία από darkman
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν με ενδιαφερουν τα ps-xbox μπήκα να γραψω για τους pc ακιδες οπως ειμαι και εγω , στο xbox-x thread τους τα ελεγα οτι δεν συμφερουν τα pc και οτι με τα ιδια λεφτα pc δεν φτιαχνεις xbox-x επιδώσεις λόγω mining ,ακομη γελάω εκει που ειναι οι τιμες στις gpu οχι απλα κονσολα παιρνεις αλλα και δευτερο χειριστήριο και 10 παιχνιδια χαχαχαχ  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, darkman είπε

Amstrad CPC 6128 αδερφε και barbarian :P και μετα atari STe και Amiga 500 :P κονσολες ζωης :D


Παιδιά οκ το Xbox ειναι καλη κονσόλα αναμφισβήτητα  , αλλα οκ μην τρελαθούμε δεν εχει ουτε της πωλήσεις ουτε την αποδοχη του PS4 :) ποιο δυνατό ναι ,ποιο δημοφιλές οχι , καλα παιχνιδια ναι ,αλλα οχι οπως αυτα στο ps4 , καλύτερα γραφικά ναι , αλλα το ps4 εχει ριζωσει  και δυσκολα καποιος θα το αλλαξει :)

Βασικά συμφωνώ με το Barbarian είμουνα πιο πολύ στο commodore 64 και μετά Αmiga αν και είχε την μαγεία του ο Amstarad ιδιαίτερα όταν είχες και το μόνιτορ του το σετάκι που οι περισσότεροι είχαν πράσινο :-) το Atari ST το σεβόμουν γιατί ήταν πολύ όμορφο μηχάνημα είχε καλά παιχνίδια και κυρίως για της ηχητικές του δυνατότητες,Η Amiga είναι All time favourite και πραγματικά μηχάνημα ζωής καθότι ήταν τουλάχιστον μια 10ετία μπροστά απο την εποχή της.Αυτά που λέμε βέβαια δεν ήταν κονσόλες home computer ήταν αλλά επάξια έκαναν την δουλειά τους μέχρι τον καιρό κυκλοφορίας SNES/Mega Drive που άρχισαν την 2"επανάσταση" των κονσολών (Η πρώτη ήταν με τα παλιά συστήματα Atari 2600 κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, DeMeLeneTaso είπε

Κοντεύω τα 30 και δε μου πέρασε. Δεν έχω πάντα όρεξη να λύνω γρίφους μιάμιση ώρα στην ίδια πίστα,θα μπω να κουβαλήσω το team μου στο halo η στο bf1 η στο fortnite η στο pubg για ένα δυωρακι μετά τη δουλειά. 

Σταμάτα να το παίζεις μεγάλος. Ακόμα οι δικοί σου σε ταιζουν.

Δηλαδη για να καταλαβουμε τι μας λετε οτι το ps δεν ειναι για multiplayer και ειναι μονο το xbox...?

Μαλλον ακομα δεν εχετε καταλαβει γιατι κυριαρχει στις πωλησεις. Συνδιαζει και multiplayer αλλα και single games που ειναι τρομερες παραγωγες και δεν τα βλεπεις αλλου...

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά είναι και για multiplayer δεν νομίζω να είπαν κάποιοι το αντίθετο,τα είδη των παιχνιδιών είναι ξαναλέω γούστο του καθενός κάποια δεν ενδυκνείονται για Multi και έχουν πολύ φτωχό περιεχόμενο σε αυτό,αν διάβασες είπα πιο πάνω σε πόστ,πως γενικά έχει φτιάξει αρκετά απο τον καιρό του Ps3,έχω δοκιμάσει το PS4 και το Xbox και ξέρω το online και των 2 κονσολών,απλά πως να το κάνουμε είναι καλύτερη η online υπηρεσία του Live για multiplayer και ως υπηρεσία και σε ευκολίες και features γενικώς.

Δεν είναι αποκλειστικά αυτοί οι λόγοι μόνο.Η μεγάλη διαφορά σε πωλήσεις είναι γιατί ήταν και ελαφρώς πιο δυνατή κονσόλα απο το Xbox one όταν βγήκε,τρελάθηκαν στα ψέμματα πάλι με enchanced videos κλπ που είναι γνωστά απο τον καιρό του Ps3 όταν αυτά που έδειχναν τελικά ήταν διαφορετικά απο το τελικό προιόν :) είχε πολύ καλό μάρκετινγκ και είχε δυνατή βάση αφού είναι ήδη καθιερωμένο και δυνατό όνομα απο τις δόξες του Ps2 και αυτό το εκμεταλεύτηκε σωστά,σίγουρα έβγαλε και τα δυνατά αποκλειστικά,αλλα ΚΥΡΙΩΣ έμεινε πίσω το Xbox,γιατί έκανε πολύ μεγάλα λάθη η MS στο μάρκετινγκ,οι περισσότεροι θα τα θυμούνται απο το kinect μέχρι τις πολιτικές με το αναγκαστικό "always online"που τα πλήρωσε ακριβά και τα εκμεταλεύτηκε η Sony που καραδοκούσε :ph34r:

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Φυσικά είναι και για multiplayer,αν διάβασες είπα πιο πάνω πως έχει φτιάξει αρκετά απο τον καιρό του Ps3,αφού έχω δοκιμάσει το PS4 και ξέρω το online και των 2 κονσολών,απλά είναι σαφώς καλύτερη η online υπηρεσία του Live για multiplayer και ως υπηρεσία και σε ευκολίες και features γενικώς.

Δεν είναι αποκλειστικά αυτοί οι λόγοι μόνο.Η μεγάλη διαφορά σε πωλήσεις είναι γιατί ήταν και ελαφρώς πιο δυνατή κονσόλα απο το Xbox one όταν βγήκε,τρελάθηκαν στα ψέμματα πάλι με enchanced videos κλπ που είναι γνωστά απο τον καιρό του Ps3 όταν αυτά που έδειχναν τελικά ήταν διαφορετικά απο το τελικό προιόν :) είχε πολύ καλό μάρκετινγκ και είχε δυνατή βάση αφού είναι ήδη καθιερωμένο και δυνατό όνομα απο τις δόξες του Ps2 και αυτό το εκμεταλεύτηκε σωστά,σίγουρα έβγαλε και τα δυνατά αποκλειστικά,αλλα ΚΥΡΙΩΣ έμεινε πίσω το Xbox,γιατί έκανε πολύ μεγάλα λάθη η MS στο μάρκετινγκ,οι περισσότεροι θα τα θυμούνται απο το kinect μέχρι τις πολιτικές με το αναγκαστικό "always online"που τα πλήρωσε ακριβά και τα εκμεταλεύτηκε η Sony που καραδοκούσε :ph34r:

Σωστα αλλα με μερικες διορθωσεις. Αποδειχτηκε οχι ελαφρως ποιο δυνατη αλλα περισσοτερο κυριως αρχιτεκτονικα οπου η ms αναγκαστηκε να την βαλει στο one x.

Αυτη η αρχιτεκτονικη του ps4 επετρεψε να βγουν οι τιτλοι που παρουσιασαν που δεν ηταν καθολου enhanced video οπως του ps3 αλλα πραγματικοτητα. Το horizon και η engine που εχει δεν υπαρχει πουθενα αλλου και ηταν ακριβως οπως παρουσιαστηκε...

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ELMastas είπε

Φυσικά είναι και για multiplayer δεν νομίζω να είπαν κάποιοι το αντίθετο,τα είδη των παιχνιδιών είναι ξαναλέω γούστο του καθενός κάποια δεν ενδυκνείονται για Multi και έχουν πολύ φτωχό περιεχόμενο σε αυτό,αν διάβασες είπα πιο πάνω σε πόστ,πως γενικά έχει φτιάξει αρκετά απο τον καιρό του Ps3,έχω δοκιμάσει το PS4 και το Xbox και ξέρω το online και των 2 κονσολών,απλά πως να το κάνουμε είναι καλύτερη η online υπηρεσία του Live για multiplayer και ως υπηρεσία και σε ευκολίες και features γενικώς.

Δεν είναι αποκλειστικά αυτοί οι λόγοι μόνο.Η μεγάλη διαφορά σε πωλήσεις είναι γιατί ήταν και ελαφρώς πιο δυνατή κονσόλα απο το Xbox one όταν βγήκε,τρελάθηκαν στα ψέμματα πάλι με enchanced videos κλπ που είναι γνωστά απο τον καιρό του Ps3 όταν αυτά που έδειχναν τελικά ήταν διαφορετικά απο το τελικό προιόν :) είχε πολύ καλό μάρκετινγκ και είχε δυνατή βάση αφού είναι ήδη καθιερωμένο και δυνατό όνομα απο τις δόξες του Ps2 και αυτό το εκμεταλεύτηκε σωστά,σίγουρα έβγαλε και τα δυνατά αποκλειστικά,αλλα ΚΥΡΙΩΣ έμεινε πίσω το Xbox,γιατί έκανε πολύ μεγάλα λάθη η MS στο μάρκετινγκ,οι περισσότεροι θα τα θυμούνται απο το kinect μέχρι τις πολιτικές με το αναγκαστικό "always online"που τα πλήρωσε ακριβά και τα εκμεταλεύτηκε η Sony που καραδοκούσε :ph34r:

Η πωλησεις φιλε μου δεν ειναι απλα ποιο πολλές, για να ειναι αδιαφορο σημειο αναφοράς ,ειναι συντριπτικά ποιο πολλές ;) και η αριθμοί δεν λενε ψέματα, εκτος και ολοι αυτοι ειναι θύματα του μαρκετινγ δεν ειναι μονο τα παιχνιδια δεν ειναι μονο η κονσολα ακομα και το χειριστήριο ηταν καλυτερο απο το αναλογο του xbox one :) 

Πωλησεις

κονσολα

games

χειριστήριο.

Και Single game και multi και ονλινε και διαφορα κολπα στο psn store για γλυτώνεις λεφτα ;)  O καθενας απο εμας μπορει για τους δικους του λογουςνα θεωρη κατι καλυτερο απο το αλλο αλλα οταν ο αλλος εχει της  πωλήσεις δεν νομιζω οτι μπορουμε να πουμε και πολλα :( αλλο τωρα το Χ ειναι μια νεα κονσολα και μπορει να κανει κατι .

Επεξ/σία από darkman
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ELMastas είπε

Φυσικά είναι και για multiplayer δεν νομίζω να είπαν κάποιοι το αντίθετο,τα είδη των παιχνιδιών είναι ξαναλέω γούστο του καθενός κάποια δεν ενδυκνείονται για Multi και έχουν πολύ φτωχό περιεχόμενο σε αυτό,αν διάβασες είπα πιο πάνω σε πόστ,πως γενικά έχει φτιάξει αρκετά απο τον καιρό του Ps3,έχω δοκιμάσει το PS4 και το Xbox και ξέρω το online και των 2 κονσολών,απλά πως να το κάνουμε είναι καλύτερη η online υπηρεσία του Live για multiplayer και ως υπηρεσία και σε ευκολίες και features γενικώς.

:P :P που σε μπερδεψα :D μην αρχίσεις και εσυ τωρα τα confused σαν τον τασο με τα sad :D σε καθε ποστ που δεν συμφωνεί βαζει και ενα sad :)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ELMastas είπε

Φυσικά είναι και για multiplayer δεν νομίζω να είπαν κάποιοι το αντίθετο,τα είδη των παιχνιδιών είναι ξαναλέω γούστο του καθενός κάποια δεν ενδυκνείονται για Multi και έχουν πολύ φτωχό περιεχόμενο σε αυτό,αν διάβασες είπα πιο πάνω σε πόστ,πως γενικά έχει φτιάξει αρκετά απο τον καιρό του Ps3,έχω δοκιμάσει το PS4 και το Xbox και ξέρω το online και των 2 κονσολών,απλά πως να το κάνουμε είναι καλύτερη η online υπηρεσία του Live για multiplayer και ως υπηρεσία και σε ευκολίες και features γενικώς.

Δεν είναι αποκλειστικά αυτοί οι λόγοι μόνο.Η μεγάλη διαφορά σε πωλήσεις είναι γιατί ήταν και ελαφρώς πιο δυνατή κονσόλα απο το Xbox one όταν βγήκε,τρελάθηκαν στα ψέμματα πάλι με enchanced videos κλπ που είναι γνωστά απο τον καιρό του Ps3 όταν αυτά που έδειχναν τελικά ήταν διαφορετικά απο το τελικό προιόν :) είχε πολύ καλό μάρκετινγκ και είχε δυνατή βάση αφού είναι ήδη καθιερωμένο και δυνατό όνομα απο τις δόξες του Ps2 και αυτό το εκμεταλεύτηκε σωστά,σίγουρα έβγαλε και τα δυνατά αποκλειστικά,αλλα ΚΥΡΙΩΣ έμεινε πίσω το Xbox,γιατί έκανε πολύ μεγάλα λάθη η MS στο μάρκετινγκ,οι περισσότεροι θα τα θυμούνται απο το kinect μέχρι τις πολιτικές με το αναγκαστικό "always online"που τα πλήρωσε ακριβά και τα εκμεταλεύτηκε η Sony που καραδοκούσε :ph34r:

Σκέψου ένα απλό παράδειγμα το ps3 ξεκίνησε χάλια τις πωλήσεις, το Xbox360 πήγαινε πολύ καλύτερα....όμως το ps3 σιγά σιγά έβγαζε exclusive τίτλους εξερευνώντας νέες διαδρομές και όχι τα ίδια και τα ίδια (Halo, Gears of war)....σιγά σιγά οι πωλήσεις του αυξήθηκαν και έφτασαν τις πωλήσεις του 360 Και στο τέλος της γενιάς τους το ξεπέρασε κιόλας...άλλα ένα παράδειγμα ότι τα παιχνίδια είναι το κύριο μέσο που οδηγούν μια κονσόλα...φυσικά δεν είναι το μόνο μέσο άλλα πως να το κάνουμε μιλάμε για κονσόλες και το βασικό είναι τα παιχνίδια...το ps4 έχεις ένα σκασμό επιλογές....από μπαμ μπουμ multiplayer για να λειώσεις έως μαγικές εμπειρίες όπως τα Shadow of the colosus, The last guardian και ένα σκασμό Ιαπωνικά παιχνίδια για αυτούς που θέλουν κάτι τέτοιο.....και επειδή τα λόγια είναι φτώχεια, δείτε παρακάτω τις εβδομαδιαίες παγκόσμιες πωλήσεις την εβδομάδα 6 Ιανουαρίου...το xbox με το super duper Χ, με τα game pass του, το φοβερό Online κλπ. πάει άπατο και δεν ξεπερνάει σε πωλήσεις ούτε το Nintendo DS....βασικά αν δεν ήταν στην μέση η πανίσχυρη Microsoft, θα το είχε κλείσει το σύστημα και θα είχε πάει σε νέας γενιάς κονσόλα όπως έκανε η Nintendo που σκότωσε το Wii U και έβγαλε το Switch......Το παιχνίδι σε αυτή την γενιά είναι χαμένο από την Microsoft ότι και αν κάνει...αφήνω μια μικρή πιθανότητα να αρχίσει να βγάζει exclusive παιχνιδάρες που να τρίβουμε τα μάτια μας όλοι...άλλα δεν πιστεύω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο....πέρα από κανένα Halo, Geras of war δεν βλέπω να βγάζει κάτι άλλο. σοβαρό.
Switch 374,904
PS4      370,648
3DS      119,150
XOne    108,234

13 ώρες πριν, darkman είπε

Η πωλησεις φιλε μου δεν ειναι απλα ποιο πολλές, για να ειναι αδιαφορο σημειο αναφοράς ,ειναι συντριπτικά ποιο πολλές ;) και η αριθμοί δεν λενε ψέματα, εκτος και ολοι αυτοι ειναι θύματα του μαρκετινγ δεν ειναι μονο τα παιχνιδια δεν ειναι μονο η κονσολα ακομα και το χειριστήριο ηταν καλυτερο απο το αναλογο του xbox one :) 

Πωλησεις

κονσολα

games

χειριστήριο.

Και Single game και multi και ονλινε και διαφορα κολπα στο psn store για γλυτώνεις λεφτα ;)  O καθενας απο εμας μπορει για τους δικους του λογουςνα θεωρη κατι καλυτερο απο το αλλο αλλα οταν ο αλλος εχει της  πωλήσεις δεν νομιζω οτι μπορουμε να πουμε και πολλα :( αλλο τωρα το Χ ειναι μια νεα κονσολα και μπορει να κανει κατι .

Ούτε το X θα κάνει κάτι, πέρα από ένα τσαφ τις πρώτες βδομάδες η συνέχεια ήταν απογοητευτική...χωρίς παιχνίδια δεν πας πουθενά, ας έπαιζε και 8Κ με 120fps τι να κάνω για να παίζω Forza και Halo??? Οταν ο άλλος (Ps4) πετάει το ένα παιχνίδι μετά το άλλο σε όλες τις κατηγορίες (καλύτερο ρόστερ) ε τι να κάνουμε σου έχει βάλει γκολ από τα αποδυτήρια και εσύ ψάχνεις στην κονσόλα (διαιτητές/προπονητής) να ρίξεις την ευθύνη βγάζοντας νέα κονσόλα αντί να ρίξεις το χρήμα που έριξες για το X στο να φτιάξεις νέα φοβερά Exclusives.....έβγαλε κάποτε Halo, Gears of war και θα τα τρώμε στην μάπα μια ζωή, καιρός είναι να προχωρήσει και σε κάτι νέο, κάτι διαφορετικό...

Επεξ/σία από karamela693
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...