Προς το περιεχόμενο

Λιγότερη κατά 50 εκατ. ανθρωποώρες η ημερήσια χρήση του Facebook το 4ο τρίμηνο του 2017


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που βλέπεις σε καθε αρθρο για social media να λενε οτι βλακεια τους κατεβει με ξεπερνα. Δηλαδη ανθρωποι με 15.000 post στο insomnia (φαντασου ποσα στα αλλα site) και κατηγορουν ως ακοινωνητα πρεζακια οσους μπαινουν Facebook ή Instagram. Ολοι πρεζακια ειμαστε μαγκες. Αυτο που αλλάζει ειναι το ειδος της πρεζας. Κατεβείτε απο το high horse σας και φροντιστε να μειώσετε τις 1500 μερες στο WoW ή της 11.000 ώρες στο LoL και μετα μιλάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Ελπιδα για τι πραγμα ακριβως?

οποιος καταλαβε καταλαβε, αν δεν καταλαβες σημαινει οτι δεν ειμαστε της ιδιας αποψης οποτε δεν εχει νοημα να το συζηταμε

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έκλεισα γιατί είχε γίνει ουσιαστικά ένα site με διαφημίσεις εικονες με γράμματα, σχέδια καρτούν και αστεία βιντεάκια. Καμία φωτογραφία κανενός φίλου ή καμίας γκόμενας που είχα κάνει add και αυτό. Και τι με νοιάζει είπα μια μέρα και το έκλεισα. Για αρχή άφησα messenger αλλά μετά και αυτό. 

Το καλύτεροfab  ήταν το 2008-2011 μέχρι τότε. Μετά έγινε μια βλακεία και μισή.

Ενταξει φράγκα έβγαλαν παραπάνω με τις αλλαγές, τους κατανοώ αλλά έπεσε η ποιότητα για τον απλό user που το πρώτο στήριξε.

Δεν μπορείς να τα έχεις όλα Μάρκο μου.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι γίνεται στον κόσμο!

 

"το Facebook θα συμβάλει στο κοινωνικό καλό και την ευημερία των χρηστών του".

Καταπληκτικό. Κάτι σαν το σιρόπι για τον βήχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Nikolas7_7 είπε

Προσωπικά το fb μου άρεσε πολύ όταν το έφτιαξα πριν 10 χρόνια. Ήταν ένας ωραίος τρόπος να βρω φίλους από παλιά και να μαθαίνω τα νέα από ανθρώπους που δε θα μιλούσα συχνά, βλέποντας τις φώτο τους  τα status τους κλπ. 

Χώρια τον πολιτικό σχολιασμό με status που τα έβλεπαν όλοι οι φίλοι.

Σήμερα έχει γίνει μια μαλακια και μισή με τις διαφημίσεις να είναι στο μέγιστο, και το news feed να δείχνει άσχετους και όχι τον κύκλο μας. 

Τέλος μπήκαν και τα 15χρονα ξεκωλα μέσα που έφυγαν από το hi5, έκαναν  ξεκωλα και τις 40αρες και ο διαγωνισμός στην τσόντα πήγε σύννεφο, μέχρι που έγινε το instagram.  

Απλή τσόντα το insta  χωρίς πολλά λόγια.

Ίσως έτσι το fb ξανά γίνει όπως έπρεπε αλλά με τόση διαφήμιση δύσκολο.

Μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεις το περιεχόμενο που βλέπεις στο instagram. Δεν χρειάζεται να ακολουθείς ξέκωλα και να χαζεύεις hashtags #boobs#f*#*&k#selfie#yolo γιατί εγώ που το χρησιμοποιώ επαγγελματικά δεν έχω πέσει ποτέ πάνω σε ότι αναφέρεις. 

Επεξ/σία από AggelosTz
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, AggelosTz είπε

Μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεις το περιεχόμενο που βλέπεις στο instagram. Δεν χρειάζεται να ακολουθείς ξέκωλα και να χαζεύεις hashtags #boobs#f*#*&k#selfie#yolo γιατί εγώ που το χρησιμοποιώ επαγγελματικά δεν έχω πέσει ποτέ πάνω σε ότι αναφέρεις. 

σε πληροφορω οτι δεν ακολουθω ουτε ενα hashtag, ακολουθω φιλους και γνωστους. Και επειδη οταν ημουν φοιτητης εκανα και λιγο δημοσιες σχεσεις, εχω 1500 ατομα στο fb, Ολοι γνωστοι ομως. Καποτε κρατουσα τους φιλους σταθερα στους 200. Δεν γινεται ομως αν θες να κανεις και 5 πραγματα στις δημοσιες σχεσεις. 

Οταν ολοι αυτοι μπηκαν Insta....διαπιστωσα τι τσοντα υπαρχει. Και ναι φιλε μου, ηταν γνωστες και φιλες, που απλα τα πετανε να παρουν κανα λικε παραπανω.

Ειτε σαρεσει ειτε οχι, μπορει και παλιοτερα να ηταν ξεκωλα στο μυαλο, αλλα τωρα το φωναζουν, και επειδη συναγωνιζονται εκει ποια θα ειναι περισσοτερο...εχει φτασει σε αλλα επιπεδα η τσοντα.

Αν τωρα εσυ δεν εχεις τετοιες φιλες, τι να σου πω, θα εισαι του κατηχητικου μαλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που κυκλοφορώ αρκετα με Μετρο δεν εχει τυχει ουτε μια φορα να πεσει το ματι μου σε κινητο και να μην ειναι στο φατσαμπουκ. Αρρώστια εντελώς! Ευτυχως για μενα το να ζω μεσα απο μια σελιδα εχει τελειωσει εδω και σχεδον δεκα χρονια.

 

Φιλικο ζευγάρι μου ειπε προσφατα εσυ περιμένεις τριτο παιδι και εμείς ακομα παλεύουμε για το πρωτο. Το οτι ειναι ολη μερα ο καθένας στο κινητο στην γνωστη σελιδα δεν εχει καμια σημασια αφου οι πελαργοι πετανε ακομα.

 

Οπως ειχε πει και ο μακαριτης ο Τζιμακος

Γ@μ@τε γιατι χανόμαστε  :P

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εποχή κι εμένα μου άρεσε το FB όμως με τη κατάντια των τελευταίων χρόνων με τον καθένα να μη κοινοποιεί πλέον προσωπικό περιεχόμενο αλλά να αναδημοσιεύει τη κάθε βλακεία που γράφει το κάθε άσχετο blog ή να κοινοποιεί "αστεία" βιντεάκια, το βαρέθηκα και μπαίνω απειροελάχιστα...

Σχετικό - άσχετο: σβήστε την εφαρμογή στο android κινητό σας και βάλτε το "friendly"!!!! ελαφρύ και όμορφο για την χρήση του FB!!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει να μπαίνω εδώ και κάτι μήνες και βρήκα την υγειά μου!

Κέρδισα χρόνο, απαλλάχθηκα από την κάθε π@π@ρι@ και βέβαια τις διαφημήσεις!

Αξία ανεκτίμητη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...